Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum - viewtopic.php?f=22&t=580
Wideo Poradnik - viewtopic.php?f=5&t=13253
Poradnik 3w1 - viewtopic.php?f=5&t=1806
Loadery - viewtopic.php?f=5&t=13909
Reset na logo LG - viewtopic.php?f=5&t=7217
Odchudzanie Cust - viewtopic.php?f=5&t=12695
Softy/Custy do pobrania - viewtopic.php?f=228&t=18364
ZANIM ZAPYTASZ - PRZECZYTAJ.... - viewtopic.php?t=13131
Informacja o modyfikacjach - viewtopic.php?f=7&t=28095



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 21 maja 2009 13:13 

Rejestracja: 16 mar 2009 20:44
Posty: 1472
Pochwały: 123
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Wersja SW/OS: V10e
Sieć: Plus
Często ktoś kto posiada Cookie rejestruje się na forum tylko wtedy gdy ma z telefonem problem i gdy potrzebuje natychmiastowej pomocy, nie czyta nawet regulaminu tylko leci od razu z problemem do działu i nie sprawdza czy padła już odpowiedź na podobny lub taki sam problem.

Tworzę ten temat po to by mogli sprawdzić czy odpowiedź padła na nurtujący ich problem.
Temat będzie aktualizowany

FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania

Telefon się resetuje, co jest tego winą?
Źródłem problemu jest wadliwy soft V10b, problem rozwiąże oddanie telefonu do serwisu na aktualizacje oprogramowania.

Telefon się zawiesza, muszę wyciągać baterię...
Podobnie jak w poprzednim przypadku, winą jest soft

Na ekranie pojawił się niebieski prostokąt, nie da się nic zrobić, muszę wyjąć baterię by wyłączyć i ponownie włączyć telefon
Również w tym przypadku winą jest soft

Nie mogę zrobić zdjęcia/nagrać filmu, pojawia się komunikat o konflikcie z galerią, co jest nie tak?
Wszystkie zrobione zdjęcia/nagrane filmy telefon zapisuje w galerii (odpowiednio w pamięci wewnętrznej lub na karcie pamięci). Komunikat pojawia się tylko wtedy gdy nie zamknęliśmy jej i jest nadal uruchomiona. Wystarczy wyjść ze wszystkich aplikacji i menu, kliknąć środkowy przycisk, następnie niebieską strzałkę i zakończyć aktywną galerię.

Czy można samemu zaktualizować soft w telefonie? Jeśli tak to jak, a jeśli nie to czym to grozi?
Oczywiście soft samemu można zaktualizować, poradnik jak jest w dziale Tutoriale/Artykuły na forum.

"Aktualizacja softu na własną rękę lub nawet próba zaktualizowania lub wgrania nowego softu to oczywiście utrata gwarancji. Polecam wysłać telefon do autoryzowanego serwisu LG w celu aktualizacji softu".

Według doniesień, LG zmienił postanowienia dotyczące aktualizacji softu w telefonach. Nie utracimy gwarancji aktualizując soft, pod warunkiem iż bezproblemowo przeprowadzimy aktualizację. Info w TYM temacie:

Czy da się zmienić motyw w telefonie? Są w ogóle jakieś motywy?
Aktualnie na KP500/KP501 nie ma żadnych motywów. Użytkownicy próbowali jednak wgrać motywy z innych telefonów np. z Prady z zadowalającym efektem lub z uszkodzeniem softu = utrata gwarancji

Jak sprawdzić wersję softu, jaki posiadamy aktualnie w telefonie?
Więc tak:
Menu-->Ustawienia-->Ustawienia telefonu-->Informacje o telefonie
Informacja o wersji softu jest na samym dole

Czy baterię którą posiada Cookie należy formatować/formować? Jeśli tak to ile i jak?
Bateria którą posiada Cookie to bateria Li-Ion (3.7V 900mAh LGIP-570A) której nie należy, a raczej nie powinno się formatować/formować. Bateria ta nie ma tzw. pamięci. Po naładowaniu baterii pojawi nam się komunikat o tym, iż bateria jest naładowana, a ładowarka automatycznie przestanie jej ładować

