Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 01 kwie 2012 12:06 

Rejestracja: 23 sie 2011 13:28
Posty: 4
Płeć: Kobieta
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KU990
Sieć: Plus
Drugi model telefonu: Brak
Witam

Bez owijania w bawełnę... Jakiś miesiąc temu zakupiłam baterię pod lg ku990, jakieś max life. Dobrze było, formatowanie zrobione, nagle po jakichś 3 tygodniach pierwszy trzask. Dźwięk mniej więcej taki, jakby ktoś klasnął w ręce, tylko tak z 5 razy głośniejszy. No dobra myślę sobie, taki tam efekt uboczny dlatego ze to nieoryginalna bateria. Było tak z tydzień, trzask był może z raz na 2 dni, a dzisiaj rano to już naprawdę się przestraszyłam. Obudziłam się, bo trzasnęło. Popatrzyłam, nic, położyłam go z powrotem(tel był włączony). Trzask znowu. Otwarłam obudowę, chciałam wyjąć baterię. Jak się roztrzaskała... z 10 sekund tak trzaskała. Jakoś wyjęłam, dobra. Za chwilę włożyłam ją do tel, włączyłam tel i znowu trzask. Otwarłam obudowę, a tam w lewym górnym rogu (w okolicach tej śrubki i przycisku do przełączania aparatu z wideo na galerię) było widać jak iskry przeskakują! Wyjęłam, położyłam na stole, jeszcze chwile potrzaskała...

I oto moje pytanie: czy od takich zwarć ta bateria może mi spalić cały telefon? Te iskry, dźwięk, naprawdę głośny, boję się, że mi płytę główną spali. Można używać tej baterii czy nie?

Pytanie nr 2. Mam oryginalną baterię, tylko że bardzo napuchniętą. Bez ładowarki trzyma w stanie spoczynku jakieś 2 godziny, ale jak chce napisać sms-a to tel się wyłącza. Mogę jej używać, czy ona też jest niebezpieczna?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 kwie 2012 12:47 

Rejestracja: 30 gru 2009 22:07
Posty: 3722
Pochwały: 374
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: D821
Wersja SW/OS: CM11
Sieć: Play
Lepiej nie używać takich baterii. Mogą one uszkodzić sprzęt bez problemu.
Co do oryginalnej baterii - jak jest napuchnięta to też wywal. Kup nową oryginalną.

A i na przyszłość - nowych baterii już nie formuj (to jest prawidłowa nazwa kalibracji baterii), dlatego że żadna nie jest produkowana z "efektem pamięci".


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 kwie 2012 14:19 

Rejestracja: 09 sie 2009 13:24
Posty: 2607
Pochwały: 1195
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Sony Ericsson
Model telefonu: w995
Wersja SW/OS: 1215-7995R1HA03
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Brak
to nie jest wina bateri,"napuchnięcie" ogniw jest skutkiem wtórnym,dla wyjasnienia,pierwsze ku990 miały baterie kadmowo niklowe(tutaj formowanie jest niezbędne),nowsze ku990 miały już baterie litowe(tutaj kalibracja bateri jak najbardziej wskazana),w obu tych przypadkach reakcja na brak stabilizacji prądu będzie jednakowa,będą tworzyc sie ogniwa martwe,które na skutek braku mozliwości przekazania nadmiaru energi do innych ogniw będa "puchnąć",inaczej mówiąc zmień ładowarke a nie baterie ;e


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 kwie 2012 15:56 

Rejestracja: 23 sie 2011 13:28
Posty: 4
Płeć: Kobieta
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KU990
Sieć: Plus
Drugi model telefonu: Brak
Ale ładowarka jest sprawna, nie wiem czemu wina ma leżeć po stronie ładowarki ;o bateria jest już ze 3 lata, była ładowana praktycznie codziennie ostatnio, więc od tegoż ładowania pewnie spuchła. :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 kwie 2012 16:45 

Rejestracja: 30 sie 2010 22:22
Posty: 2342
Pochwały: 236
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: iPhone 13 Pro
Wersja SW/OS: iOS 17.3.1
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Xiaomi Mi9
Nie należy kupować tych zamienników. Lepiej kupić oryginalne.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 kwie 2012 17:02 

