Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum - viewtopic.php?f=22&t=580
Regulamin działu Recenzje - viewtopic.php?f=406&t=32753



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 10 lis 2011 15:27 

Rejestracja: 21 gru 2009 14:06
Posty: 2289
Pochwały: 324
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Inny
Model telefonu: ..
Sieć: Inna
Sieć#2: Inna
Obrazek

Wczoraj czyt. 9.11.2011 wpadł w moje ręce telefon HTC 7 Mozart. Telefon wygrany w konkursie Oragne testuj smartfona. 2012 osób otrzymało właśnie ten model telefonu wraz z całym wyposażeniem i starterem od Orange. HTC 7 Mozart jest jednym z pięciu telefonów zaprezentowanych podczas prezentacji Windows Phone 7. W skład całego zestawu wchodziła ładowarka z odłączanym kablem USB, kabel USB, słuchawki i komplet dokumentów. Mój egzemplarz miał już wgraną najnowszą wersję WP7 czyli wersję Mango. Wersja numeracyjna to 7.5. Różnice jakie rzucają się w oczy po aktualizacji to więcej języków do wyboru w tym też język polski czyli HTC 7 Mozart przemawia do nas w naszym ojczystym języku co jest plusem. Jak wiemy interfejs WP7 to kafelki co przekłada się na pewne ograniczenia aczkolwiek ma swoje plusy.
Porównując poprzednie wersje Windowsa na telefony to aktualna wersja to praktycznie odmieniony, nie do poznania system. Jako, że Microsoft wymusza na producentach określonej specyfikacji pod swój system to szczerze mogę powiedzieć, że system jest szyty na miarę. W HTC 7 Mozart nic się nie zacina, wszystko działa płynnie. Zastanawiam się co ma się tam zacinać bo brak widgetów oraz słaba personalizacja nie pozwala aby coś obciążało telefon. Wracając do samego telefonu przedstawię wam wszystko w określonych punktach.

1. Wykonanie i wygląd telefonu.

HTC 7 Mozart jest wykonany w większości z aluminium i to jednego bloku aluminium co ma swoje plusy i minusy. Plusem oczywiście będzie trwałość telefonu, spadnie nam na ziemię to nie rozpadnie się na kawałki i nie będziemy musieli szukać we wszystkich stronach świata klapki, baterii czy karty sim. Na tylnej części obudowy znajduje się się z 8 Mpx, lampa błyskowa. Nie pomyliłem się to lampa błyskowa nie jakaś dioda doświetlająca. Do tego dorzucony jest otwór głośnika. Środek tylnej części telefonu to aluminium z srebrnym logien HTC. Dół tylnej obudowy to też gumowany plastik. Jest to klapka z napisem Windows Phone i logiem Windowsa, którą możemy zdjąć i dostać się do baterii oraz karty sim. Całość komponuje się wg mnie dosyć fajnie. Góra telefonu to srebrny włącznik, który też służy aby odblokować telefon zatem tak jak wszędzie, we wszystkich nowych telefonach. Dodatkowo na górze obudowy mamy złącze Jack 3,5mm które pozwala podłączyć nam praktycznie każde słuchawki. Te dołączone do zestawu mają pilot z mikrofonem. Boki telefonu patrząc od strony wyświetlacza to po stronie lewej mamy przycisk głośności oraz złącze micro usb, po stronie prawej tylko spust aparatu.
Przód telefonu to dotykowy (pojemnościowy), 3,7 calowy wyświetlacz super LCD pokryty szkłem. Niestety nie wiem co to za rodzaj szkła. Próbowałem je zarysować kluczem ale się nie udało :) Na górze mamy głośnik i diodę informacyjną i głośnik rozmów przykryty srebrną kratką. Pod wyświetlaczem znajdują się trzy dotykowe przyciski. Strzałka cofania, logo Windows które służy za przycisk home oraz lupa która wywołuje wyszukiwarkę internetową. Podsumowując wymiary telefonu to 119x60.2x11.9 mm.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dodatkowe zdjęcia tutaj: http://imageshack.us/g/830/img20111109142953.jpg/