Czym różni się KP500 od KP501?
KP500 jest w sieci PLUS (Simplus, Plus, 36.6), Play (Play), Era (Heyah, Tak Tak, Era), natomiast KP501 w Orange (Orange). Różnią się softami oraz wyglądem. KP501 ma mniejsze klawisze rozmów, zbędne dema, tapety operatora itp. , natomiast w KP500 nie znajdziemy już dem, lecz tylko tapety operatora

Czy na Cookie są jakieś inne gry wykorzystujące czujnik ruchu od tych standardowych?
Niestety nie ma, przynajmniej na razie. Możemy jedynie pograć w takie gry jak Ruletkomania, Kości

Co zrobić by pliki zapisywały się na karcie pamięci?
Musimy zmienić domyślną pamięć telefonu.

Jak zmienić domyślną pamięć?
Wchodzimy w:
Menu-->Ustawienia-->Ustawienia Telefonu-->Menedżer Pamięci-->Pamięć Domyślna-->Pamięć Zewnętrzna
Teraz wszystkie nowe pliki (tapety, muzyka, filmy) będą się zapisywały na karcie pamięci

Czy można wyłączyć dźwięk aparatu?
Niestety nie da się.

Jak schować widgety/ikony szybkiego wybierania?
Wysuwamy boczny panel (będąc na pulpicie) w zależności od tego czy to widgety (szary pasek z białą strzałką) czy ikony szybkiego wybierania (pomarańczowy pasek z białą postacią), odblokowujemy kłódkę (musi być zielona), po czym przenosimy/nanosimy widgety/ikony szybkiego wybierania na pasek i potrząsamy telefonem by wyrównać i zablokowujemy ponownie czerwoną kłódką i chowamy pasek

Dlaczego nie mogę zainstalować więcej niż 20 aplikacji/gier?
Niestety w sofcie jaki posiada Cookie (każda aktualna wersja) wprowadzony jest limit, maksymalnie 20 zainstalowanych aplikacji, więcej nie zainstalujemy

O co chodzi z dwoma pulpitami i jak wejść w drugi pulpit?
Cookie posiada 2 pulpity, jeden to widgety, drugi to szybkie wybieranie. W pierwszym możemy ustawić na pulpicie z bocznego paska dowolne widgety, w drugim zaś mamy do dyspozycji 9 tzw numerów szybkiego wybierania, gdzie ustawiamy kontakty dla nas najważniejsze/najpotrzebniejsze. Oczywiście możemy na każdym pulpicie mieć inną tapetę. Do drugiego pulpitu przechodzimy przesuwając palcem w lewo lub w prawo

Mam sporo plików na karcie pamięci. Utworzyłem podfoldery, pochowałem i jest porządek. Ale na telefonie nadal jest bałagan. Gdy wejdę moje pliki/obrazy to widać wszystko co jest na karcie pamięci. Nie da się tego jakoś uporządkować?
Niestety nie, ale możesz wejść w Menu-->Rozrywka-->Moje pliki-->Karta Pamięci i tam masz foldery które poukładałeś w karcie pamięci.

Nie mam w ogóle zasięgu i na dole ekranu pisze że Karta USIM nieaktywna. O co chodzi czy to z telefonem mi się coś schrzaniło czy to wina operatora?
Karta SIM nie została jeszcze aktywowana przez operatora, bądź została już przez operatora zdezaktywowana. Jeśli masz nową kartę SIM i długo pojawia się komunikat zadzwoń do operatora z pytaniem czy mają z tym jakieś problemy i dlaczego tak długo, jeśli karta jest już dość stara, możliwe że operator ją po prostu zdezaktywował gdyż była od bardzo długiego czasu nie aktywna, w tym wypadku można prosić operatora o aktywację, lub po prostu zakupić nową.