Rejestracja: 30 gru 2009 22:07
Posty: 3722
Pochwały: 374
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: D821
Wersja SW/OS: CM11
Sieć: Play
Baterii litowo-jonowych i polimerowych już się NIE formuje.
---------
A to stara bateria, szukaj nowej, to jest pewne ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 kwie 2012 18:27 

Rejestracja: 09 sie 2009 13:24
Posty: 2607
Pochwały: 1195
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Sony Ericsson
Model telefonu: w995
Wersja SW/OS: 1215-7995R1HA03
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Brak
gamusa pisze:
Ale ładowarka jest sprawna, nie wiem czemu wina ma leżeć po stronie ładowarki ;o bateria jest już ze 3 lata, była ładowana praktycznie codziennie ostatnio, więc od tegoż ładowania pewnie spuchła.

pszem Pani ja nie napisałem tego posta żeby dyskutować na tematy oczywiste,napisałem go żeby wyjaśnić pewne niuanse techniczne ,ale jak Pani wie lepij to trudno,prosze dalej używać telefon tak jak Pani używała ;e


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 kwie 2012 21:47 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Po 1 może być tak że bateria idealnie nie styka się ze stykami dlatego też występują iskierki oraz trzaski. Po 2 nie może być tak że najpierw były baterie NiCd a później Li-Ion lub Li-Poli ponieważ to zupełnie inna technologia, nie kompatybilna ze sobą, obie baterie wymagają różnych procesów ładowania, a ponieważ układy ładowania są w telefonie. Dla porównania NiCd można ładować 1 procesem a mianowicie cały czas stałe napięcie i prąd i pomiar napięcia na baterii. Natomiast Litowe ładuje się najpierw zmienną wartością napięcia, potem zmienną wartością prądu a potem znów zmienną wartością napięcia (fazy CC CV CC).


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 03 kwie 2012 08:56 

Rejestracja: 23 sie 2011 13:28
Posty: 4
Płeć: Kobieta
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KU990
Sieć: Plus
Drugi model telefonu: Brak
bidon184 pisze:
pszem Pani ja nie napisałem tego posta żeby dyskutować na tematy oczywiste,napisałem go żeby wyjaśnić pewne niuanse techniczne ,ale jak Pani wie lepij to trudno,prosze dalej używać telefon tak jak Pani używała ;e

spoko spoko, ja nie dyskutuję przecież :) ja nie wiem lepiej, ja używam tej baterii bo muszę, narazie taki interes z kupnem trzeciej baterii to mi się nie opłaca, bo to będzie kolejne 30 zł. A jeszcze do tego mam zepsute wejście od ładowania, i mogę tylko ładować, kabla nie podepnę więc lipa. Bardziej mi się opłaca w tym momencie ten tel obecny sprzedać a kupić nowy ten sam, za jakieś 100 zł, przynajmniej jak mi soft padnie to go będę mogła wgrać a teraz raczej nie mogę i każdego dnia się boję że nastąpił już ten dzień że telefon mi nie wstanie ;| bo już się coś soft sypie więc... szukam na szybko jakiegoś rozwiązania, czekam na ciekawą ofertę na allegro, a w międzyczasie staram się żeby ten tel jeszcze dotrwał do kupna nowego i żeby np mi się nie spalił od tej nieoryginalnej baterii :D może to nie możliwe ale wolę się upewnić, rozumiesz -,-
ufff aaśie opisałam. mam nadzieje że zrozumiałeś. :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 03 kwie 2012 09:56 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Spróbuj podłożyć coś pod baterię tak żeby styki baterii bardziej się docisły. W KP501 często jest tak że piszczy albo się wyłącza sam przy jakimś potrząśnięciu a jest to związane z tym że obudowa jest za szeroka o 2mm i wystarczy podłożyć papierek.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 04 kwie 2012 18:05 

Rejestracja: 23 sie 2011 13:28
Posty: 4
Płeć: Kobieta
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KU990
Sieć: Plus
Drugi model telefonu: Brak
tak , ale nie wiem czy to pomoże bo te "zwarcia" występują co jakiś czas, tak jakby czasem źle się włożyło tę baterię i leżała ona krzywo w telefonie czy coś takiego...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h