Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum - viewtopic.php?f=22&t=580
Wideo Poradnik - viewtopic.php?f=5&t=13253
Poradnik 3w1 - viewtopic.php?f=5&t=1806
Loadery - viewtopic.php?f=5&t=13909
Reset na logo LG - viewtopic.php?f=5&t=7217
Odchudzanie Cust - viewtopic.php?f=5&t=12695
Softy/Custy do pobrania - viewtopic.php?f=228&t=18364
ZANIM ZAPYTASZ - PRZECZYTAJ.... - viewtopic.php?t=13131
Informacja o modyfikacjach - viewtopic.php?f=7&t=28095



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 19 gru 2010 13:39 

Rejestracja: 27 gru 2009 17:35
Posty: 623
Pochwały: 215
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Android 2.3.4
Sieć: Plus
Ostatnimi czasy forum zalewa mnostwo tematow dotyczacych tego samego i wcale sie nie dziwie, bo sa tylko pliki do downloadu, bez instrukcji obslugi.
Pisze ten tutorial z mysla o osobach zaczynajacych zabawe ze swoim Ciasteczkiem, z nadzieja ze skonczy sie fala 25 takich samych tematow dziennie :E
NIE DAJE TUTAJ ZADNEGO LINKU DO DOWNLOADU (poza pewnymi wyjatkami ;p), TEMAT MA NA CELU TYLKO WYTLUMACZENIE PEWNYCH SPRAW!


Od poczatku..
KAZDA INGERENCJA W SOFT (czyt. modyfikacja telefonu) POWODUJE UTRATE GWARANCJI! Chociaz czasami zdazaly sie przypadki, ze telefon zmodyfikowany wracal z serwisu naprawiony i w pelni dzialajacy (mi takze naprawili wyswietlacz, a oddalem telefon zmodyfikowany do salonu PLUSa).
KAZDA MODYFIKACJE WYKONUJESZ NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOSC, W RAZIE NIEPOWODZENIA PROSIMY NIE MIEC PRETENSJI DO FORUM!
RYZYKO NIEPOWODZENIA ZWIEKSZA SIE, KIEDY MODYFIKUJECIE TELEFON NA SYSTEMACH: Windows Vista, Windows 7. Mozliwe jest takze, ze na nich zadna operacja w ogole nie ruszy - nie ma co do tego jednoznacznego zdania..


Jak zmienia sie wyglad telefonu?
W srodku telefonu siedzi takie ustrojstwo, ktore nazywa sie CUST_THEME (inaczej CUST). W niej siedzi kazdy plik odpowiedzialny za grafike w telefonie.
Jak sie pewnie domyslacie, zeby cokolwiek w telefonie zmodyfikowac, trzeba tego CUSTa wyciagnac z telefonu. Proponuje zapoznac sie z tym tutorialem: viewtopic.php?f=26&t=18174
Informacje odnosnie modyfikowania CUSTa takze sa zawarte w tym tutku, ja opisze tylko o co w tym chodzi ;)

W opisie wezme pod uwage plik Idle_Widget.dmf, ale to samo jest z kazdym innym..
No wiec tak, pliki w cuscie maja format DMF, motywy stworzone przez ludzi na naszym czy innym forum moga miec format DMF, badz SWF.
Jaka jest roznica? DMF to taki jakby skompresowany SWF - jedno i to samo..
Aby uzywac plikow DMF, trzeba za kazdym razem modyfikowac i wysylac partycje CUST do telefonu, co jest bardzo meczace, dluuugie i monotonne. Dlatego specjalisci od motywow stworzyli cos takiego jak LOADERY. Jak dziala loader? Zamieszczony w custcie loader wczytuje plik odpowiedzialny za np ekran glowny z pamieci telefonu, co umozliwia nam zmiane motywu w 2 minuty.
Zeby jednak nie bylo zbyt pieknie, loadery skracaja drastycznie czas trzymania baterii w Ciasteczku. Uzywajac tylko loadera widgetu (ekranu glownego), telefon wytrzyma do poltora-dwoch dni (mowie z mojego doswiadczenia :P), a jesli uzywamy loaderow Topmenu, Keylocka, Widgetu.. Jeden dzien to max xd Tak wiec moja rada - uzywac TYLKO loadera ekranu glownego, reszte dobrac sobie na jakis czas i nie manewrowac ;)
Sa rozne rodzaje tych loaderkow i kazdy pobiera pliki z innych lokacji, tak wiec przy sciagnieciu trzeba sie doczytac skad wczytuje okreslony pliczek.
Motywy mozna konwertowac z DMF do SWF i odwrotnie programem LGUI, ktory gdzies na forum napewno jest, a jesli nie to wujek google ci napewno pomoze ^^