Mam problem z programem BT info, służy on do włamywania sie przez bluetooth do czyjegoś telefonu, mianowicie kiedy włączę program i chce wyszukać urządzenie, to nic sie nie dzieje, klikam wyszukaj i nic w czym problem?
Cookie nie obsługuje niestety bluetooth w aplikacjach java, więc ten jak i inne podobne programy i aplikacje na Cookie nie zadziałają.

Jak coś wgrać na telefon?
Jest na to kilka sposobów, spróbuję przedstawić wszystkie:
Będziemy musieli zmienić ustawienia w telefonie:
Menu Główne->Ustawienia-Łączność->Tryb połączenia USB
1. Pamięć masowa
Najpierw ustawiamy w telefonie, tak by wykrywało nam telefon jako pamięć masowa, następnie podłączamy telefon przez kabel USB bądź łączymy się przez Bluetooth do komputera i wrzucamy dany plik na dyski które nam się pojawiły w Mój Komputer, zazwyczaj pojawią się dwa dyski, L oraz M. M to pamięć telefonu, zaś L to karta pamięci.
2. LG PC Suite II
W pudełku z telefonem powinniśmy mieć małą białą płytę od LG z oprogramowaniem do telefonu oraz z powyższym programem. Instalujemy program z płyty, bądź pobieramy z internetu jego najnowszą wersję (Program jest darmowy, więc można go śmiało pobierać). Po instalacji uruchamiamy program i wybieramy "Zawartość" a następnie interesujący nas rodzaj pliku i po prostu dany plik przeciągamy na program, a sam program sam już skopiuje plik na telefon, ewentualnie zainstaluje aplikacje/grę
3. Karta Pamięci
Jeśli mamy Kartę Pamięci, możemy wrzucać pliki prosto na nią.
Potrzebna będzie nam Karta pamięci, Adapter oraz Czytnik Kart Pamięci (może być Czytnik USB, może być też Czytnik wbudowany w nasz komputer). Karty Pamięci do Cookie to karty MicroSD oraz MicroSDHC, więc aby podłączyć ją do komputera należy włożyć kartę do adapteru kart MicroSD a następnie Adapter włożyć do Czytnika (jeśli mamy Czytnik USB, to jeszcze podłączamy Czytnik pod PC). Komputer powinien automatycznie wykryć nowy Dysk Wymienny, otwieramy go i wrzucamy interesujące nas pliki.

Czy w Cookie może być nawigacja GPS?
Niestety nie, Cookie nie posiada ani nie obsługuje odbiorników GPS


Aktualizacja: 01 Sie 2009 13:00

Jeśli padło już jakieś pytanie (nowe) i odpowiedź na nie, proszę informować w tym temacie, będzie aktualizowany
Pozdrawiam

PS. FAQ jest pisane językiem prostym, tak by każdy mógł zrozumieć w czym jest problem. Na niektóre pytania odpowiedzi mogą się z czasem zmienić, jeśli znajdziecie jakiś błąd, to proszę poinformować w tym temacie.


Pochwały przyznane za post: 8

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 maja 2009 13:28 

Rejestracja: 16 maja 2009 13:27
Posty: 96
Pochwały: 20
możesz też dodać jak się sprawdza jakiego ma się softa w fonie bo to też jest często wałkowane ;/

@Damon
dzięki za info, zrobione

jak się nazbiera w tym temacie postów, potem je skasuje


edit. Lelouch
Mozna jeszcze
"Jak coś wgrać na telefon?" (to tylko przykład :p )
Najpierw ustawiamy w telefonie żeby wykrywało nam telefon jako pamięć masowa następnie podłączamy do komputera i wrzucamy na "dyski" które nam się pojawiły w Mój Komputer i druga opcja instalujemy program PcSuite II i wrzucamy przez program
mniej więcej takie pytanko ;]

edit.2 Lelouch
i wrzucić coś takiego jak jest tu w temacie viewtopic.php?f=8&t=955

edit.3 Lelouch
kolejne może być "Jak zainstalować grę na telefonie ? "
Żeby zainstalować grę na naszym telefonie, pierw zgrywamy na nasz telefon instalkę (*jar ) następnie wchodzimy w folder do którego zgraliśmy instalkę i instalujemy
następne
"Co to są te widgety(widżety) i do czego one służą ? "
Widget to jest bla bla bla ...

