Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 04 mar 2014 12:28 

Rejestracja: 04 mar 2014 12:23
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: L7
Wersja SW/OS: 4.1
Sieć: Plus
Witam, jestem już po prostu zdesperowany. Posiadam LG L700, uszkodził mi się digitizer więc stwierdziłem, że trzeba by było go wymienić. Jak to polak stwierdziłem, że nie chce się wykosztowywać i zaniosłem telefon do kolegi by wymienił gwarancja się dawno skończyła. Niestety pech chciał ze zostałem wykiwany, za co dosłownie pluje sobie i jemu w twarz. Telefon w częściach i zero pojęcia poczytałem tu i ówdzie, poskładałem sam. Nie działa wyświetlacz, więc zamówiłem i wymieniłem ( teraz wiem czemu tamten się nie odzywał i oddał telefon w częściach). Teraz problem mam taki. Wymieniłem Digitizer, wymieniłem wyświetlacz. Ładnie wszystko się uruchamia, ale gdy się uruchomi nie reaguje w ogóle dotyk a raczej digitizer. Przycisk Home działa prawidłowo, i nie odczytuje mi karty SIM, bo karta pamięci micro Sd działa. Teraz moje pytanie do was, co możliwe że jest zepsute co poprawić. Sprawdzałem kilka razy każda taśma wpięta, wszytko delikatnie na swoje miejsce weszło bez problemu nie mam już sił na ten telefon. Doradzi ktoś ?


Pobawiłem się rozebrałem go, podłączyłem stary digitizer i także przestał reagować ale zaczął czytać kartę sim, czy możliwe jest że zepsuta jest taśma która łączy digitizer z ekranem ? Digitizer z wyświetlaczem się pod to podpina.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 04 mar 2014 18:13 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Czasami jest tak że występują różne wersje danych digitizerów i według nich trzeba wgrać odpowiedni soft, to samo jest z wyświetlaczami.
Występują także od niepamiętnych czasów chińskie podróbki które potrafią nawet powolnie zepsuć telefon. Znamy to już z KP500 gdzie nie było kilka elementów na samej płytce digitizera i powodowało to z czasem pogarszanie się dotyku, przestawianie, niedziałający aparat oraz problem z czytaniem karty sim oraz karty pamięci.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 04 mar 2014 23:36 

Rejestracja: 04 mar 2014 12:23
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: L7
Wersja SW/OS: 4.1
Sieć: Plus
W takim razie, co mógłbm spróbować zrobić by naprawić. Zmiana softu ? Spoko, mogę się podjąć tylko jakiś poradnik by się przydał :D Karta SIM i SD działa, widocznie potrzebował chwile :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 mar 2014 18:17 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Stary digitizer po uszkodzeniu przestał całkowicie reagować czy obecnie telefon nie widzi żadnego dotyku ?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 mar 2014 22:44 

Rejestracja: 04 mar 2014 12:23
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: L7
Wersja SW/OS: 4.1
Sieć: Plus
Przed wymianą stary digitizer nawet gdy był uszkodzony chodził bez problemowo. A zmieniałem tylko ze względu na estetyke... Bo mnie denerwował już rozbity mało widoczne były treści. Stąd wymiana. Teraz po wymianie, nie chodzi ani nowy ani stary. Nie reaguje w ogóle, natomiast telefon się włącza bezproblemowo, karte SIM czyta, sms dochodzą, SD czyta, przycisk Home działa i także działa przycisk od włączania. Po przyciśnięciu wyświetla się reset, wyłącz telefon i coś tam jeszcze.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 mar 2014 17:00 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Te przyciski są razem z dotykiem na jednej tafli szkła ? I czy do tego wszystkiego jest jedna taśma ?
Jeśli tak to trochę dziwne, możliwe że tani zamiennik nie spełnia swoich funkcji ;[ Wyciągnij oba digitizery i dokładnie porównaj, porób zdjęcia jeśli możesz.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h