Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum - viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 15 lip 2011 20:52 

Rejestracja: 15 lip 2011 20:45
Posty: 7
Marka telefonu: Nokia
Model telefonu: X2
Mam zamiar kupić ten telefon, czytałem recenzje oglądałem, i się nasłuchałem że telefon nie raz się tnie, ale można to przerobić wgrywając różnego rodzaju softy romy itp. Tak samo jak z touch lagiem który da się usunąć wgrywając podobne rzeczy.
Jestem zielony w tym temacie, będzi eto mój pierwszy telefon z androidem więc prosiłbym o wytłumaczenie o co chodzi z tymi romami, "cyjanem", itd. Słyszałem także że można podkręcić procek i zwiększyć pamięć RAM czy jest to prawda? Czy traci się gwarancję wgrywając i przerabiając telefon?
Jeszcze jedno pytanie:
Jak telefon obsługuje dotyk, na razie miałem samsunga monte dotykowego i byłą to totalna porażka.
Mam jeszcze kilka pytań ale to już w trakcie dyskusji.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 15 lip 2011 21:30 

Rejestracja: 27 gru 2009 17:35
Posty: 623
Pochwały: 215
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Android 2.3.4
Sieć: Plus
Na wstepie zycze milej lektury^^

ROM, czyli innymi slowy software siedzacy w telefonie, zasilajacy go. W ten wlasnie sposob funkcjonuja smartphony, tak jak komputer moga miec wgrane rozne systemy, z tym ze na komputerze masz wiekszy wybor. Na telefon z Androidem mozesz wgrac tylko Androida, lecz w roznych wersjach. "Cyjan", o ktorego pytasz, to nic innego jak CyanogenMod, tworzony przez grupe zapalencow probujacych wyciagnac wiecej z oryginalnego systemu firmy Google. Usprawnienia, ktore eliminuja lagi dotyku i samego telefonu mozna wgrac na rozne sposoby. Jesli chcesz wgrac tylko je, bez calego ROMu, to najprawdopodobniej zrobisz to przez tzw. Recovery, czyli tweak dla samej platformy telefonu pozwalajacy na manipulowanie aktualnie wgranym ROMem, czyli podmiana jego plikow na bierzaco. Oczywiscie mozesz to wszystko zrobic prostsza droga wgrywajac custom ROM, taki jak Cyanogen, lecz custom ROMy (czyli takie, ktore nie sa oficjalnie wspierane przez producentow telefonow) maja swoje mankamenty. Na przyklad w LG GT540 wszystkie Cyanogeny strasznie konsumuja baterie. Z 3 dni czuwania potrafia zrobic niecaly 1 dzien. Inne, czyli np przerobki oryginalnego 2.1, nie maja problemow z bateria, lecz napewno nie sa tak 'zdrowe' dla procka jak oryginal, gdyz zawieraja upgrade'y hardware'owe, ktore po prostu sa uciazliwe dla procesora i innych podzespolow w telefonie.
Tak, mozna podkrecic procesor i zwiekszyc pamiec RAM. Zeby zrobic te pierwsze, trzeba wgrac kernel umozliwiajacy podkrecanie do okreslonego taktowania, badz wgrac custom rom'a z tym usprawnieniem. Co do zwiekszania pamieci RAM, istnieje cos takiego jak Swap, czyli zamiana czesci pamieci na karcie SD na dodatkowa pamiec, ktora beda mogly wykorzystac aplikacje. Swap jest baaaaardzo uciazliwy dla kart pamieci, taka operacja mozna ja trwale uszkodzic.
Co do dotyku, to zalezy od telefonu. Istnieja telefony dotykowe z ekranami pojemnosciowymi i rezystancyjnymi. Roznica polega na tym, ze aby ekran rezystancyjny odebral jakikolwiek sygnal, przednia szybka na ekranie musi dotknac wlasciwego ekranu. Ekran rezystancyjny mozna uzytkowac za pomoca rysika, gdyz jest czuly na dotyk, a nie na cieplo, tak jak ekran pojemnosciowy. Tego drugiego nie uzyjesz za pomoca przedmiotu, musi to byc cos co emituje od siebie cieplo, czyli np palec ;) Ekran pojemnosciowy moze obslugiwac multitouch, rezystancyjny nie, Pojemnosciowy jest dokladny, rezystancyjny nie. Generalnie, telefony z wyzszej polki nie maja prawa miec ekranu oporowego, tak wiec szansa na slaba reakcje na dotyk jest nie wielka przy tym wyborze - P500 to telefon juz z mniej wiecej sredniej polki. Mysle, ze ekran w tym modelu bedzie reagowal przy najmniejszym musnieciu palca.

