Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum - viewtopic.php?f=22&t=580
ZANIM ZAPYTASZ - PRZECZYTAJ.... - viewtopic.php?t=13131
Informacja o modyfikacjach - viewtopic.php?f=7&t=28095



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 20 mar 2010 19:45 

Rejestracja: 17 mar 2010 16:36
Posty: 22
Pochwały: 8
Wersja SW/OS: V10b
1. Rozbierz telefon na części pierwsze. (Wyciągnąć z telefonu baterię, wyjąć kartę SIM, oraz wykrecić antenę, a także wszystkie inne części tak, aby została tylko płyta główna telefonu).

2. Istnieją dwa sposoby jeden mniej skuteczny za to tani , drugi bardzo skuteczny niestety pochłonie on troszkę pieniążków.

Sposób tańszy:

Płytę główną telefonu wkładamy na ok. 2 godziny do jakiegoś pojemniczka wypełnionego spirytusem. Kiedy płyta telefonu będzie w tym pojemniczku należy od czasu do czasu potrząsnąć delikatnie tym pojemniczkiem tak, aby wprawić w ruch ciecz (chodzi o to, aby spirytus wypłukał nieczystości znajdujące się pod elementami elektronicznymi takimi jak BGA itp.). Najlepiej przyczepić coś wibrującego do tego pojemniczka tak żeby pojemnik wibrował przez czas w jakim telefon będzie moczył się w spirytusie. Następnie miękką szczoteczką np. do zębów należy wyczyścić dokładnie płytkę telefonu tak aby nie uszkodzić elementów które się na niej znajdują.

Sposób droższy:

Najlepiej jest zakupić specjalny płyn do usuwania zanieczyszczeń z płyt drukowanych np.: Cleanser Druk firmy Micro Chip lub droższy KONTAKT PCC firmy KONTAKT-CHEMIE koszt płynu waha sie od 20 do 50 zł. Można zastosować go z metodą opisana wyżej da nam to dodatkowe 30 % na to, że po zabiegu nasz telefon się obudzi. Jeśli chcesz naprawiać telefony po zalaniu to najlepiej jest zaopatrzyć się w specjalną wannę ultradźwiękową, koszt od 150 do 300 zł. Z moich doświadczeń wynika, że prawie 90 % niedziałających telefonów po zalaniu da sie odratować stosując specjalny płyn i wannę ultradźwiękową. Jest to drogie rozwiązanie, ale bardzo skuteczne. Jeśli posiadasz płyn Cleanser i wanienkę to wystarczy nalać płyn do wanienki włożyć płytę telefonu (bez żadnych dodatkowych części, płyta musi być goła), włączyć wannę i po jakiś 5 minutach mamy gotową płyte do suszenia (nie trzeba jej już niczym czyścić).

Suszenie elektroniki:

Po zabiegu mycia telefonu należy dokładnie wysuszyć całą elektronikę. W tym celu należy pozostawić płytę w jakimś ciepłym miejscu na 1-2 dni. Lub wysuszyć suszarką (dla tych bardziej niecierpliwych). Po wysuszeniu elektroniki należy podgrzać suszarką elementy płyty takie jak układy CCont i BGA (wygląda to tak. Czarne kwadratowe mikroprocesory z napisami np. CCONT itp). Części te są lutowane do płyty stacją hotair i mają dużo kulek z cyny, które złączą ten układ z płytą główną telefonu, czasami zdarza się, że któraś z tych kulek nie przylega dokładnie do płyty i tworzy się zimny lut, podgrzewając te układy sprawimy, że kulki lepiej bedą przylegały do płyty i nasz telefon powinien się uruchomić. Jeśli telefon włączy się po zabiegu czyszczenia a po jakiś 2-7 dniach przestanie ponownie działać należy wtedy ponownie podgrzać te układy tylko, że nie suszarką a np. mini palnikiem dostępnym w sklepie za 8 zł. Należy to zrobić bardzo delikatnie tak, aby nie przegrzać układu lub nie przesunąć jego z miejsca na płycie. Ja to robię w następujący sposób: wpuszczam pod układ ciekłą kalafonię (lub inny topnik) strzykawką, następnie podgrzewam ten układ mini palnikiem (nie ogniem tylko gorącym powietrzem z większej odległości), jeśli widzę, że kalafonia lub inny topnik pod układem się topi to przerywam czynność podgrzewania i wszystko wtedy jest już ok. Innym rozwiązaniem, ale za to drogim jest zakup stacji Hot Air koszt ok. 450 – 600 zł (nie polecam chyba, że ktoś zamierza otworzyć serwis GSM lub naprawiać telefony na dużą skalę). Dodam tylko, że zimne luty pod tymi układami są przyczyną większości usterek w telefonie i podgrzewając je możemy pozbyć się problemów z zasięgiem, Contact Serve (uszkodzenia mechaniczne telefonów nie programowe) a także wielu innych dolegliwości spotykanych, na codzień w telefonach.

