Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum - viewtopic.php?f=22&t=580
Informacja o modyfikacjach - viewtopic.php?f=7&t=28095
Upgrade Androida z wersji 1.6 do 2.3 - viewtopic.php?p=169752



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 24 lip 2013 18:47 

Rejestracja: 24 lip 2013 18:13
Posty: 12
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Andek 1.6
Sieć: Orange
Witam

Planuję kupno tego telefonu lecz wszędzie ludzie piszą o problemie, że zjada im kasę i mają tylko 2 opcje... 1 wyłączyć całkowicie neta operatora i używać tylko wifi i 2 mieć włączonego operatora i tracić kasę.

Dla mnie żadna z tych opcji nie jest rozwiązaniem, ponieważ mam abonament i płacę w Orange niecałe 5zl za GG bez limitu danych i mi to starcza, gdyż mogę go używać wszędzie i nic mi nie nabija za połączenia z netem, ale jeśli wyłączę neta operatora to GG będzie chodzić tylko z WiFi co nie jest rozwiązaniem.

Czy można ustawić telefon tak, żeby tylko łączył GG z siecią operatora, kiedy WiFi będzie poza zasięgiem, a żeby wszystko inne działało tylko z WiFi?

Żadne kupowanie transmisji danych nie wchodzi w grę, gdyż mam opcję tylko 2gb za 19zl w moim planie No Limit i gdybym chciał mieć dostęp do płatnego neta to nie planowałbym kupno tel z WiFi a nie chcę płacić za 2gb bo tego nie wykorzystam. Chce WiFi do surfowania w sieci raz na jakiś czas, żeby coś sprawdzić jak jest komp wyłączony a operatora mieć tylko do GG.

Da się to jakoś ustawić?

Pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 lip 2013 06:59 

Rejestracja: 05 sie 2012 09:36
Posty: 70
Pochwały: 1
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: HTC
Model telefonu: A510, Marvel
Wersja SW/OS: CM 9 Cryptomilk
Sieć: Play
Drugi model telefonu: KS360
Jest opcja w oficjalnym sofcie v20c "Pytaj za każdym razem" czyli np jak będziesz wchodził w neta a nie będziesz w zasięgu Wifi to spyta cię czy chcesz uruchomić transmisje pakietów przynajmniej w moim tak było.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 lip 2013 09:14 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Po pierwsze to najpierw trzeba było przeczytać że android to telefon stworzony do internetu więc potrzebne mu stałe połączenie z internetem ;]
Nie wiem czy jest jakaś aplikacja (traffic monitor) która będzie śledzić każdą aplikację i to umożliwi zablokowanie dostępu wybranym aplikacjom.
Nie pamiętam też jak jest w innych modach ale w CM7 którego używam w ustawieniach aplikacji można każdej aplikacji ograniczać uprawnienia przez kliknięcie na daną aplikację, następnie na dane uprawnienie i zostanie ono przekreślone.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 lip 2013 15:26 

Rejestracja: 24 lip 2013 18:13
Posty: 12
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Andek 1.6
Sieć: Orange
maciek9669 pisze:
Jest opcja w oficjalnym sofcie v20c "Pytaj za każdym razem" czyli np jak będziesz wchodził w neta a nie będziesz w zasięgu Wifi to spyta cię czy chcesz uruchomić transmisje pakietów przynajmniej w moim tak było.


Ty masz ten soft?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 lip 2013 15:31 

Rejestracja: 05 sie 2012 09:36
Posty: 70
Pochwały: 1
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: HTC
Model telefonu: A510, Marvel
Wersja SW/OS: CM 9 Cryptomilk
Sieć: Play
Drugi model telefonu: KS360
Jest oficjalny więc jeśli jak kupisz i nie będzie wgrany to aktualizujesz przez program od LG który jest dostępny w internecie

-- 25 lip 2013 15:33 --


albo przez KDZ Update


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 lip 2013 15:36 

Rejestracja: 24 lip 2013 18:13
Posty: 12
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Andek 1.6
Sieć: Orange
BigBoy™ pisze:
Po pierwsze to najpierw trzeba było przeczytać że android to telefon stworzony do internetu więc potrzebne mu stałe połączenie z internetem ;]
Nie wiem czy jest jakaś aplikacja (traffic monitor) która będzie śledzić każdą aplikację i to umożliwi zablokowanie dostępu wybranym aplikacjom.
Nie pamiętam też jak jest w innych modach ale w CM7 którego używam w ustawieniach aplikacji można każdej aplikacji ograniczać uprawnienia przez kliknięcie na daną aplikację, następnie na dane uprawnienie i zostanie ono przekreślone.


Tak wiem, że android jest do neta i chcę używać, ale nie jak maniak i żeby tylko GG łączyło przez operatora, a reszta tylko przez WiFi, bo w mojej taryfie jest tak, że wystarczy 1kb transmisji danych i zaraz mi naliczają do abonamentu na dany miesiąc 2gb pakiet, a GG nie bierze nic bo jest osobno płacone.

-- 25 lip 2013 15:43 --

maciek9669 pisze:
Jest oficjalny więc jeśli jak kupisz i nie będzie wgrany to aktualizujesz przez program od LG który jest dostępny w internecie

-- 25 lip 2013 15:33 --


albo przez KDZ Update


Przez LG Suite?

