Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin forum -http://kp500.pl/viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 20 mar 2009 17:23 

Rejestracja: 16 mar 2009 08:20
Posty: 342
Pochwały: 16
Wersja SW/OS: V10e
1. ściągamy Total Video Converter z tego linka http://rapidshare.com/files/203169566/T ... .Crack.rar .

2. instalujemy ,(zakładam że wszyscy mają wgrane podstawowe sterowniki do obsługi Xvid itp.)

3. wybieramy Import Media
Obrazek

4. wybieramy film
Obrazek

5. następnie klikamy w MP4 i wybieramy MPEG4 MP4
Obrazek

6. klikamy settings
i ustawiamy wszystko tak jak na screenach:

Obrazek


Obrazek

Obrazek


7. klikamy Save&Apply i wybieramy Save and Apply

Obrazek

8. klikamy Convert Now i gotowe! film się konwerteruje , konwersja zajmuje od 15 min - godziny w zależności od filmu i konfiguracji sprzętowej komputera.

9. wrzucamy film na kartę pamięci , nie ma to znaczenia gdzie dokładnie film umieścimy ,i tak będzie w zakładce Moje Pliki ---> Wideo

Wszystko powinno działać.
PS. jeśli czegoś nie rozumiecie piszcie w temacie a wyjaśnię .
Opis jest stworzony prze zemnie , nie ściągałem go z żadnej strony zkonwertowane filmy będą zajmować od 300-800MB w zależności od początkowej wielkości pliku i jego formatu.
Tak skonwertowany film da się oglądać na pełnym ekranie gdy obrócimy fona.


Pozdrawiam Dart.


Pochwały przyznane za post: 2

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 mar 2009 20:02 

Rejestracja: 16 mar 2009 20:44
Posty: 1472
Pochwały: 123
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Wersja SW/OS: V10e
Sieć: Plus
Dzięki za poradnik, bardzo dobrze zrobiony i plus za screeny ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 mar 2009 20:37 

Rejestracja: 13 mar 2009 21:20
Posty: 4
Super poradnik.Mam jeszcze jedno pytanie jak dodac napisy do filmu??


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 mar 2009 22:32 

Rejestracja: 19 mar 2009 23:20
Posty: 78
Pochwały: 1
Google nie boli...

Oto tutorial jak za pomocą darmowych narzędzi dodawać napisy do filmów. Przydatne, jeśli chcesz mieć na stałe napisy wklejone w film, lub posiadasz kiepski dvd-player w domu, który nie chce (choćby nie wiem co) czytać napisów Aby to zrobić musisz rozkodować film na klatki i do niektórych z nich dokleić obrazek z napisem, następnie spowrotem zakodować cały film. Szczęśliwie nie musisz tego robić ręcznie.
Na początek potrzebujesz trochę czasu i softu:

Kazaa Mega Codec Pack - paczka kodeków wideo na której pójdzie wszystko. Chyba jedyne problemy to format rmvb, do tego musisz poszukać innych kodeków. Używam od dawna i polecam na wszelkie problemy z odtwarzaniem filmów.

Virtual Dub - darmowy, mały, prosty i popularny program do edycji wideo. Może nie zastąpi dużego i profesjonalnego kombajnu typu Adobe Premiere, ale posiada efekty oraz dużo innych możliwości, a jego funkcjonalność można powiększać o wtyczki (pluginy) których jest sporo w sieci. Wtyczką potrzebną w naszym przypadku jest:

Subtitler - wtyczka do VirtualDub pozwalająca dodawać napisy.

Ostatnim programikiem jest:

Subtitle Tool - program do konwertowania różnych formatów napisów do filmów. W przypadku pluginu Subtitler będą Ci potrzebne napisy w formacie “*.ssa” a więc zaczniemy od tego.
1. Instalowanie kodeków.

Jeśli masz już jakieś kodeki, to je wywal (odinstaluj), ta paczka pozbawi cię wszystkich problemów. Przy odtwarzaniu jakiegokolwiek wideo pojawia się koło windowsowego zegara zielona strzałka, która jest ikoną programu do wyświetlania napisów do KAŻDEGO wideo (jeśli oczywiście są jakieś w folderze z filmem). Niektórzy go lubią, niektórzy nie. Można odinstalować.
2. Konwertowanie napisów do filmów z formatu txt do formatu ssa za pomocą programu Subtitle Tool.

Odpalasz SubtitleTool.exe (z zieloną ikonką). Klikasz na duży przycisk u góry [Open]. Otwierasz napisy. Czasem pyta się o ilość klatek na sekundę (frames per second - FPS), a obok jest przycisk [Detect from AVI], więc kliknij go i pokaż programowi twój film. Przeważnie jednak automatycznie już wykryty jest dobry FPS, ale warto sprawdzić. Kliknij [OK]. Potem dyży przysisk [Save] u góry, wybierz w okienku które się pokaże trzecią pozycję [SSA (SubStationAlpha) script (for VirtualDub)] i kliknij [OK].
3. Dodawanie napisów do filmu w programie VirtualDub.