Następną czynnością jest wyczyszczenie reszty części telefonu szmatka bawełnianą, lub np. zapałką z watą nasączoną spirytusem lub płynem cleanser. Złożenie telefonu w całość. Naładowanie baterii.

Po tych czynnościach odpalamy nasz telefon i cieszymy się, że przywróciliśmy go do życia.


Pochwały przyznane za post: 4

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 mar 2010 11:22 

Rejestracja: 27 gru 2009 20:55
Posty: 202
Pochwały: 15
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: iPhone 3GS
Wersja SW/OS: 5.1.1
Sieć: Play
A jak rozbiorę telefon to tracę gwarancję czy nie? Bo tam może jakaś plomba jest czy coś.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 mar 2010 13:11 

Rejestracja: 17 mar 2010 16:36
Posty: 22
Pochwały: 8
Wersja SW/OS: V10b
Co do plomb to chyba nie ma, chociaż nie rozbierałem jeszcze kp500 więc nie wiem. A jeśli zamoczy ci się telefon to nie zwracaj uwagi na plomby i gwarancję tylko go ratuj ;)


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 mar 2010 13:19 

Rejestracja: 09 sie 2009 14:07
Posty: 1939
Pochwały: 418
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Samsung
Model telefonu: Galaxy S7 Edge
Wersja SW/OS: android 7.0
Sieć: Inna
W KP500 nie ma żadnych plomb, można go łatwo rozkręcić (chociaż nie udało mi się jeszcze odczepić wyświetlacza, a dokładniej taśmy)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 mar 2010 14:32 

Rejestracja: 10 gru 2009 10:00
Posty: 589
Pochwały: 65
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: iPhone 5
Wersja SW/OS: iOS 8.3
Sieć: Play
Ale jeżeli na gwarancji zobaczą ,że telefon był rozkręcany to tracisz gwarancję...Niestety! Jeżeli zobaczą ,że śruby były luzowane to KLAPA :(


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 mar 2010 14:37 

Rejestracja: 09 sie 2009 14:07
Posty: 1939
Pochwały: 418
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Samsung
Model telefonu: Galaxy S7 Edge
Wersja SW/OS: android 7.0
Sieć: Inna
Nie wiem, ja się tam nie martwię serwisem bo samowystarczalny jestem. Po co mam oddawać telefon do serwisu skoro i tak zrobię coś szybciej od nich.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 mar 2010 14:41 

Rejestracja: 17 mar 2010 16:36
Posty: 22
Pochwały: 8
Wersja SW/OS: V10b
Szybciej i co najważniejsze taniej, dlatego właśnie wrzuciłem ten poradnik 8-)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 22 mar 2010 17:38 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Jak 1 raz rozkręcisz to już później nie skręcisz jak było oryginalnie i wtedy się kapną


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 kwie 2010 19:59 

Rejestracja: 06 kwie 2010 13:42
Posty: 10
Pamietajcie, że po zalaniu i tak znajdą elementy, które zostały zalane i nie uznaja gwarancji. chyba, ze bedziesz miał szczęście!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 kwie 2010 12:11 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Jeżeli się bardzo uprą to powiedzą nawet że nie zalany telefon jest zalany. :P. Mi powiedzieli że mam zardzewiałą nokie a nigdy nie miała kontaktu z wodą


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 maja 2010 14:00 

Rejestracja: 16 gru 2009 17:02
Posty: 365
Pochwały: 19
Wersja SW/OS: V10d
tutek dobry, trochę trudne i pracochłonne. Mam nadzieję, że nie będę musiał go użyć i nikomu innemu nie życzę takich "przygó" z Kukim ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 11 maja 2010 19:46 

Rejestracja: 14 kwie 2010 15:01
Posty: 51
Pochwały: 23
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Motorola
Wersja SW/OS: V10F_07
Sieć: Plus
Czytałem na pewnym portalu że jakiemuś kolesiowi wpadł iPhone do ubikacji i umieścił go w worku z ryżem na parę godzin. Ryż wyciągnął całą wilgoć i iPhone działał jak wcześniej. Zawsze można spróbować.
Znalazłem, tutaj możecie przeczytać o tym (nie wiem czy można linkować) :


