Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum - viewtopic.php?f=22&t=580
Wideo Poradnik - viewtopic.php?f=5&t=13253
Poradnik 3w1 - viewtopic.php?f=5&t=1806
Loadery - viewtopic.php?f=5&t=13909
Reset na logo LG - viewtopic.php?f=5&t=7217
Odchudzanie Cust - viewtopic.php?f=5&t=12695
Softy/Custy do pobrania - viewtopic.php?f=228&t=18364
ZANIM ZAPYTASZ - PRZECZYTAJ.... - viewtopic.php?t=13131
Informacja o modyfikacjach - viewtopic.php?f=7&t=28095



Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 24 kwie 2010 15:22 

Rejestracja: 04 kwie 2009 12:28
Posty: 5
Pochwały: 3
Witam. Ze względu na moje niedawne ekscesy związane z rozklejeniem się mojego ekranu dotykowego w ciastku oraz braku jakiegokolwiek tutorialu, który tłumaczyłby wymianę ekranu dotykowego postanowiłem to zrobić sam metodą prób i błędów.

Żeby wymienić ekran dotykowy i digitizer musimy niestety rozkręcić cały telefon. Opis Rozłożenia KP500 na elementarne części znajduje się pod tym adresem:
http://www.formymobile.co.uk/kp500disassembly.php

Tutorial znajdujący się pod tym adresem pomoże nam dostać się do "gołego" przedniego panelu naszego telefonu. Konieczność rozkręcenia całego telefonu wiąże się z tym, że musimy odpiąć od płyty głównej digitizer który przenosi dotyk na sygnał cyfrowy. A więc mamy już panel odłączony od reszty telefonu. Jak można zauważyć wisi maleńki konektorek który wcześniej odłączyliśmy od płytki. Teraz Może was zaskoczę, ale trzeba siłą odkleić cały ekran dotykowy (!). Wiem z doświadczenia już, że ów ekran będzie stawiał opory ale tak właśnie należy to zrobić dlatrego że ekran dotykowy nie jest na zatrzaskach tylko zwyczajnie jest przyklejony do obudowy przedniej. Podczas odklejania można będzie zauważyć, że warstwy są trzy i nie chcą wcale zejść tak łatwo. Jak już się z tym uporacie to zostanie wam sam panel przedni (bez żadnych innych powłok w środku).
Szukałem klejów na których możnaby przykleić ekran dotykowy ale specjalista poradził mi abym po prostu przykleił na ten klej, który pozostał na panelu i musze powiedzieć, że juz trzy tygodnie trzyma się bardzo dobrze. Zanim jednal przykleicie (idealnie równo) upewnijcie się że tasiemka z konektorem została przez was przełożona tak jak ta którą wyjeliście wymontowując stary zepsuty ekran dotykowy.
Sama procedura choć prosta to wydaje się trochę brutalna ale właśnie tak się to odbywa. Daję słowo, że mój sposób jest skuteczny i jedyny właściwie. Służę pomocą prawie 24/h pod numerem gg 5127621. Dodam jeszcze że koszt ekranu dotykowego razem z digitizerem wynosi ok. 30 zł. Można też kupić cały panel ale nie trafiłem jeszcze na taki który byłby nowy a nie używany. Mam nadzieję, że pomogłem wam choć w małym stopniu.


Pochwały przyznane za post: 3

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h