2. Specyfikacja techniczna.

Sercem telefonu jest procesor Qualcomm Snapdragon QSD8250 o taktowaniu 1GHz czyli jest dobrze aczkolwiek nie jest to procesor dwurdzeniowy. Za grafikę odpowiada układ Adreno 200. Pamięć wewnętrzna to tylko 8GB bez możliwości jej rozszerzenia. Dlaczego 8GB to mało dowiecie się w dalszej części recenzji. HTC 7 Mozart posiada 576 MB ram i 512 ROM. Ta ilość ramu wystarcza na wygodną wielozadaniowość pod systemem WP7. Zawsze mamy dostęp do zabijania procesów. Telefon posiada WiFi w standardzie b/g/n. Wyświetlacz jak już wspominałem ma wielkość 3,7 cala z rozdzielczością 480x800 czyli wszystko jest bardzo wyraźne. Do tego mamy GPS z aGPS. Bez dodatkowych aplikacji otworzymy takie formaty muzyczne jak: MP3, WMA, M4A (Apple lossless), M4B, a odtwarzacz filmowy otworzy nam MPEG4, WMV, 3GP, 3G2 oczywiście w 720p bez zacinania. W końcu aparat 8Mpx umożliwia nagrywanie w 720p 30 kl/s. To wszystko i więcej zasila bateria Li-Ion 1300 mAh.

3. Multimedia.

Aparat: Aparat 8Mpx pozwala zrobić dobrej jakości zdjęcia aczkolwiek oświetlenie musi być dobre bo inaczej mamy spore szumy. Oczywiście mamy lampę błyskową która sprawdza się na odległość do 3m. Mamy też możliwość nagrywania w 720p 30 kl/s film nie jest złej ani najlepszej jakości ogólnie jest dobry. Możliwości ustawień i kamery są bardzo małe oprócz wybrania kiedy ma doświetlać scenę lampa błyskowa zostaje nam dobranie efektu i rozdzielczości. Mam nadzieję, że to się poprawi w kolejnej wersji WP7. Wykonane zdjęcia wyświetlają się nam na kafelku odpowiedzialnym za skromną i prostą galerię. W galerii znajdują się zdjęcia z profilów społecznościowych po uprzedniej synchronizacji oraz aparatu. Za tło galerii służą nam też wykonane przez nas zdjęcia które się losowo zmieniają.

Odtwarzacz multimedialny: Wygląd to taka duża „kartka” z kafelkami odpowiadającymi za poszczególne funkcje. Wszystko to na czarnym tle. Nie mamy tu standardowego podziału na odtwarzacz MP3 i wideo lecz wszystko jest w jednym. Wystarczy przesunąć palcem w lewo i mamy dostęp do najczęściej odtwarzanych multimediów, najnowszych, aplikacji YouTube (jeżeli sami zainstalujemy), dodatkowo mamy radio. Ot to cały odtwarzacz multimedialny. Prostota i kafelki. Dźwięk możemy odtwarzać w jakości Dolby Surround w końcu to telefon muzyczny jak sama nazwa wskazuje. Jakość muzyki jest świetna lepsza wg mnie jak w większości laptopów z półki cenowej do 2,5 tyś zł. Telefon gra głośno i czysto. Oczywiście po minimalizacji odtwarzacza wyświetla się on na ekranie blokady i możemy nim sterować bez odblokowywania naszego Mozarta. I niestety na to wszystko 8GB pamięci to za mało. Filmy w 720p zajmują sporo, a muzyka dobrej jakości też, a gdzie tutaj jeszcze aplikacje i gry.

Przeglądarka: Za naszą przeglądarkę w HTC 7 Mozart służy Internet Explorer. Strony są szybko renderowane i wyświetlane poprawnie. Ustawień przeglądarki praktycznie nie ma. Nie możemy zmienić strony startowej, wyszukiwarki czyli albo wpisujemy google.pl albo szukamy za pomocą Bing. Oczywiście możemy dodawać strony do ulubionych i otwierać je w osobnych kartach. Jedyną nowością to dodawanie stron w kształcie kafelki do pulpitu głównego co jest wygodne bo można zastąpić skrót do przeglądarki skrótem do strony którą chcemy aby wyświetlała nam się na starcie, np. google.pl

4. Personalizacja telefonu.

Tutaj WP7 nie ma czym się popisać. Jedyne co możemy zrobić to ustawić, schować, przestawić kafelki w głównym menu, ustawiać aplikacje na główny ekran. Ustawić tapetę ekrany blokady. Do tego największym smaczkiem personalizacji jest ustawienie własnego dzwonka sms, połączeń czy alarmów i to tylko z dostępnych, windowsowych dźwięków. Oczywiście kafelki są interaktywne. Pokazują nam zrobione zdjęcia, zdjęcia kontaktów czy nie odebrane połączenia, sms, emaile. Ale to zbyt mało. Aczkolwiek dla osób lubiących prostotę jest to wystarczające. Ekran blokady możemy personalizować przez wybranie zdjęcia które ma być tłem. Nie ma mowy tutaj o widgetach czy jakiś innych wodotryskach znanych z androida. Do całości dorzucono możliwość zmiany koloru kafelek.