edit.4
"O co chodzi z dwoma pulpitami i jak wejść w drugi pulpit?"
no i znów wytłumaczenie ^^

btw to co uznasz za nadające się to wrzuć :D (bo wiem że niektóre są debilne ale spotkałem się z prawie każdym typem debila na forum, więc sam wiesz jak to jest ^^ )

@Damon
Thx :p dobre propozycje, w wolnym czasie dodam i uzupełnie


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 29 lip 2009 23:21 

Rejestracja: 16 mar 2009 20:44
Posty: 1472
Pochwały: 123
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Wersja SW/OS: V10e
Sieć: Plus
Jak macie jakieś propozycje pytań i odpowiedzi to piszcie ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 sie 2009 02:57 

Rejestracja: 16 mar 2009 20:44
Posty: 1472
Pochwały: 123
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Wersja SW/OS: V10e
Sieć: Plus
W tym temacie zamieszczamy pytania wraz z odpowiedziami tak by nie trzeba było przeszukiwać całego forum, a wszystkie odpowiedzi były w jednym temacie, do pytań są działy Zielono Mi oraz Pytania i Problemy ;) pzdr


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 02 lut 2010 16:14 

Rejestracja: 11 gru 2009 16:20
Posty: 11
Pochwały: 1
Mógłbyś jeszcze dodać jaki rozmiar tapet, a jaki rozmiar fotografii robi, jaki format filmów odtwarza ;) Dla niektórych jest to istotne.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 02 lut 2010 23:56 

Rejestracja: 09 sie 2009 14:07
Posty: 1939
Pochwały: 418
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Samsung
Model telefonu: Galaxy S7 Edge
Wersja SW/OS: android 7.0
Sieć: Inna
400x240 (to chyba wie każdy kto kupuje ten telefon)
240x285 (to w panelu rysowania), a jak chcesz sprawdzić foto to wejdź w aparat i jego ustawienia
3gp (h263),mp4 (MPEG-4)


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 mar 2010 12:30 

Rejestracja: 09 mar 2010 12:27
Posty: 2
Wersja SW/OS: V10a
dlaczego kiedy np słucham muzyki i chce przeczytać lub odpisać na smsa wyskakuje mi komunikat"osiągnięto maksymalną liczbę aplikacji"?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 mar 2010 12:53 

Rejestracja: 25 lis 2009 14:48
Posty: 2768
Pochwały: 718
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Samsung
Model telefonu: GALAXY S23 ULTRA
Wersja SW/OS: Anadroid 14
Sieć: Orange
Daj środkowy klawisz później strzałkę w prawo i zakończ powinno pomóc ;p


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 mar 2010 13:00 

Rejestracja: 09 mar 2010 12:27
Posty: 2
Wersja SW/OS: V10a
no własnie chodzi o to że jak przyciskam klawisz wielozadaniowości to mam tam tylko wyświetloną: strone głowna i górny poziom menu . nie mam tam innych aplikacji włączonych


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 11 mar 2010 16:44 

Rejestracja: 16 lut 2010 10:44
Posty: 47
Pochwały: 5
ja mam pytanie.
Jak przez LG KP501 połączyć się z internetem przez EDGE?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 11 mar 2010 17:38 

Rejestracja: 17 paź 2009 13:33
Posty: 939
Pochwały: 137
Wersja SW/OS: V10F_07
Więcej razy nie dało się napisać? Ustawienia-łączność-pakietowa transmisja danych-gdy dostępne


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 mar 2010 15:09 

Rejestracja: 16 lut 2010 10:44
Posty: 47
Pochwały: 5
MlaskuMlasku pisze:
Więcej razy nie dało się napisać?