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 12 maja 2010 17:06 

Rejestracja: 28 paź 2009 15:24
Posty: 16
Pochwały: 1
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: MyPhone
Model telefonu: KP501
Wersja SW/OS: NiE WiEm
Sieć: Orange
ja poprostu dałem rozłożony telefon na parapet nad grzejnik i jest ok xD


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 15 maja 2010 11:03 

Rejestracja: 15 maja 2010 10:43
Posty: 5
Hehe chyba najpowszechniejszy sposób xD


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 cze 2010 11:38 

Rejestracja: 20 cze 2009 08:52
Posty: 23
Pochwały: 1
Wersja SW/OS: V10F_07
W moim KP500 plomba była na śrubce, druga sprawa w telefonie pod baterią jest taka biała kropka, kiedy zrobi się czerwona znaczy to, że telefon został zalany, w serwisach np Orange uznają to za uszkodzenie mechaniczne, oddadzą telefon bez naprawy. Podejrzewam, że tak samo jest w innych sieciach... Jeżeli zalejecie telefon, w ogóle nie wysyłajcie go na gwarancje, bo tylko niepotrzebnie tracicie czas.

Mój telefon się wyprał, był w kieszeni przez cały proces, po wyjęciu z pralki pierwsze co zrobiłem wyciągnąłem baterie. Na początku już myślałem, że całkowicie po telefonie, że bateria już trzymać nie będzie itd. Rozkręciłem, wsadziłem do urządzenia które czyści ultradźwiękiem, chyba wyżej wspomniana wanienka. wysuszyłem tak jak kolega też wyżej napisał na parapecie, no i wszystko byłoby pięknie, ale nie słychać mnie przez telefon, postanowiłem wymienić płytkę klawiatury wraz z mikrofonem, niestety nic nie pomogło, w moim wypadku płyta została uszkodzona. Z racji że lubie społeczność tego forum ( no i mam sentyment do tego telefonu ), a do telefonu się przyzwyczaiłem, mimo że jest średniej klasy telefonem postanowiłem kupić drugie ciasteczko ( dla zmiany w innym kolorze :) ) No i właśnie zabieram się za aktualizacje softu i zgrywanie CUST'a :]


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2010 23:43 

Rejestracja: 03 wrz 2009 18:42
Posty: 27
Pochwały: 2
Wersja SW/OS: V10f_07
Ja mam takie pytanie: jakiego spirytusu uzyc do moczenia plyty glownej: salicylolwy, czy ten zwyczajny, wódkowy?? Z gory dzieki za odpowiedz ; >


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 sie 2010 10:22 

Rejestracja: 09 sie 2009 14:07
Posty: 1939
Pochwały: 418
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Samsung
Model telefonu: Galaxy S7 Edge
Wersja SW/OS: android 7.0
Sieć: Inna
ja używam "wódkowego" .... tutaj chodzi o to aby miał jak najwięcej procent (tylko wtedy nie uszkodzi podzespołów).

Nie próbowałem z salicylowym więc na jego temat się nie wypowiem.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 03 lis 2010 12:27 

Rejestracja: 03 lis 2010 12:18
Posty: 3
Płeć: Kobieta
Marka telefonu: Motorola
Sieć: Play
ja mam taki sam problem, z tym że mój telefon został zalany i z tego powdu klawisze nie działają. ekran dotykowy działa, mogę nawet telefon właczyć, jednak po jego włączeniu żaden klawisz nie reaguje. jak temu zarazdić? zaraz po zalaniu natychmiast go "rozebrałam" to jest wyjełam baterie i karte sim i szybko wytarłam recznbikiem jak najdokładniej mogłam., potem jeszcze z klawiszów wytarłam resztki wody. zaznaczam, ze smsy i telefony normalnie dochodzą i tez mogę dzwonić i wysłać smsy. nie ma tez zadnych zaburzeń dzięwkowych. pomózcie mi proszę, poradźcie co najlepiej zrobić. czy podany wyżej poradnik bedzie dobrym rozwiazaniem dla mojego Kukusia? z góry bardzo Wam dziękuje


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 sty 2011 18:58 

Rejestracja: 06 wrz 2010 15:55
Posty: 10
Płeć: Kobieta
Wersja SW/OS: 500
może to dobry sposób :P
ale ja nie bede probować !
Specjalista BigBoy:

Double post, posty edytujemy a nie dopisujemy jeden pod drugim.



Ostatnio zmieniony 25 sty 2011 19:39 przez BigBoy™, łącznie zmieniany 1 raz
Double post


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h