Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 11 sty 2013 13:27 

Rejestracja: 15 kwie 2012 18:23
Posty: 48
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: Swift L3
Wersja SW/OS: Android 2.3.6
Sieć: Orange
Zanim wykonasz cokolwiek, przeczytaj temat bardzo uważnie. Każdy z nas coś pewnie zepsuł. To wiadome, ale jeśli chodzi o telefon to już zupełnie inna sprawa, bo naprawa nie jest już taka łatwa. Może być taka sytuacja, że uda Wam się naprawić telefon, albo go zepsujecie i bez serwisu się nie obejdzie. Podzieliłem ten poradnik na dwie wersje ze względu na zaistniałe sytuacje.

WERSJA 1
Pierwsza wersja poradnika jest prosta, a to dlatego, że główną rolę odgrywa flash telefonu. Każdy próbował coś zmienić w telefonie: czcionki, dzwonki, itp. Ale się nie spodobało i chciał(a) wrócić do pierwotnej postaci. Jednak po powrocie okazało się, że telefon nie chce się włączyć tylko stoi na logu LG czy bootanimacji. W tym wypadku pomaga flash telefonu. Jak tego dokonać?

1. KDZ Update English
Ściągnij program KDZ z tej strony:

Program jest bez instalacyjny i gotowy do użycia, ale to potem. Wypakuj go najlepiej na pulpit komputera.

2. Sterowniki LG
Po ściągnięciu programu ściągnij sterowniki LG i zainstaluj na komputerze.


3. Soft od LG
Teraz ściągnij niebrandowany soft od LG, który potem wgrasz przez program KDZ. Można to zrobić wchodząc w ten link:

W tym wypadku obojętnie jaki pobierzemy, bo każdy soft nam podejdzie.

4. LG Modem
Teraz wyłącz LG Modem w swoim komputerze. Aby to zrobić wejdź w manager urządzeń, znajdź zakładkę modem i wyłącz LGE Virtual Modem.

5. Download Mode (Emergency Mode)
Zanim zaczniesz wgrywać soft należy na wyłączonym telefonie włączyć tryb download mode klawiszami vol-, vol+ oraz power. Bez tego nie będziesz mógł/mogła wgrać soft. Na koniec podłącz telefon pod USB. Usłyszysz charakterystyczny dźwięk wykrycia telefonu przez komputer.

6. Wgrywanie softu
Teraz możesz przystąpić do wgrywania softu. Otwórz program i tam gdzie pisze Software update wybierz następujące parametry:
Type: 3GQCT
PhoneMode: DIAG
KDZ file - tu wybierz ściągnięty soft

Na sam koniec wybierz Launch software update. Zaczekaj, aż soft się wgra, a telefon uruchomi się ponownie. Udało Ci się uratować telefon.


WERSJA 2
Ta wersja jest trudniejsza, bo tu trzeba trochę pogłówkować. Mamy naszego Swifta zrootowanego oraz wgrane Recovery i nagle po połączeniu do wifi telefon pokazał, że jest dostępna aktualizacja systemu android. Wygląda to niewinnie lecz, jak klikniecie aktualizuj oprogramowanie to telefon się zapętli i będzie się cały czas włączać Recovery. Jak temu zaradzić?

1. KDZ Update English
Ściągnij program KDZ z tej strony:

Program jest bez instalacyjny i gotowy do użycia, ale to potem. Wypakuj go najlepiej na pulpit komputera.

2. Sterowniki LG
Po ściągnięciu programu ściągnij sterowniki LG i zainstaluj na komputerze.


3. MicroAndroidPack
Teraz ściągnij MicroAndroidPack, czyli okrojone Android SDK (ADB oraz Fastboot). Wypakuj paczkę najlepiej na pulpit komputera.


4. Recovery.img
Sprawdź czy jest obraz recovery.img w folderze MicroAndroidPack/tools. Jeśli nie to przenieś ten plik z MicroAndroidPack/tools/data do MicroAndroidPack/tools.

5. LG Modem
Teraz wyłącz LG Modem w swoim komputerze. Aby to zrobić wejdź w manager urządzeń, znajdź zakładkę modem i wyłącz LGE Virtual Modem.

