Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy

Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum - viewtopic.php?f=22&t=580Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 05 cze 2012 18:24 

Rejestracja: 14 maja 2009 17:44
Posty: 8517
Pochwały: 2296
Płeć: Kobieta
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: 6s
Sieć: Inna
Darmowy internet Aero2 o prędkości 512 Kb/s

Darmowy internet Aero2 przyspieszył do 512 Kb/s. To wystarcza do komfortowego przeglądania stron WWW, korzystania z poczty, muzyki online czy rozmawiania przez Skype! Pokazujemy, jak zdobyć kartę i wybrać odpowiedni modem.

Bezpłatny dostęp do internetu Aero2 (BDI - Bezpłatny Dostęp do Internetu) zaprzecza pesymistycznemu twierdzeniu, że nie ma dobrych rzeczy darmowych. Jeśli nie liczyć 20 zł zamrożonych w formie kaucji za kartę SIM, usługa rzeczywiście nic nie kosztuje. Nie ma też żadnych pułapek, w których celują operatorzy świadczący komercyjne usługi abonamentowe. Tak długo, jak jesteś w zasięgu sieci operatora, możesz korzystać z niezbyt szybkiego (512 Kb/s), ale niezawodnie działającego bezprzewodowego dostępu do internetu.

Bezpłatny dostęp bez haczyków
Darmowy internet zawdzięczamy Urzędowi Komunikacji Elektronicznej, który w przetargu na koncesję użytkowania pasma do budowy sieci LTE zastrzegł warunek, że zwycięski operator musi uruchomić "socjalny" dostęp do internetu, bez żadnych opłat. Koncesja trafiła w ręce operatora Aero2, powiązanego obecnie z Zygmuntem Solorzem i jego grupą kapitałową Cyfrowy Polsat. Usługa wystartowała w ograniczonym zakresie w połowie 2011 roku. W maju 2012 prędkość transmisji wzrosła do docelowego poziomu 512 Kb/s. Czyni to z BDI interesującą propozycję dla wszystkich, którzy potrzebują internetu mobilnego, ale nie korzystają z niego na tyle intensywnie, by uzasadniało to zawieranie umowy za kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Skąd wziąć kartę?
Aby skorzystać z bezpłatnego dostępu, musisz zdobyć kartę SIM Aero2. Niestety, nie kupisz jej w kiosku. Firmie z oczywistych powodów nie zależy na promowaniu darmowej usługi ani ułatwianiu dostępu do niej. W najlepszej sytuacji są mieszkańcy Warszawy i okolic, bo tylko oni mogą osobiście załatwić wszystko od ręki.

Sposób 1: w punkcie Sferia
Kartę można odebrać w jednym z trzech salonów operatora telekomunikacyjnego Sferia. Jeśli udasz się do punktu z dowodem osobistym oraz 20 zł w kieszeni, pracownik pomoże w wypełnieniu wniosku, pobierze depozyt i od ręki wyda kartę SIM. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu, nie wypełniaj przypadkiem wniosku w internecie, bo do jednego numeru PESEL może być przypisana jedna karta Aero2. Jeśli złożyłeś wniosek korespondencyjny, system rejestracji nie pozwoli zamówić kolejnej karty.

Sposób 2: korespondencyjnie
Jeśli do Warszawy masz daleko, jesteś skazany na złożenie zamówienia drogą pocztową. Niestety czas oczekiwania na kartę w tym trybie jest absurdalnie długi i wynosi obecnie do 1,5 miesiąca. Procedurę zaczynasz od wpłacenia na dwa konta, podane na stronie http://www.aero2.pl/bdi-2.html , 20 zł depozytu oraz 7 zł kosztów przesyłki. Następnie musisz wypełnić wniosek na stronie https://bdi.aero2.pl , odebrać e-mail z wypełnionym zamówieniem w PDF-ie, wydrukować je i podpisać.

Do zamówienia musisz dołączyć wydrukowane potwierdzenia przelewów oraz kopię dowodu osobistego (z dwóch stron). Całość. wyślij listem poleconym z potwierdzeniem odbioru, na adres operatora: Aero2, ul. Lwowska 19, 00.660 Warszawa, z dopiskiem .Bezp.atny Dost.p do Internetu?h. Gdy karta będzie gotowa, zostaniesz powiadomiony e-mailem o jej wysyłce. Możesz także wybrać opcję odbioru osobistego w warszawskiej siedzibie operatora. Wowczas, gdy karta b.dzie gotowa, otrzymasz zawiadomienie e-mailem. Przy takim trybie odbioru nie musisz płacić 7 zł za koszty przesyłki.

Operator zastrzega sobie 5 dni na aktywację karty, w praktyce działa niemal od razu. W razie utraty karty można dwa razy w okresie użytkowania wystąpić o duplikat, po 20 zł każdy. Jeśli będziesz chciał zrezygnować z BDI lub skończy się okres bezpłatnego dostępu, możesz wystąpić o zwrot kaucji. Depozyt można odzyskać pod warunkiem, że odda się kartę razem z adapterem, czyli ramką, na której są nadrukowane kody PIN i PUK. Szczegóły procedury, która podobnie jak zamawianie karty jest kłopotliwa i długotrwała, znajdziesz na stronie http://www.aero2.pl/faq.html.

Dobry, nie bez wad
Mimo że BDI nic nie kosztuje, w niektórych aspektach warunki usługi są lepsze niż w przypadku ofert komercyjnych. Przede wszystkim nie ma limitu pobierania danych. Dlatego, korzystając z BDI, nawet bardzo intensywnie, nie musisz się martwić , że w pewnym momencie prędkość pobierania spadnie poniżej zapisanych w regulaminie 512 Kb/s (wysyłanie - 256 Kb/s).

