Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin forum -http://kp500.pl/viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 26 lip 2009 20:01 

Rejestracja: 26 lip 2009 19:51
Posty: 2
Pochwały: 45
pisałem poradnik na swoją strone jak konwertowac film , więc postanowiłem się podzielic.

Najpierw ściągamy Format Factory.Program możesz pobrać http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=2801&FormatFactory+2.0

Instalujesz Program ,ale tego chyba nie trzeba tłumaczyc

1.Po instalacji uruchamiasz program.I w liście wybierasz "Wszystko do Urządzenia Mobilne".

Screen:
Obrazek

2.Po kliknięciu po włączeniu powinno pojawić się okno "więcej urządzeń" tam wybierasz format jaki Cię interesuje w przypadku LG kp500/501 wybierasz "MP4 400 x 240 MPEG4" i klikasz LPM i wybierasz "OK"

Screen:
Obrazek

3.Potem powinno wyskoczyc Ci okno "Wszystko do Urządzenia Mobilne".Tam wybierasz "dodaj plik" ,aby wybrac film jaki chcesz przekonwertowac.

Screen:
Obrazek

4.Po wybraniu filmu klikasz "ok"i wybierasz folder docelowy gdzie ma się zapisac przerobiony film.

Screen:
Obrazek

5.Po kliknięciu "ok" powinieneś to samo okno co w punkcie "1".Tylko zmienione tym ,że w liście jest nazwa wybranego przez Ciebie filmu.Gdy chcesz rozpocząc konwertowanie filmu klikasz "Start" i film się już konwertuje.Po skończeniu przerabiania filmu wejdź w folder docelowy(jeśli zapomniałeś gdzie wybrałeś folder docelowy jest on napisany na samym dole okna) i zrób ze swoim filmem co chcesz

Screen:
Obrazek

A teraz rada ode mnie. Film radze wgrywac przez "mój komputer" czyli przez "pamięc masową" wtedy szybciej się wgrywa.

Totalny zakaz kopiowanie bez wcześniejszego kontaktu i zgody autora artykułu.(kontakt gg:9783404)

//Damon
Edytowałem tytuł, by było wiadomo czym, nie masz chyba nic przeciwko?
Korzystam osobiście z tego sposobu


Pochwały przyznane za post: 45

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 lip 2009 20:27 

Rejestracja: 16 mar 2009 20:44
Posty: 1472
Pochwały: 123
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Wersja SW/OS: V10e
Sieć: Plus
Dużo już było tych poradników, nawet jeden stworzony przeze mnie i ElectroByMe4, więc mam pytanie, czy sprawdzony jest ten sposób i czy filmy działają?
Gdy ja tworzyłem poradnik miałem sporo problemów, bo albo dźwięk odtwarzał się za późno, albo było mało fps (film się po prostu zacinał tak że nie dało rady obejrzeć na ciastku) no ale w końcu gdy wszystko u mnie działało ok dałem poradnik na forum.
Drugie pytanie to czy łatwo i szybko się konwertuje? Mam sporo filmików które chcę dodać na forum i najlepiej gdyby szybko z tym poszło ;)

ps. poradnik bardzo dobrze napisany, ze screenami za co duży plus :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 lip 2009 20:33 

Rejestracja: 31 mar 2009 17:49
Posty: 1077
Pochwały: 933
Troszkę tym programem się bawiłem i powiem że dobry :) nie miałem większych problemów :)



PS: popraw czwartego screen'a bo troszkę większy od pozostałych :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 lip 2009 21:08 

Rejestracja: 26 lip 2009 19:51
Posty: 2
Pochwały: 45
A więc tak sprawy "klikane" wykonuje się chwila moment troche dłużej się czeka aż się film przerobi a sposób sprawdzony i filmy działają ,a i tego screena poprawie bo pisałem to wczoraj o 00:32 ale dopiero dzisiaj wstawiłem.