Gry na sensor ruchu.
Kolejnym tworem wyobrazni posiadaczy Cookie'ch to obsluga gier na czujnik ruchu. Aby takowa zadzialala, trzeba podmienic oryginalna gre Ruletkomanie na FlashPlayer'a, czyli innymi slowy odtwarzacza gierek flash, zarowno tych na sensor ruchu, jak i na zwykly dotyk. Gry na sensor ruchu beda dzialac poprawnie TYLKO poprzez podmiane ruletki, w kazdej innej lokacji motion sensor nie dziala..
Co zrobic, zeby moc sie cieszyc tym bajerem?
Trzeba pobrac kolejny loader, tym razem loader flashplayera, ktory takze buja sie gdzies po forum i w CUSTcie podmienic nim plik DMF/Game/Roulette.swf.
Przyznaje, ze dla poczatkujacych te wyzwanie nie bedzie sie zaliczac do najlatwiejszych, dlatego daje link do skonfigurowanego Flazheus'a (jednego z flashplayerow - chyba najlepszy) ;)
W paczce sa 2 loaderki, jeden wczytuje flashplayera z pamieci zewnetrznej, a drugi wewnetrznej. Polecam ten wczytujacy pliki z karty pamieci, im wiecej plikow na telefonie, tym bardziej jest spowolniony ;)
W zaleznosci od loadera, ktorego uzyles, wrzuc caly folder FlashContents prosto na karte pamieci, badz na pamiec telefonu.
LINK:



Po kazdej modyfikacji, istnieje ryzyko rozwalenia telefonu, ktore mozna wlasnorecznie naprawic, aczkolwiek jesli nie jestesmy na to przygotowani to mozemy pozegnac sie z plikami z pamieci telefonu i kontaktami, ktore takze byly na telefonie..
Jest kilka typow niepowodzen, najpowazniejszymi sa:
- Niebieski prostokat na czarnym tle (niekiedy nazywany Bluescreen'em) - to spowodowane jest wgraniem trefnego pliku odpowiadajacego za wyglad jakiegos okna, np widgetu.
- Reset na logu LG - ten blad z kolei wywolany jest niepowodzeniem podczas wgrywania pliku CUST, jesli podczas wysylania zostanie odlaczony kabel, albo po prostu samo z siebie cos sie rypnie xd

Wszystkie z wyzej wymienionych bledow mozna naprawic poprzez zmiane softu metoda reanimacyjna (programem GSMulti, w szukajce "Poradnik 3w1").




Jesli o czyms zapomnialem, to piszcie, a zaktualizuje temacik ;)




Kulesiak!


Pochwały przyznane za post: 20

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 02 sty 2011 17:55 

Rejestracja: 04 lut 2010 16:41
Posty: 847
Pochwały: 55
Płeć: Mężczyzna
Wersja SW/OS: V10F_07
Napewno nowym sie przyda, ładnie wszyściutko opisane.
Choć już od dawno to wiem i tak dam ci pochwałe :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 sty 2011 17:23 

Rejestracja: 20 mar 2010 17:25
Posty: 12
nie rozumiem mozesz napisac mi w wiadomosci jak podmienic rultkomanie moze w obrazkach bo jest duzo napisane i nic nie rozumiem a jestem nowy nie wiem jak na czujnik ruhcu to zrobic i w ogole


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 sty 2011 17:43 

Rejestracja: 27 gru 2009 17:35
Posty: 623
Pochwały: 215
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Android 2.3.4
Sieć: Plus
Zadaniem tego poradnika jest wytlumaczenie o co we wszytkim chodzi, jesli umiesz edytowac cust'a to nie powinna byc dla ciebie problemem podmiana ruletki..


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 sty 2011 21:41 

Rejestracja: 17 lip 2010 20:06
Posty: 11
Pochwały: 3
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP501
Wersja SW/OS: V10k
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Brak
A jeśli się wgra potem nieprzerobionego (oryginalnego) CUST'a to można to jakoś wykryć?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 sty 2011 21:43 

Rejestracja: 09 sie 2009 14:07
Posty: 1939
Pochwały: 418
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Samsung
Model telefonu: Galaxy S7 Edge
Wersja SW/OS: android 7.0
Sieć: Inna
jak się ktos uprze to znajdzie nawet najmniejszy ślad modyfikacji... ale zazwyczaj nie ma problemu z uznawaniem gwarancji nawet w mocno tuningowanych telefonach.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 sty 2011 22:03 

Rejestracja: 17 lip 2010 20:06
Posty: 11
Pochwały: 3
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP501
Wersja SW/OS: V10k
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Brak
To sobie zmodyfikuje trochę ciastka, bo mam go od pół roku i już wtedy chciało mi się mieć coś fajniejszego (szczególnie keylock)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 16 kwie 2011 17:22 

Rejestracja: 24 gru 2010 17:14
Posty: 22
Pochwały: 18
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: MyPhone
Wersja SW/OS: KP500AT_V10D
Sieć: Orange
Kulesiak dobry poradnik dla Zielonych.Sam kiedyś byłem zielony to forum i tacy ludzie jak ty Coco Dominik,Immortalis,Duals czy KRYSTIANO wprowadzają coś nowego do tematów związanych z pomocą zagubionym z modyfikacjami swojego Ciastka i nie tylko.Za niedługo napisze też swój uproszczony w pełni poradnik dotyczący wyciągania z telefonu CUSTA i wgrywania nowych rzeczy przez WinImage,gdyż taki sposób jest o wiele bardziej wskazany dla tych którzy chcą coś zrobić sami,a nie sciągać gotowca z Pobieralni.Czekajcie więc na mój poradnik.Ale się rozpisałem :D.

