Centrum telefonów LG, systemu Android oraz Windows Phone
http://lgforum.pl/

LG przestaje produkować smartfony z WP. Złe wieści dla Nokii
http://lgforum.pl/viewtopic.php?f=63&t=38222
Strona 1 z 1

Autor:  PhoneM [ 02 maja 2012 12:42 ]
Tytuł:  LG przestaje produkować smartfony z WP. Złe wieści dla Nokii

LG był jednym z pierwszych producentów smartfonów z systemem Windows Phone w historii, a już na pewno zdecydowanie pierwszym z jakim osobiście miałem do czynienia. W październiku 2010 r. LG zorganizował konferencję prasową w Warszawie, na której po raz pierwszy pokazał smartfony z mobilnym systemem Microsoftu. Pokazany wtedy LG Swift 7 zachwycił mnie. Wydawało się, że będzie to hit, choć przedstawiciele LG zapowiadali, że mają niewielkie oczekiwania sprzedażowe wobec linii smartfonów z WP7. Dziś, po półtora roku, dowiadujemy się, że LG ‘nie ma w najbliższych planach’ produkcji nowych smartfonów z systemem Microsoftu.

To dość radykalna decyzja koreańskiej firmy, mimo iż od pewnego czasu słychać było o tych zamiarach. Raczej nie pomoże zapowiedziana na 22 maja wizyta szefa Microsoftu Steve’a Ballmera w centrali LG, by podyskutować o przyszłości współpracy na rynku mobilnym – decyzja została podjęta i już. LG jest w o tyle szczęśliwej sytuacji, że nie jest na razie uwikłany w konflikt prawny z Microsoftem przy produkcji smartfonów z systemem Google Android, więc nie ma mowy o wymuszeniu współpracy przy Windows Phone (jak ponoć ma to miejsce w przypadku innych producentów smartfonów).

Można zrozumieć decyzję LG – koreańska firma przez sześć kwartałów z rzędu pokazywała straty, borykając się z coraz poważniejszymi problemami finansowymi. W końcu w zeszłym kwartale udało się Koreańczykom wyjść na plus, a pierwszy od dawna zysk zawdzięczają głównie dobrej sprzedaży smartfonów, tyle że… z systemem Google Android. Optymalizacja portfolio produktów, także w linii urządzeń mobilnych, w przypadku kryzysowej sytuacji firmy jest jak najbardziej wskazana. Dodajmy do tego fakt faworyzowania przez Microsoft swojego głównego partnera przy rozwoju Windows Phone – fińskiej Nokię, a decyzję LG można uznać za więcej niż zrozumiałą.

Decyzja LG niestety odbije się rykoszetem na całym ekosystemie mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu, w tym przede wszystkim na Nokii. To przy okazji kolejny sygnał rynkowy świadczący przeciwko potencjałowi Windows Phone, który odbiorą zarówno analitycy finansowi, jak i deweloperzy oprogramowania mobilnego. Microsoft może używać mocnych argumentów finansowych, by przekonywać twórców aplikacji, że warto przygotowywać programy dla jego systemu operacyjnego, ale o ich popularności zadecyduje przede wszystkim rynek. Decyzja LG raczej nie polepsza klimatu wokół Windows Phone.

W wywiadzie dla Spider’s Web, wiceprezes firmy Nokia, Niklas Savander wyraźnie mówił:
Cytuj:
(…) w naszym własnym najlepszym interesie jest to, żeby dołączyli do nas inni producenci. Naszym celem jest przygotowanie takich produktów, które pokochają konsumenci. Jeśli nam się to uda z Windows Phone’em, to jestem przekonany, że inne firmy do nas dołączą.


Dzisiaj wiemy, że jeden z trzech innych głównych producentów smartfonów z Windows Phone (obok Samsunga i HTC) nie zamierza w najbliższym czasie rozwijać tej linii. W ten sposób Nokia jest coraz bardziej osamotniona w ekosystemie Windows Phone i choć przy dzisiejszym wciąż niewielkim nasyceniu smartfonami rynku trudno formułować daleko idące wnioski, to jednak w ostatnim czasie mamy do czynienia ze spiętrzeniem się negatywnych faktów wokół mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu.


Źródło: spidersweb.pl
Autor: Przemysław Pająk

Autor:  Ray [ 02 maja 2012 20:42 ]
Tytuł:  Re: LG przestaje produkować smartfony z WP. Złe wieści dla N

To wszystko przez to jakie ograniczenia niesie za sobą WP7

Autor:  PhoneM [ 03 maja 2012 14:03 ]
Tytuł:  Re: LG przestaje produkować smartfony z WP. Złe wieści dla N

I przez sam Microsoft, LG podjęło słuszną decyzje moim zdaniem. Microsoft zmusza praktycznie innych producentów do produkcji smartfonów z WP, bo jakieś tam procesy w sądzie mieli. Gdyby nie to, to tylko Nokia by siedziała w tych swoich Lumiach, nikt więcej by nie produkował z Windows Phone telefonów, tak poza tym LG się poznało na M$ bo z tego co krąży w necie żaden starszy smartfon nie dostanie aktualizacji do WP8, ogółem to nie jest teraz wina producentów, jak w przypadku Google i olewania aktualizacji Androida, a tylko i wyłącznie Microsoftu.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/