W sieci Aero2 są dostępne wszystkie usługi transmisji danych. Zablokowane są jedynie połączenia przychodzące, które nie są zainicjowane przez użytkownika. W związku z tym na komputerze czy smartfonie podłączonym przez Aero2 nie można uruchomić serwera. Nie ma jednak większych problemów z takimi usługami, jak VoIP czy P2P. BDI nie jest bez wad. Poza dość wolnym transferem system co 60 min. zrywa połączenie, zablokowane są połączenia głosowe, a dostęp działa tylko w zasięgu sieci Aero2, który w porównaniu do 4 głównych operatorów jest niewielki.

Przed zamówieniem karty warto sprawdzić, czy miejsca, w których planujesz używać internetu, są w zasięgu. Musisz się także przygotować na niemal całkowity brak wsparcia technicznego. W zgodnej opinii użytkowników biuro obsługi klienta działa fatalnie, trudno się tam dodzwonić. Firma Aero2 tłumaczy się, że jest operatorem infrastrukturalnym, poza BDI nie świadczy usług konsumentom, więc nie ma rozbudowanego działu obsługi klientów. Dlatego najlepiej nastawić się na szukanie pomocy na forach internetowych.

Jeszcze długo będzie za darmo
Bezpłatny dostęp do internetu będzie aktywny dłużej niż do podawanego powszechnie dnia 22 grudnia 2014 roku. W tym dniu wygaśnie tylko bezpłatny dostęp w sieci UMTS, w pasmie 900 MHz (HSPA+). Dlaczego? Zgodnie z koncesją Aero2 musi bezpłatnie dostarczać internet przez 36 miesięcy, mając w zasięgu min. 75 proc. populacji. Choć BDI działa od maja 2011, zobowiązanie dotyczące zasięgu bezpłatnego internetu zostało spełnione dopiero 22 grudnia 2011 i od tego dnia zaczęło się odliczanie 36 miesięcy dostępności bezpłatnego internetu.
Jednak Aero2 musi przez taki sam okres świadczyć bezpłatne usługi w sieci LTE, w pasmie 2600 MHz, które otrzymało na mocy koncesji. Tutaj naliczanie 36 miesięcy jeszcze się nie rozpoczęło, bo operator nie osiągnął objęcia zasięgiem 50 proc. ludności, co jest warunkiem koncesyjnym. Dlatego, jeśli zaopatrzysz się w modem zgodny z LTE, twój bezpłatny dostęp do sieci będzie działał dużo dłużej niż do końca 2014 roku, bo rozbudowa sieci LTE w Aero2 posuwa się wolno.

BDI w pigułce

Operator: Aero2

Technologia dostępu: UMTS/HSPA+ (900 MHz), LTE (2600 MHz)

Szybkość transmisji: 512/256 Kb/s

Zasięg: 76 proc. ludności, 54 proc. obszaru (HSPA+)

Usługi sieciowe: tylko transmisja danych

Zalety:
+ Darmowy,
+ Stabilne połączenia,
+ Brak limitu danych.

Wady:
- Brak zasięgu na słabo zaludnionych obszarach,
- Rozłączanie co 60 min,
- Fatalna obsługa klienta.

Źródło: pcformat


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 cze 2012 19:02 

Rejestracja: 21 gru 2009 14:06
Posty: 2289
Pochwały: 324
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Inny
Model telefonu: Siajomi lepsze
Sieć: Inna
Sieć#2: Inna
Chcialem zamowic karte ale 512 to jest nic i wg mnie sie nie oplaca nawet za darmo. Chociaz to calkowicie za darmo nie jest bo trzeba wylozyc na karte 50 zl plus przesylka

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 cze 2012 10:41 

Rejestracja: 12 cze 2011 19:41
Posty: 62
Pochwały: 1
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Sieć: Play
W temacie jest napisane 20 zł a nie 50 zł.

Wyklikane z Optimusa przy użyciu tapatalk 2


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 cze 2012 12:49 

Rejestracja: 21 gru 2009 14:06
Posty: 2289
Pochwały: 324
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Inny
Model telefonu: Siajomi lepsze
Sieć: Inna
Sieć#2: Inna
Policz wszystko razem to zobaczysz

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 cze 2012 15:38 

Rejestracja: 30 sie 2010 22:22
Posty: 2340
Pochwały: 236
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Inny
Model telefonu: Xiaomi Mi9
Wersja SW/OS: Android 10
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: LG G4 (H815)
Dla Ciebie to się nic nie opłaca... A dla kogoś kto nie może mieć neta po kablu i nie stać go na radiówkę czy abonament mobilnego to ten internet jest jak znalazł.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 cze 2012 17:21 

Rejestracja: 14 maja 2009 17:44
Posty: 8517
Pochwały: 2296
Płeć: Kobieta
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: 6s
Sieć: Inna
Ray to że Ty masz neta z kabla z dość dobrą prędkością nie znaczy że tak mają wszyscy... Jak się nie ma nic to nawet wyłożenie 20zł na kartę, ew. przesyłka i jakiś modem będzie bardziej opłacalne niż pakiety wykupowane po 30 dni.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 cze 2012 19:00 

Rejestracja: 21 gru 2009 14:06
Posty: 2289
Pochwały: 324
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Inny
Model telefonu: Siajomi lepsze
Sieć: Inna
Sieć#2: Inna
ale to 512 to sobie policz jak to bedzie dzialac. 512 nigdy nie wyciagniesz wiec bedzie jakies 128 max to realna predkosc

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 cze 2012 19:50 

Rejestracja: 14 maja 2009 17:44
Posty: 8517
Pochwały: 2296
Płeć: Kobieta
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: 6s
Sieć: Inna
Ale jak powtarzam "lepszy rydz niż nic" ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h