6. Bootloader
Teraz uruchom telefon, aż pokaże się Recovery. Komendy ADB działają w trybie Recovery. W MicroAndroidPack jet skrypt: Otwórz konsole CMD.bat. Uruchom to i wyskakuje wiersz poleceń. Tam wpisujesz:
Cytuj:
adb reboot bootloader

Podpinasz telefon pod USB i wciskasz ENTER. Poczekaj, aż komputer wykryje telefon i po chwili przejdzie on w tryb fastboot.

7. Usuwanie Recovery
Teraz usuń obecne Recovery, które masz wgrane wpisując komendę fastboot w konsoli CMD:
Cytuj:
fastboot erase recovery

Recovery jest już usunięte. Ale to nie koniec zmartwień.

8. Wgrywanie nowego Recovery
Teraz wgraj recovery.img z paczki MicroAndroidPack. W konsoli CMD wpisz:
Cytuj:
fastboot flash recovery recovery.img

Teraz masz wgrane Recovery z paczki.

9. Soft od LG
Teraz ściągnij niebrandowany soft od LG, który potem wgrasz przez program KDZ. Można to zrobić wchodząc w ten link:

W tym wypadku nie będzie to obojętnie jaki soft pobierzemy. W tym wypadku potrzebny będzie soft V10c lub V10i, V10b oraz V10m. Dlaczego? Ostatni punkt wyjaśnia dlaczego.

10. Download Mode (Emergency Mode)
Zanim zaczniesz wgrywać soft należy na wyłączonym telefonie włączyć tryb download mode klawiszami vol-, vol+ oraz power. Bez tego nie będziesz mógł/mogła wgrać soft. Na koniec podłącz telefon pod USB. Usłyszysz charakterystyczny dźwięk wykrycia telefonu przez komputer.

11. Wgrywanie softu
Teraz możesz przystąpić do wgrywania softu. Otwórz program i tam gdzie pisze Software update wybierz następujące parametry:
Type: 3GQCT
PhoneMode: DIAG
KDZ file - tu wybierz ściągnięty soft

Na sam koniec wybierz Launch software update. Zaczekaj, aż soft się wgra, a telefon uruchomi się ponownie.
Po co wykonywać flash 3 razy skoro można to zrobić raz od razu do softu V10m. Piszę to, bo ja tak wgrywałem i Ty też tak zrób. Lepiej zrobić dłużej, a skutecznie niż szybko i byle jak. Najpierw graj soft V10c lub V10i. Po restarcie telefon zatrzyma się na logu LG. Nawet po wyjęciu baterii telefon nie będzie wykrywalny przez komputer, więc do bootloadera się nie dostaniesz. Następnie wgraj soft V10b. Po restarcie telefon będzie na przemian pokazywał logo LG i biały ekran. Na koniec graj soft V10m. Ten soft postawi telefon na nogi. Pokaże się niebieski ekran z aktualizacją jaka miała być przeprowadzona, ale się nie zainstaluje (wyskoczy błąd) i telefon uruchomi się ponownie. Ja tak uratowałem swój telefon (LG E400).

NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA USZKODZENIA TELEFONU!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 sty 2013 20:25 

Rejestracja: 30 sie 2010 22:22
Posty: 2342
Pochwały: 236
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: iPhone 13 Pro
Wersja SW/OS: iOS 17.3.1
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Xiaomi Mi9
Dodam że ten sposób działa na chyba wszystkich Swiftach. Jednak trzeba pamiętać że nowe lg posiadają licznik flashowania i potem mogą nie przyjąć gwarancji.

Wysłano z LG GT540 używając Tapatalk 2


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 23 sty 2013 16:17 

Rejestracja: 15 kwie 2012 18:23
Posty: 48
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: Swift L3
Wersja SW/OS: Android 2.3.6
Sieć: Orange
PhoneM pisze:
Jednak trzeba pamiętać że nowe lg posiadają licznik flashowania i potem mogą nie przyjąć gwarancji.

No tak, ale ten licznik łatwo można wyzerować mając sprawny telefon i root.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 23 gru 2013 04:15 

Rejestracja: 23 gru 2013 02:47
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: L3 e400
Sieć: T-Mobile
koleś jesteś zajebisty :) nigdzie nie znalazłem sposobu jak mam uratować telefon xD tylko u ciebie tak zajebiście wytłumaczone znalazłem i w punktach :) te przekleństwa są po to bo szukałem wszędzie przez cały dzień i teraz do 4 rano i tu znalazłem :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h