Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum - viewtopic.php?f=22&t=580
ZANIM ZAPYTASZ - PRZECZYTAJ.... - viewtopic.php?t=13131
Informacja o modyfikacjach - viewtopic.php?f=7&t=28095



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 19 lut 2011 17:11 

Rejestracja: 25 wrz 2009 20:09
Posty: 470
Pochwały: 92
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Nokia
Model telefonu: E52
Wersja SW/OS: 071.004
Sieć: Play
Drugi model telefonu: LG KP500
Witam,

dzisiaj postaram się opisać, jak zrobić porządny gameplay gry java. Będą potrzebne dwa programy:
-KEmulator
-Sony Vegas (ja mam wersję 8, ale myślę, że może być dowolna)

Zanim zacznę opisywać dodam jeszcze, że wiem, iż można nagrywać gameplaye samym programem KEmulator, jednak nie da to aż tak dobrego efektu.

W tym poradniku opiszę metodę dosyć czasochłonną, ale poświęcony czas jest wart tego efektu.

Zaczynamy!

1. Najpierw uruchom emulator "KEmulator".
2. W emulatorze odpal grę, której gameplay chcesz nagrać - kliknij "Midlet", a następnie "load jar" i znajdź na komputerze plik jar z tą gierką. Pamiętaj, aby najpierw w ustawieniach programu ustawić odpowiednią rozdzielczość (domyślna to 240x320).
3. Gdy gra się uruchomi, wybierz "Tool" i "Start record to AVI". W otwartym oknie wybierz miejsce, w którym chcesz zapisać filmik i kliknij "Zapisz". W oknie "Kompresja wideo" ustaw opcję jaką chcesz; ja polecam zapisywanie bez kompresji, ale jeśli masz mało miejsca na dysku twardym lub chcesz nagrać długi gameplay, lepiej użyć kompresji.
4. Kliknij OK.
5. Graj - podczas rozgrywki wszystko się zapisze.
6. Gdy skończysz grać, kliknij "Tool" i "Stop record to AVI".
7. Wyłącz "KEmulator".
8. Uruchom program "Sony Vegas".
9. W programie "Sony Vegas" kliknij na "File", a następnie na "New". Ustaw takie parametry, jakie widać na obrazku poniżej:
Obrazek
edit: pixel aspect ratio powinno być ustawione na 1
10. Kliknij na przycisk OK.
11. Przenieś na "oś czasu" w programie Twoje nagranie.
12. Teraz musimy zrobić obrazek, na którym w tle byłoby np. logo gry i jakiś obrazek związany z grą. Ważne jest, żeby na tym obrazku znajdowało się również zdjęcie telefonu, najlepiej na środku.
13. Obrazek również umieść na "osi czasu" w "Vegasie". Pamiętaj, aby obrazek znajdował się na ścieżce niższej, niż filmik z gry.
14. Zwiększ czas wyświetlania obrazka tak, aby był taki sam, jak czas Twojego filmiku z gry.
15. Kliknij na "osi czasu" ikonkę "Event pan/crop" na ścieżce z filmikiem z gry.
16. Zaznacz opcję "Mask".
17. Obrysuj "piórem" miejsce, w którym znajduje się filmik z gry.
18. Wybierz "Position" (nad "Mask").
19. Ustaw filmik z gry tak, aby pasował do wyświetlacza; jeśli gra nie pasuje idealnie, w "Source" przy "Maintain aspect ratio" wybierz "No"; wtedy filmik możesz dowolnie rozciągać.
20. Wyrenderuj filmik.
GOTOWE!


Pochwały przyznane za post: 3

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h