5. Polączenia, smsy, emaile.

Zaznaczę, że to dzisiaj dodatkowa funkcja telefonu czyli dzwonienie i smsowanie :)
Kontakty pozwalają nam na ich grupowanie i dodawanie zdjęcia do kontaktu i dodatkowych informacji czyli standard. Listę kontaktów można zsynchronizować z profilem społecznościowym co daje nam bieżące informacje co dzieje się u naszych znajomych. Czyli wiemy kiedy ciocia Jadzia upiekła ciasto albo nie lubiana znajoma z naszej byłej klasy jest naszą szefową. Smsy podzielone są na wiadomości od danego znajomego/znajomej klikając na nazwę kontaktu wyświetla nam się rozmowa w kształcie czatu. Czyli kolejny standard. Wszystko jest czytelne nasze wiadomości są wyszczególnione odpowiednim odcieniem koloru motywu. E-maile wyświetlają się w podobnym kształcie jak odtwarzacz multimedialny czyli przesuwamy palcem w bok i mamy dostęp do wybranych folderów itp. Jak się patrzy prostota aż kuje w oczy. Resumując wszystko jest czytelne i intuicyjne.

6. GPS/aGPS

Nasza lokalizacja jest dobrze określana z dobrą dokładnością, mamy dostęp do map online Microsoftu i nic poza tym. Oczywiście z GPS'u korzysta też przeglądarka w celu określania naszej lokalizacji. Zastanawia mnie po co jej takie informacje. Z marketu możemy dorzucić jakąś inną aplikację do określania pozycji itp.

7. Marketplace

Tutaj jestem zawiedziony. Bardzo zawiedziony. Ceny za aplikacje są ogromne. Angry Birds kosztuje 10zł. Inne gry czy aplikacje są o 30% droższe niż aplikacje na Android czy nawet darmowe aplikacje które są dostępne na Androida kosztują tutaj krocie. Interfejs Marketplace jest identyczny jak innych aplikacji czyli galerii itp. Mamy podział na aplikacje, gry i HTC Apps. Market wyświetla nam podobnie jak wszędzie najnowsze aplikacje, można znaleźć coś za darmo. Czyli znowu jak wszędzie. Jedynie to wszystko ubrane jest w inne szaty jak u konkurencji. Proste i wygodne.

8. Ustawienia.

W ustawieniach można włączyć WiFi czy bluetooth czyli ogólne zarządzanie sieciami oraz podstawowe spersonalizowanie telefonu reszta ustawień dubluje się z tymi które dostępne są w aplikacjach telefonu.

9. Bateria

Bateria nie jest zła, mi pozwoliła na dwa dni ciągłej zabawy z telefonem. Jej pojemność w zupełności wystarcza jak na możliwości tego telefonu.

Podsumowanie.

Jeżeli szukasz dobrego, muzycznego telefonu z WP7 to HTC 7 Mozart jest dla ciebie. Telefon jest wykonany solidnie, system jest prosty do bólu aczkolwiek brakuje mu kilku funkcjonalności. Ja aktualnie jestem zadowolony z tego telefonu, Windows przeszedł dobrą metamorfozę co ułatwia z nim pracę.

Plusy:
Solidna obudowa i wykonanie,
Świetna jakość odtwarzania muzyki i filmów,
Szybkość telefonu,
Idealna interpretacja komend dotykowych,
Prostota systemu czyli nikt się nie zgubi,

Minusy:
Ograniczenia WP7,
Słaba personalizacja,
Drogie aplikacje,
Ograniczona pamięć 8GB.

-- 14 lis 2011 11:14 --



-- 14 lis 2011 11:18 --

Zauważyłem, że IE w WP7 poległo na stronie onet.pl. Strona się źle wyświetliła, była całkowicie rozjechana. Zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje, pod przeglądarkami na androidzie wszystko działa super.
Zdjęcia onetu:
Obrazek

-- 15 lis 2011 14:20 --

Nagrywanie w 720p htc 7 mozart:

Dzień

Noc


Zakaz kopiowania na inne fora i blogi!


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h