Niedługo wstawie filmik do pobieralni ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 lip 2009 21:25 

Rejestracja: 29 cze 2009 20:53
Posty: 84
Pochwały: 89
Wersja SW/OS: KP500AT_V10d
Wszystko fajnie pod warunkiem, że film jest w wersji zdubbingowanej, albo oryginalnej. W przeciwnym razie, (jeśli oczywiście "ripujemy DVD") albo trzeba skonwertować najpierw do *.avi, albo pogrzebać w necie w poszukiwaniu napisów. Niestety FormatFactory nie potrafi sam sobie wyeksportować napisów z DVD (albo ja nie potafię tego znaleźć ;) )
A i jeszcze jedno. Po co sobie zawracać głowę ustawieniami, jeśli FF2.0 ma gotowe parametry dla "Ciastka" ( no może poza "FPS" i ewentualnie "Bitrate") ;)
Obrazek
Pozdrowionka


Pochwały przyznane za post: 3

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 sie 2009 14:53 

Rejestracja: 07 sie 2009 18:50
Posty: 27
Pochwały: 2
Cześć. Otóż mam problem. Wszystko ładnie pięknie przekonwertowałem sobie dwa teledyski jeden .avi a drugi bodajże .mpg. Zaznaczyłem oczywiście ustawienia dla naszego KP500. Obydwa teledyski jednak nie wyświetlają się na całym ekranie lecz zostaje duża czarna obramówka wokół obrazu. Co może być tego przyczyną?

A tutaj zdjęcie Obrazek

#ElectroByMe4 : Też tak miałem, miałem na ustawienia kp500 i wyskakiwały mi czarne boki, weś daj na standardowy mp4 400x240 to będzie dobrze [tak jak w tutorialu:]


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 sie 2009 15:22 

Rejestracja: 16 mar 2009 20:44
Posty: 1472
Pochwały: 123
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Wersja SW/OS: V10e
Sieć: Plus
Hm może te teledyski miały te obwódki? Gdy ja konwertuje (tak samo jak napisałes, ustawienia dla kp500 itp itd etc....) to wszystko jest ok i jest na full ekran


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 sie 2009 21:05 

Rejestracja: 07 sie 2009 18:50
Posty: 27
Pochwały: 2
Rzeczywiście to wina teledysku. Dziwi mnie jednak, że każdy teledysk jaki bym nie ściągnął ma mniejsze lub większe czarne obwódki w pionie lub poziomie jak się go włączy w SubEdicie w pełnym oknie (bo tak właśnie sprawdzam). I jeszcze żaden mi się nie zlał idealnie z rozmiarem wyświetlacza Ciacha. Jednak tak bardzo mi to nie przeszkadza, tym bardziej, że to nie jakaśtam wina telefonu. Przepraszam za kłopot


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 24 sie 2009 09:40 

Rejestracja: 19 sie 2009 13:31
Posty: 36
Przyznaje pochwałę!!
BRAWO Bardzo ładny poradnik :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 11 wrz 2009 19:50 

Rejestracja: 01 wrz 2009 12:55
Posty: 8
Bardzo łatwy w obsłudze dziecko mogło by sobie poradzić z nim teraz nie ma praktycznie teledysku , filmu z YouTube którego nie mógłbym umieścić w fonie


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 wrz 2009 14:22 

Rejestracja: 12 wrz 2009 12:18
Posty: 4
jak przekonwertowac film panoramiczny? nawet na zdjeciach w poradniku transformersy maja 640x272 czyli bedzie rozciagniety pionowo po panoramicznie powinno byc 400x170 jak zrobic zeby obraz byl caly?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 wrz 2009 18:22 

Rejestracja: 16 wrz 2009 16:22
Posty: 17
Pochwały: 4
czyli jak mam troszke uciete z boku sasiadów to wina filmu?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 29 wrz 2009 19:29 

Rejestracja: 31 sie 2009 21:30
Posty: 4
Wersja SW/OS: KP500AT_V10e
Ja mam takie pytanie: jaka jest największa ilość fps i videobitrate aby film był najwyższej jakości i by działał na Cookie?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 wrz 2009 20:35 

