Centrum telefonów LG, systemu Android oraz Windows Phone
http://lgforum.pl/

Niewinna Reklama na kwejk.pl prowadzi do... Pobieraczka!
http://lgforum.pl/viewtopic.php?f=63&t=38338
Strona 1 z 1

Autor:  Juleczka28469731 [ 16 maja 2012 14:13 ]
Tytuł:  Niewinna Reklama na kwejk.pl prowadzi do... Pobieraczka!

Wiele kontrowersji wywołała reklama, umieszczona w serwisie Kwejk.pl. Baner prowadził do serwisu, który zdaniem wielu internautów jest bezczelnym oszustwem i wydaje się czerpać pełnymi garściami z praktyk okrytego złą sławą Pobieraczka.

Cała sprawa została wykryta i nagłośniona przez użytkowników Wykopu. Pewien internauta zauważył na Kwejku dziwną reklamę.

Obrazek

Reklama kierowała do serwisu, w ewidentny sposób korzystającego z dobrej marki, jaką w polskiej Sieci przez lata wyrobiły sobie DobreProgramy.pl.

Obrazek

To jednak najmniejszy problem. Dużo poważniejszy jest fakt, że aby pobrać darmowy program, trzeba podać swoje, bardzo szczegółowe, dane. Czyżby firma tworzyła w ten sposób cenną bazę teleadresową? Być może, ale sednem jest w tym przypadku coś innego. Spójrzcie w prawy dolny róg poniższego screena.

Obrazek

Okazuje się, że pobierając z Sieci darmową aplikację, użytkownik zawiera przy okazji umowę, zobowiązującą go do zapłaty 98 złotych, za które może sobie ściągnąć kolejne, dostępne w innych miejsca za darmo, programy.

Trudno nazwać ten proceder inaczej, niż naciąganiem nieuważnych internautów. Ktoś mógłby stwierdzić, że sami są sobie winni, bo nie przeczytali całej strony ani nie sprawdzili, jaki dokładnie formularz wypełniają. Nie zgadzam się z taką interpretacją.

W mojej ocenie zamiarem serwisu jest sprawienie wrażenia, że oferuje bezpłatną usługę i podstępne skłonienie mniej uważnych użytkowników do zawarcia umowy. Z uczciwym biznesem nie ma to wiele wspólnego, a ewentualny roszczeń można dochodzić w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie zarejestrowany jest właściciel serwisu.

Obrazek

Warto przy tym podkreślić reakcję administratorów Kwejka – gdy sprawa kontrowersyjnej reklamy została nagłośniona, administracja odcięła się od niej i przesłała swoje stanowisko:

Cytuj:
Administracja Kwejk.pl bardzo dziękuje Społeczności Wykopu za zgłoszenie problemu i przeprasza za zaistniałą sytuację. Kampania została uruchomiona bez naszej wiedzy przez sieć reklamową i w tym momencie została bezpowrotnie wyłączona z naszego serwisu.Trudno w tym wypadku mieć cokolwiek (no, może poza szybkością reakcji) za złe administratorom Kwejka – reklamy prawdopodobnie publikowane są automatycznie, bez ich ingerencji. Warto jednak piętnować kolejne, po Pobieraczku, próby naciągania internautów (kara dla Pobieraczka została opisana w tym artykule).

Jeśli publikowana przez Dobre-Programy.pl liczba pobrań odpowiada faktom, wynika z niej, że co najmniej 7385 osób zgodziło się zapłacić prawie sto złotych za możliwość pobrania darmowego Adobe Flash Playera. Ostrzeżeń zatem nigdy za wiele.

vbeta.pl

Autor:  Immortalis [ 16 maja 2012 17:58 ]
Tytuł:  Re: Niewinna Reklama na kwejk.pl prowadzi do... Pobieraczka!

Ludzie to też idioci, bo dają się nabrać tak łatwo. Chyba wiadome że takie rzeczy ściąga się ze stron producentów, czyli w tym przypadku http://adobe.com ?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/