Dało, a co?

//Pantussia
Zaczepny czy złośliwy?? ;> opanować się prosze




ona zaczęła to ja grzecznie pytam 'a co?'

a.. tak na ciekawostkę to Raffie to imię ŻEŃSKIE


Ostatnio zmieniony 22 wrz 2010 16:17 przez Raffie, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 mar 2010 23:49 

Rejestracja: 08 mar 2010 17:46
Posty: 9
Pochwały: 1
Wersja SW/OS: V10i
Ja natomiast mam pytanie, czy można podłączyć ciacho pod komputer i z owego komputera ciągnąć internet?
:) w Mio a501 jest taka możliwość ze podpinasz telefon i internet ciągniesz z komputera i z poziomu przeglądarki w telefonie bez żadnych opłat możesz przeglądać "nieograniczone zasoby internetowe" hyhy ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 08 kwie 2010 13:02 

Rejestracja: 24 paź 2009 16:14
Posty: 709
Pochwały: 133
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: iPhone 3G
Wersja SW/OS: 4.2.1 JB
Sieć: Plus
Takiej opcji nie ma w Cookim ;)


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 kwie 2010 21:12 

Rejestracja: 02 kwie 2010 16:29
Posty: 1
Wersja SW/OS: KP501AT_V10i
Pomocyy.. Czy da się jakoś anulować wysyłanie smsa ? W sensie że po kliknięciu wyślij, jednak się rozmyślam i nie chcę wysyłać tego smsa, bo jest też kwestia tego że już z 20 smsów straciłem poprzez dwukrotne klikniecie i od razu mi klikało wyślij i pusty sms został wysłany a chciałbym tego uniknąć. mam nadzieje że jasno się wyraziłem więc oczekuje na pomoc :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 04 maja 2010 19:24 

Rejestracja: 04 maja 2010 19:19
Posty: 1
Witam, chciałam się zapytać gdzie w telefonie mogę znaleźć opcję przybliżania jak robię zdj?

Mam KP501.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 04 maja 2010 19:30 

Rejestracja: 14 maja 2009 17:44
Posty: 8517
Pochwały: 2296
Płeć: Kobieta
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: SE
Sieć: Orange
zoom działa w aparacie tylko do rozdzielczości zdjęcia 640x480


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 10 maja 2010 18:40 

Rejestracja: 10 maja 2010 18:35
Posty: 25
Wersja SW/OS: V10e
Podczas instalowania LG PC Suite II pod sam koniec instalacji wyskakuje mi komunikat:

Nieobsługiwany wyjątek

błąd numer: 0x8000FFFF
opis: katastrofalny błąd

i powiadomienie, że instalacja zostanie anulowana.

O co kaman? :(


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 12 maja 2010 14:04 

Rejestracja: 10 gru 2009 10:00
Posty: 589
Pochwały: 65
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: iPhone 5
Wersja SW/OS: iOS 8.3
Sieć: Play
Veritimus pisze:
Podczas instalowania LG PC Suite II pod sam koniec instalacji wyskakuje mi komunikat:

Nieobsługiwany wyjątek

błąd numer: 0x8000FFFF
opis: katastrofalny błąd

i powiadomienie, że instalacja zostanie anulowana.

O co kaman? :(


Przeinstaluj PC Suite i podłącz telefon pod inne gniazdo USB. Powiedz jakie rozszerzenie ma plik który chcesz wgrać? może jest on po prostu uszkodzony?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 12 maja 2010 19:12 

Rejestracja: 10 maja 2010 18:35
Posty: 25
Wersja SW/OS: V10e
Ale ja nie chce nic wgrywać, tylko zainstalować oprogramowanie z płytki LG na pc'eta. I właśnie podczas instalacji wyskakuje mi ten komunikat. :(


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h