Rejestracja: 09 sie 2009 13:24
Posty: 2607
Pochwały: 1195
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Sony Ericsson
Model telefonu: w995
Wersja SW/OS: 1215-7995R1HA03
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Brak
odpowiedż dla "SET"niema takiej tabeli która by uzależniała jakość wtórnego obrazu poddanego konwersji bez poprzedniej weryfikacji obrazu orginalnego(format factory jest poprostu za cieńki)Ale tenże program daje duże możliwości.Spróbuj przekonwerterować cokolwiek na początek format "mov"na powiedzmy "vcd"tutaj będziesz miał doczynienia z rewelacyjnym silnikiem tego programu bo żadko kóry program potrafi wyciągnąć dżwięk z tego formatu.Niekombinul więc z ustawieniami w pierw podstawy póżniej uwież mi sam sie kapniesz bez pomocy innych czy więcej fps czy bitrate(ogólnie bez orginału możesz tylko *******)pozdro bidon184


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 paź 2009 17:33 

Rejestracja: 31 sie 2009 21:30
Posty: 4
Wersja SW/OS: KP500AT_V10e
Dzięki bidon wiem o co Ci chodzi ale ja chciałem wkleić filmik do komórki z bardzo zadawalającą jakością która wyglądała by jak pomniejszony oryginał


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 paź 2009 23:36 

Rejestracja: 09 sie 2009 13:24
Posty: 2607
Pochwały: 1195
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Sony Ericsson
Model telefonu: w995
Wersja SW/OS: 1215-7995R1HA03
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Brak
a rozumiem to znaczy masz orginał,to inna sprawa .No to popierwsze ściągnij sobie programik "media info"(on powinien być na stronie programosy.pl)Program ten pokaże ci wszystkie informacje na temat pliku bitrate audio video i inne pierdoły ustaw te informacje w format factory(oczywiście jeżeli format do którego chcesz konwertować daje poszczególne możliwości)jeżeli chodzi o mp4 to za dużo ich niema,chyba że przekształcisz pierw na avi,ale w tym wypadku nie kombinuj z dżwiekiem zostaw na 0 db.
PS:jeżeli chodzi o pliki z rozszeżeniem dem to format factory nie jest programem odpowiednim do przerabiania tych plików


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 02 paź 2009 21:10 

Rejestracja: 31 sie 2009 21:30
Posty: 4
Wersja SW/OS: KP500AT_V10e
Czyli bidon oto chodzi ze jeżeli bitrate po przekonwertowaniu bedzie taki sam jak w oryginale to bedzie najwyzsza jakosc tak?
PS Format factory ma media file info ;]


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 02 paź 2009 22:07 

Rejestracja: 09 sie 2009 13:24
Posty: 2607
Pochwały: 1195
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Sony Ericsson
Model telefonu: w995
Wersja SW/OS: 1215-7995R1HA03
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Brak
no niezupełnie.ponieważ mp4 może nie dawać takiej możliwości tzn w format factory masz możliwośc ustawienia tak zwanego spersonalizowanego formatu ale nasze ciacho niezabardzo łyka tak dokładną kopie.chodzi o to że jeżeli będziesz chciał np z dvd na mp4 to przedewszystkim kodek video z divix na xvid(bo inaczej nie wyciągnie ci napisów)a strumień audio na 20.ale ogólnie w uproszczeniu to tak jest.a jeżeli chodzi o media info to to jest program wspomagający naszą wiedze o pliku żeby przynajmniej wiedzieć od czego zacząć i jak się do tego zabrać.podobny program to zgadula ale on tylko mówi jaki program otwiera dany plik(można go ściągnąć z odzysk.pl

-- 02 Paź 2009 23:28 --

ps odzysk.info


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 paź 2009 13:53 

Rejestracja: 06 paź 2009 13:49
Posty: 1
Pochwały: 1
Programik super i w końcu po wielu nieudanych próbach mam ulubione filmiki na fonie ale niestety mam problem z dźwiękiem a raczej w ogóle nie mam dźwięku :( Jak prosto się domyślić filmiki bez dźwięku są troszke nie teges :) Proszę o pomoc ;) Pozdro

-- 06 Paź 2009 15:18 --

Przepraszam za wznawianie tematu :D Już kłopotów nie ma :D Po prostu miałam złe parametry w Bitrate :P Pozdro ;)


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 paź 2009 16:54 

Rejestracja: 27 sie 2009 08:31
Posty: 37
A mi tną się filmy powyżej 2 godzin, a może nawet i krótsze i nie wiem co jest tego przyczyną ;(


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h