-- 16 Kwi 2011 20:32 --

Tak jak obiecałem poradnik zrobiłem jeszcze dzisiaj oto link:
viewtopic.php?f=5&t=31056
Zachęcam do lektury tego poradnika osoby które chcą zrobić samemu coś z swoim ciastkiem. :D

Specjalista Immortalis:

Jak coś to linków do forum nie kodujemy ;e



Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 03 maja 2011 13:16 

Rejestracja: 02 maja 2011 14:23
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: MyPhone
Wersja SW/OS: V10i
Sieć: Orange
czy musze wgrac nowy soft by grać w gry flash pomocy i jak to zrobić jeśli tak dajcie linki jeśli tak jaki by był najlepszy


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 03 maja 2011 16:35 

Rejestracja: 14 maja 2009 17:44
Posty: 8517
Pochwały: 2296
Płeć: Kobieta
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: SE
Sieć: Orange
nie trzeba nowego softu, wystarczy edycja dotychczasowego... Poradnik w wersji wideo w moim podpisie ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 22 maja 2011 16:15 

Rejestracja: 18 lip 2010 11:53
Posty: 21
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: MyPhone
Wersja SW/OS: KP501AT_V10i
Sieć: Orange
ten link podany tutaj
Jak zmienia sie wyglad telefonu?
W srodku telefonu siedzi takie ustrojstwo, ktore nazywa sie CUST_THEME (inaczej CUST). W niej siedzi kazdy plik odpowiedzialny za grafike w telefonie.
Jak sie pewnie domyslacie, zeby cokolwiek w telefonie zmodyfikowac, trzeba tego CUSTa wyciagnac z telefonu. Proponuje zapoznac sie z tym tutorialem: viewtopic.php?f=26&t=18174
Informacje odnosnie modyfikowania CUSTa takze sa zawarte w tym tutku, ja opisze tylko o co w tym chodzi
nie istnieje. Można jakiś inny ?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 cze 2011 05:12 

Rejestracja: 18 lut 2011 19:26
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP 500
Wersja SW/OS: Kp 500AT-V10f
Sieć: Play
przydalo by sie zauktułalizowac link z FlashContents


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 15 cze 2011 07:15 

Rejestracja: 14 cze 2011 19:29
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500 Cookie
Sieć: Play
Mam problem Ściągnąłem ten Flazheus Player ale nie wiem jak podmienić tą ruletkę.Proszę o pomoc.Z góry dziękuję.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 15 cze 2011 07:33 

Rejestracja: 24 lip 2010 07:24
Posty: 1225
Pochwały: 140
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: ZTE
Model telefonu: Blade
Wersja SW/OS: Android 2.2
Sieć: Play
Drugi model telefonu: Springfield
na pewno nie w tym temacie. Proszę znaleźć tutorial albo stworzyć temat w odpowiednim dziale.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 sie 2011 08:03 

Rejestracja: 28 sie 2011 08:01
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Brak
Link Wygasł można prosić i nowy link?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 22 lut 2012 14:12 

Rejestracja: 21 lut 2012 19:39
Posty: 7
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: kp500
Sieć: Plus
jak to dziala?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 22 lut 2012 14:18 

Rejestracja: 14 maja 2009 17:44
Posty: 8517
Pochwały: 2296
Płeć: Kobieta
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: SE
Sieć: Orange
Co ma działać?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 mar 2012 20:59 

Rejestracja: 31 sty 2012 10:28
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Sieć: Plus
mam pytanie czy przy wgrywaniu nowego motywu do kp 500 trzeba wymieniac caly ten cust czy to sie wgrywa w ten caly cust ??

-- 05 mar 2012 20:59 --

mam pytanie czy przy wgrywaniu nowego motywu do kp 500 trzeba wymieniac caly ten cust czy to sie wgrywa w ten caly cust ??


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 mar 2012 21:00 

Rejestracja: 14 maja 2009 17:44
Posty: 8517
Pochwały: 2296
Płeć: Kobieta
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: SE
Sieć: Orange
To się wgrywa w cust.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 mar 2012 21:02 

Rejestracja: 30 gru 2009 22:07
Posty: 3722
Pochwały: 374
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: D821
Wersja SW/OS: CM11
Sieć: Play
:? Pliki motywów wgrywasz do custa przedtem zgrywając go z fona i edytując.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h