Rozpakuj program VirtualDub. W środku powinien być już gotowy folder [plugins]. Skopiuj do niego plugin Subtitler (Subtitler.vdf). Odpal VirtualDub’a (VirtualDub.exe). Pogrzeb trochę w opcjach: [Options]>[Sync to audio] aby dźwięk nie rozjeżdzżał się z obrazem. [Audio]>[Source audio] oraz [Audio]>[Full processing mode] tak na wszelki wypadek. Otwórz film [File]>[Open video file]. [Video]>[Filters]>[Add]> zaznacz subtitler (to nasz plugin) i [OK]. Wyskoczy okienko, w którym pokazujemy mu plik z napisami w formacie ssa wykonany w punkcie 2. [Video]>[Compression] aby ustawić sposób kompresowania po dodaniu napisów. Ja używam XviD MPEG-4 Codec. Zaznacz go i kliknij [Configure]. Poziomym suwakiem ustawiasz jakość/wielkość pliku wynikowego, ja ustawiam (Target quantizer) na 5 co daje mi znośną jakość i plik wynikowy i tak mniejszy o ok. 1/3. Kliknij potem [OK] i [OK] w obu oknach. Jeśli niczego nie zapomniałem, możemy już renderować film. Aby to zrobić kliknij [File]>[Save as AVI] i pokaż miejsce oraz nazwę gdzie renderować film. Jeśli chcesz załatwić w ten spośób kilka filmów (np. seriale), zaznacz w oknie na dole opcję [Don't run this job now...] i ustaw kolejne filmy. Potem uruchom [File]>[Job control]. Podczas pracy program wyświetla okno z różnymi opcjami. W zakładce [Main] pozycja [Projected file size] to przewidywana wielkość pliku wynikowego. Poeksperymentuj z różnymi ustawieniam oraz obserwując to okno. Na początek wyrenderuj jeden film, aby zobaczyć czy wszystko gra, film ma zadowalającą jakość (szczególnie w ciemnych ujęciach) oraz czy dźwięk się nie rozjeżdża (asynchronizacja), potem dopiero korzystaj z [Job list]. Na moim sprzęcie Odcinek Prison Break 350MB kompresuje się do znośnych 150MB w ok. 2h. Korzystając ze sprawdzonych ustawień można renderować kilka filmów w nocy korzystając właśnie z kolejkowania [Job list]. Mam nadzieję, że powyższy tutorial jest przydatny. Autor: Fokus. Przy kopiowaniu proszę jedynie o pozostawienie linka do tej strony: http://www.fokuspace.com


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 23 mar 2009 01:23 

Rejestracja: 14 mar 2009 01:00
Posty: 7
Kurde, mam problem. Robie jak na tutku. Ściągam sobie w youtube film, konwertuje, i on na moim kompie ma ikonke "A" ( jakiś tam player ) i nie chce mi chodzić. Co robie źle ?? HELP !


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 kwie 2009 20:36 

Rejestracja: 03 kwie 2009 21:16
Posty: 4
Też mam problem. Konwertuje film, wrzucam go na fona i wywala mi "Nieobsługiwany Zamykanie...". A mam też inny film, ściągnięty odrazu w formacie mp4 w wielkości 400x240 i on działa. Tylko różnica jest taka, że na fonie na ikonce filmu który nie działa widzę kawałek kliszy, a ikonka filmu działającego jest czarna. Proszę o pomoc.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 kwie 2009 21:57 

Rejestracja: 14 mar 2009 14:36
Posty: 184
Pochwały: 10
Wersja SW/OS: V10h
Kellokus pisze:
Super poradnik.Mam jeszcze jedno pytanie jak dodac napisy do filmu??


Poradnik(i) masz w tym dziale, nie wiem jak mogłeś tego nie zauważyć.

@rivelPL, może przy konwersji ustawiasz za dużą rozdzielczość/ilość klatek na sekundę. Chyba w zależności od filmu można ustawić 24-30 FPS, ale rozdzielczość musi być zawsze 240x400 px.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 kwie 2009 16:49 

Rejestracja: 07 kwie 2009 16:40
Posty: 1
jasne że wam nie działa bo Dart podał że w zakładce video masz zaznaczyć xvid a ten codec nie działa na kp500 trzeba zaznaczyc MPEG4 oczywiscie i rozdzielczość 400x240 i bedzie gitara powodzienia w tworzeniu filmów;p n3h swietnie to opisal w innym poscie :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 kwie 2009 18:58 

Rejestracja: 16 mar 2009 08:20
Posty: 342
Pochwały: 16
Wersja SW/OS: V10e
n3h pisze:
W tym tygodniu dokładniej zbadam sprawę z filmami i wtedy dam konkretniejszą odpowiedź.

Co do rozdzielczości to spróbuj coś takiego 368x208, używaj kodeka xvid lub mpeg4 (nie używaj h264!) i spróbuj ograniczyć liczbę klatek do 24, a jeśli to dalej nic nie da to do 15.



to była wcześniejsza wypowiedz admina z tematów w którym jak mówisz wszystko jest świetnie opisane .

Xvid a DiviX

gdzie Xvid jest kodekiem MPEG-4 , konwertuje w ten sposób i filmy działają.
czasem jak jakiś film odziwo nie działa ,wystarczy zmienić maxymalną liczbę FPSów.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sty 2011 21:26 

Rejestracja: 23 mar 2010 19:50
Posty: 8
Marka telefonu: Motorola
Wersja SW/OS: V10a
Sieć: T-Mobile
A czy da się zrobić, żeby w czasie odtwarzania nie wyświetlał się napis:total video converer?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 sty 2011 15:43 

Rejestracja: 21 gru 2009 14:06
Posty: 2289
Pochwały: 324
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Inny
Model telefonu: ..
Sieć: Inna
Sieć#2: Inna
Musisz mieć pełną wersje nie trial(testową).


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h