Edit:
Ale sie rozpisalem, hyhyh ;e

Edit #2:
Tak swoja droga, nie kieruj sie tym co mowia inni na temat lagowania telefonu z Androidem. Ja takze mialem dylemat przed zakupem GT540 miedzy innymi dlatego, ze inni mowili iz po jakims czasie telefon zaczyna lagowac i wymaga zresetowania telefonu. I wiesz co? To wszystko bylo jednym wielkim bullshit'em. Z czasem dowiedzialem sie takze czemu telefon lagowal innym uzytkownikom - jedyna przyczyna tego zdarzenia bylo nieumiejetne korzystanie z telefonu. Glownie mam na mysli otwieranie aplikacji i wychodzenie z nich przyciskiem "home". Jesli tak zrobimy, to owszem, wyjdziemy z aplikacji, ale tak naprawde bedzie ona tylko zminimalizowana. Telefon nie ma prawa nie lagowac, kiedy jest otwarte 2 gry na raz i pare programow.. Ten blad jest najczesciej popelniany przez poczatkujacych uzytkownikow Androida, przez takich ktorzy nie do konca rozumieja dzialania systemow operacyjnych. Kolejnym bledem, ktory idzie za tym jest uzywanie tzw. Task Killer'ow. Kazdy poczatkujacy powie ci, ze task killer duzo polepsza wydajnosc telefonu, ale jeszcze raz - cos za cos. Kiedy zamykamy aplikacje, ktora jest od poczatku wlaczona, to znaczy ze ta aplikacja nie powinna byc zamknieta. Jesli uzyjemy task killera zeby zamknac ja na sile, to pozniej ponowne jej wlaczenie bedzie kosztowalo troche wiecej energii niz zazwyczaj i bedzie sie ona wlaczac dluzej niz zwykle. Android w wersji powyzej 2.0 jest na tyle inteligentny, ze sam oblicza ile pamieci RAM potrzeba nam do otworzenia danej aplikacji i sam zamyka niepotrzebne w danej chwili programy postronne.. Poza tym, zapamietaj ze Android lubi czeste resety systemu, tak wiec jesli masz wolna chwile to wlacz i wylacz telefon raz na dwa, trzy dni ;)


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 16 lip 2011 08:05 

Rejestracja: 15 lip 2011 20:45
Posty: 7
Marka telefonu: Nokia
Model telefonu: X2
Czy wgrywając kernele, CyjanogenMod, custom romy... traci się gwarancję, jeżeli tak to czy można w prosty sposób wrócić do ustawień domyślnych.
Czy jest duże prawdopodobieństwo na rozwalenie się telefonu wgrywając wyżej wymienione rzeczy:P i podczas podkręcania procesora?
I co to jest recovery najlepiej jakiś link d o poradnika po polsku


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 16 lip 2011 08:51 

Rejestracja: 27 gru 2009 17:35
Posty: 623
Pochwały: 215
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Android 2.3.4
Sieć: Plus
Tak, traci sie gwarancje, lecz z nieoficjalnych zrodel wiadomo, ze po powrocie do oryginalnego ROMu telefonu mozna go spowrotem oddac na gwarancje. Tak sie zdarzylo, ze w moim pierwszym tuningu pomagala mi osoba, ktorej Swift powedrowal po tuningu do serwisu ;) Powrot do fabrycznych ustawien jest mniej wiecej tak samo trudny jak wgranie pierwszego romu z fastboot'em, czyli prawie w ogole^^
Prawdopodobienstwo jest male, jesli mamy wiarygodny tutorial i podarzamy za nim krok po kroku to mala jest szansa na rozwalenie telefonu. Jesli jednak cos przekrecimy i niefartownie bedzie to bardzo wazna rzecz, to tak, mozna rozwalic telefon i w zaleznosci od skutku swojego niepowodzenia, mozemy go albo naprawic latwym sposobem przez recovery, albo telefon bedzie musial zaliczyc wizyte u mechanika xd Podczas wgrywania ROMu mozemy 'uceglic' telefon, czyli usmazyc strefe boot'owania, na ktora nie ma ratunku bez odpowiedniego sprzetu. Dobry serwis powinien naprawic ta usterke za okolo 100zl, na LG nie licz, tego przypadku nie przyjma napewno.
Co do podkrecania procka, to jest MINIMALNA szansa na rozwalenie procka, ale mozemy miec nie lada klopot, kiedy nie wyczujemy odpowiedniej wartosci dla naszego egzemplarza i ustawimy od razu wlaczanie podkrecania przy wlaczeniu telefonu. Wtedy telefon moze wlaczyc sie tylko po to zeby po sekundzie sie zaciac i zresetowac.. Odratowac mozna poraz kolejny dzieki recovery.

