Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum - viewtopic.php?f=22&t=580
ZANIM ZAPYTASZ - PRZECZYTAJ.... - viewtopic.php?t=13131
Informacja o modyfikacjach - viewtopic.php?f=7&t=28095



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Czy ten artykuł jest przydatny?
Czas głosowania minął 10 lis 2010 10:15
Tak. 62%  62%  [ 13 ]
Nie. 19%  19%  [ 4 ]
Nie mam zdania. 14%  14%  [ 3 ]
Usuńcie go zaraz. 5%  5%  [ 1 ]
Liczba głosów : 21
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 11 wrz 2010 10:14 

Rejestracja: 21 gru 2009 14:06
Posty: 2289
Pochwały: 324
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Inny
Model telefonu: ..
Sieć: Inna
Sieć#2: Inna
Wady oraz zalety tuningowania LG KP 500/501.

W tym pięknym poście pokażę co niektórym zwłaszcza tym którzy dopiero zaczęli przygodę z lg cookie wady oraz zalety tuningowania swojego telefonu. Lg kp500/501.

Na początek mały wstęp. Tuningując (przerabiając) swój telefon w tym wypadku lg cookie istnieje małe prawdopodobieństwo zepsucia telefonu w taki sposób aby go całkowicie unieruchomić tzn nie będzie już możliwości włączenia go oraz naprawy. Takie prawdopodobieństwo jest bardzo małe. Jak wiemy nasz cookie oryginalnie nie ma wielu przydatnych funkcji. A w samym telefonie drzemią duże nie wykorzystane możliwości. Oryginalnie telefon ma możliwość odtwarzania filmów w dość sporej rozdzielczości 400x240 w formacie mp4, czy też możliwość samej edycji czy tworzenia filmów od zera i edytowania ich. Ponadto java spełnia swoje zadanie. Jest bardzo dużo aplikacji i gier na nasze ciastko. Ogólnie telefon fajny. Ale używając nie przerobionego lg kp 500/501 nie wykorzystamy jego całego potencjału. Chociażby potencjału procesora. Telefon bez przeróbki daje dużo rozrywki. Telefon ma też akcelerometr aczkolwiek też w pełni nie wykorzystamy jego możliwości nie tuningując telefonu. Jedyną chyba zaletą nie przerobionego ciastka jest to, że zachowamy gwarancję. Ale jak widać na forum telefon nie jest tak awaryjny aby go oddawać na gwarancję. Czasami tylko zdarzają się takie przypadki.

Tuning.

Tuningując naszego lg kp500/501 otwieramy sobie ogromną ilość możliwości jakie oferuje nam telefon. Zaleta tuningu jest możliwość pełnego spersonalizowania telefonu do swoich potrzeb przez zmianę chociażby keylocka (ekran który wyświetla się po zablokowaniu telefonu). Kontunuując dalej nasze personalizowanie ciastka nie sposób ominąć funkcję zmiany widgetu (nasz pulpit w telefonie). Możemy bardzo dobrze upodobnić telefon do jego najdroższych kolegów, np. HTC iPHONE czy też telefony z systemem Android. Ponadto istnieją motywy które są oryginalne tzn nie upodobniają telefony do w/w ale nadają całkiem inny wygląd. Omówiłem widget i keylock ale nie sposób ominąć też samo menu w telefonie. Je też możemy przerobić beż żadnych obaw. Istnieją różne motywy na forum. Zmieniliśmy motyw ale chcemy jeszcze więcej. Znacie na pewno grę „Kości fortuny” czy też grę „Ruletkomania”. One są na czujnik ruchu inaczej mówiąc na akcelerometr. Są fajne oczywiście i dają dużo frajdy z grania w nie. Ale pomyślcie poświęcicie jedną grę Ruletkomanię, a będziecie mieli Ogromną ilość gier i aplikacji często podobnych, a nawet kopii tych z iPhone. A to wszystko dzięki jednemu drobnemu plikowi który wystarczy podmienić. Po prostu metodą „przeciągnij” „upuść”. Nic łatwiejszego prawda? Wgrywacie do tego gry flash przez kabel na pamięć telefonu przedtem wgrywając CUST i to tyle. Kolejnym plusem tuningowania naszego ciastka jest to, że dodając lepsze efekty przejścia między funkcjami telefonu w wielu wypadkach okazało się skutecznym przyśpieszeniem działania telefonu. W moim wypadku o 15%. Denerwują was też dźwięki aparatu czy rozładowanej baterii. To wszystko można zlikwidować. Lub też dodać dźwięki takie jak w win 7 czy win xp. Fajnie mieć motyw Windowsa XP i jego dźwięki. To co tutaj napisałem to tylko kropla w morzu możliwości jakie oferuje nam tuningowanie naszego lg kp500/501

„Boję się przerobić ciastko bo stracę gwarancję i zepsuję telefon”

Sam tuning wydaje się straszny dla was ponieważ trzeba dużo rzeczy wgrać do naszego telefonu. I tutaj pojawia się strach, że popsujemy telefon. Napiszę krótko. Nie ma możliwości zepsucia telefonu tuningując go. Jedynie świadome odłączenie kabla podczas wgrywania softu czy CUST'a może na chwilę unieruchomić telefon ponieważ na forum jest obszerny tutorial o tym jak w takim wypadku postępować aby odratować telefon. Więc możecie bez obaw tuningować wasz telefon. Oczywiście musicie ściśle trzymać się tutoriali. Wtedy nie grozi wam awaria telefonu. Jedynym minusem dla niektórych jest to iż tuningując telefon traci się gwarancję.

Myślę, że przedstawiłem wam krótko i zwięźle daną tematykę. Oraz przekonałem niektóre osoby do tuningowania swojego ciastka.

Oraz dodam, że inni dopiszą te plusy przerabiania swojego ciastka których ja tutaj nie wymieniłem.

Dodaję artykuł w pdf


Autor Ray


Pochwały przyznane za post: 3

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 10 gru 2010 21:18 

Rejestracja: 30 gru 2009 01:15
Posty: 23
Pochwały: 10
Wersja SW/OS: v10f_07
Tak pochwała polecam artykuł ale... z tą gwarancją to jest tak że padł mi dotyk i zmieniłem z powrotem oprogramowanie na orginalne z plusa i oddałem i zaakceptowano i naprawiono może miałem szczęście...nie wiem:)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h