Pare razy odnioslem sie do recovery jako do wybawcy naszego telefonu, wytlumacze wiec czemu jest takie wazne i co mozna nim osiagnac.
Recovery to rzecz, ktora nie kasuje sie w telefonie dopoki nie wgramy oryginalnego software'u od LG (w przypadku P500). Mozna powiedziec ze jest rzecza ponad ROMami ;e Dzieki recovery mozemy wykonac kompletna kopie zapasowa naszego aktualnego ustawienia telefonu, tzn, ze wszystkie aplikacje, ustawienia telefonu zapisuja nam sie w paczce na karcie pamieci. Pozniej mozemy uzyc tej paczki i przywrocic poprzedni stan telefonu.. Cala magia recovery jest to, ze wlacza sie niezaleznie od systemu przy uzyciu kombinacji klawiszy home i czerwonej sluchawki na wylaczonym telefonie, czyli generalnie musimy wcisnac 2 klawisze do uruchomienia telefonu zamiast jednego. Dzieki temu mozemy niezaleznie czy nasz telefon sie niepoprawnie uruchamia czy cos sie w systemie zdupcylo, to mozemy bez obaw przywrocic poprzednia jego kopie i telefon znowu hula ;)

Poradnikow juz nie zasponsoruje ci. Sluze rada jesli chodzi o sucha wiedze na temat andka, ale tutoriale to juz nie moja dzialka :)


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 16 lip 2011 09:26 

Rejestracja: 15 lip 2011 20:45
Posty: 7
Marka telefonu: Nokia
Model telefonu: X2
To jeszcze się zapytam o ten rom z fasboot'em i czy jest duża różnica po tych modyfikacjach i podkręceniu procka na razie to wszystko będę czekał na telefon i wtedy zobaczę czy coś będę w nim grzebał:P


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 16 lip 2011 12:11 

Rejestracja: 27 gru 2009 17:35
Posty: 623
Pochwały: 215
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Android 2.3.4
Sieć: Plus
Jest roznica w wydajnosci, ale spada czas czuwania baterii, uwierz mi, nie warto modyfikowac andka. Na P500 jest dostepny 2.2 i to wystarczy.
ROM z fastbootem to tak jakby odblokowany ROM, fastboot niegdys byl podstawa do wszelkich modyfikacji, najpierw trzeba bylo wgrac fastboot'a aby pozniej wgrac recovery. Teraz nie jest to potrzebne, recovery mozna wgrac z poziomu telefonu i kombinowac. Mowi sie, ze to jest ROM z fastbootem, ale fastboot to cos ponad ROMem, cos nadrzednego. Jego takze nie pozbedziesz sie po zmianie ROMu, chyba ze jest to oryginalny ROM od LG. Istnieja rowniez 2 sposoby na wgranie custom ROMow, przez fastboot i przez recovery. Recovery moim zdaniem jest wygodniejsze, poniewaz wrzucasz pliki potrzebne na karte pamieci i robisz wszystko z poziomu telefonu, a fastboot'em operujesz za pomoca komputera. Ponadto zeby kozystac z fastboota trzeba wiedziec co pisac do linii polecen, w recovery po prostu wybierasz odpowiednia opcje guzikami mechanicznymi telefonu i wsio robi sie samo.


Pochwały przyznane za post: 2

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 16 lip 2011 19:55 

Rejestracja: 21 gru 2009 14:06
Posty: 2289
Pochwały: 324
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Inny
Model telefonu: ..
Sieć: Inna
Sieć#2: Inna
Jednak fastboot okazuje sie czasem niezbędny do naprawy telefonu.

Sent from my GT540 using Tapatalk


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 lip 2011 19:30 

Rejestracja: 15 lip 2011 20:45
Posty: 7
Marka telefonu: Nokia
Model telefonu: X2
Wielkie dzięki za odpowiedzi:)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 lip 2011 11:16 

Rejestracja: 27 gru 2009 17:35
Posty: 623
Pochwały: 215
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Android 2.3.4
Sieć: Plus
Ray, kolejny bullshit, ktory ktos probuje na sile wcisnac innym. Fastboot uruchamia sie na tym samym poziomie co recovery. Jesli uruchomi sie jedno to i uruchomi sie drugie.. Po za tym, jesli wszystko zawodzi to trzeba dostac sie do "Download Mode" (w Swifcie chyba VolUp+PowerUp) i wtedy programem LGUtils wgrywamy inny calutki software.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h