A powiedz mi jak wygląda sprawa z długością SMS'ów tzn powyżej 160 znaków wysyła jako MMS? Jest na to działający i sprawdzony sposób by wysyłać kilka esków a nie MMS'a?

Ponoć Handcent SMS to usuwa, ale jak jest u was?

Thx za pomoc


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 lip 2013 16:06 

Rejestracja: 05 sie 2012 09:36
Posty: 70
Pochwały: 1
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: HTC
Model telefonu: A510, Marvel
Wersja SW/OS: CM 9 Cryptomilk
Sieć: Play
Drugi model telefonu: KS360
jak przekroczysz 160 znaków wysyła dwa smsy przynajmniej u mnie tak jest
Przecież ten pierwszy sposób jest oparty na pc suit tylko do pc suit musisz ściągnąć jeszcze specjalną przystawkę z linku co ci podałem LG Mobile Support-to jest część pc suit


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 lip 2013 16:46 

Rejestracja: 24 lip 2013 18:13
Posty: 12
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Andek 1.6
Sieć: Orange
maciek9669 pisze:
jak przekroczysz 160 znaków wysyła dwa smsy przynajmniej u mnie tak jest
Przecież ten pierwszy sposób jest oparty na pc suit tylko do pc suit musisz ściągnąć jeszcze specjalną przystawkę z linku co ci podałem LG Mobile Support-to jest część pc suit

A ile SMS'ów możesz wysyłać zanim przekonwertuje Ci na MMS'a?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 lip 2013 16:51 

Rejestracja: 05 sie 2012 09:36
Posty: 70
Pochwały: 1
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: HTC
Model telefonu: A510, Marvel
Wersja SW/OS: CM 9 Cryptomilk
Sieć: Play
Drugi model telefonu: KS360
Raczej nie przekonwenteruje nigdy jest tak ustawione że jak np osiągnie 340 znaków to wyśle 3 smsy co 160 o 1 sms więcej chyba logiczne?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 lip 2013 16:56 

Rejestracja: 24 lip 2013 18:13
Posty: 12
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Andek 1.6
Sieć: Orange
maciek9669 pisze:
Raczej nie przekonwenteruje nigdy jest tak ustawione że jak np osiągnie 340 znaków to wyśle 3 smsy co 160 o 1 sms więcej chyba logiczne?

To jak Ty to masz zrobione, bo krótkie SMS'y to na wielu stronach bolączka tego telefonu i ludzie piszą, że zamienia Sms'y na Mms'y i choćby 3-4 esków nie mogą napisać.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 lip 2013 17:02 

Rejestracja: 05 sie 2012 09:36
Posty: 70
Pochwały: 1
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: HTC
Model telefonu: A510, Marvel
Wersja SW/OS: CM 9 Cryptomilk
Sieć: Play
Drugi model telefonu: KS360
Nie wiem mi to dzieliło na kilka i tyle nie wiem kto ci tych bajek naopowiadał?

-- 25 lip 2013 17:05 --

Handcent SMS nie usuwa tylko pewnie wysyła tylko smsy i dzieli je jak przekroczysz limit znaków
Jakby wysyłały się mms a to raczej na 99,9% nie możliwe to powinien pomóc Handcent SMS.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 lip 2013 17:52 

Rejestracja: 24 lip 2013 18:13
Posty: 12
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Andek 1.6
Sieć: Orange
maciek9669 pisze:
Nie wiem mi to dzieliło na kilka i tyle nie wiem kto ci tych bajek naopowiadał?

-- 25 lip 2013 17:05 --

Handcent SMS nie usuwa tylko pewnie wysyła tylko smsy i dzieli je jak przekroczysz limit znaków
Jakby wysyłały się mms a to raczej na 99,9% nie możliwe to powinien pomóc Handcent SMS.

Nikt tylko to pisze na wielu stronach, że tak wysyła ludziom konwertując na Mms'a. Na forach i komentarzach np. na Telepolis. Może to wina Androida 1.6? Ja nie wiem, mówię co czytałem.

A powiedz mi jak to wygląda z 3 przyciskami u dołu tzn:

1. Czy ciężko je wcisnąć?

2. Czy można odebrać i rozłączyć połączenie na ekranie, a nie używać ich?

3. Czy jak telefon jest zgaszony i nacisnę aparat to od razu daje aparat, czy pierw zaświeca się ekran?

Pytam o to ponieważ mam zanik mięśni i bardzo słabe ręce i w moim Lg Gm360 nie używam przycisków Odbierz/Rozłącz a do menu mogę wejść i wyjść na ekranie, a żeby telefon się zaświecił bym miał dostęp do wszystkiego to wystarczy lekko wcisnąć aparat, a jak się wciśnie mocno to wtedy przechodzi do robienia zdjęć. Tak czy siak nie muszę używać klawiszy.

Czy tu jest tak samo?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 lip 2013 18:31 

Rejestracja: 05 sie 2012 09:36
Posty: 70
Pochwały: 1
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: HTC
Model telefonu: A510, Marvel
Wersja SW/OS: CM 9 Cryptomilk
Sieć: Play
Drugi model telefonu: KS360
v20c to android 2.1 nie 1.6
1. średnio w porównaniu z gm360 miałem trochę lżej
2. tak
3. Przycisk aparat reaguje przy odblokowanym ekranie ale chyba można zmodyfikować jakiś plik systemowy (chyba swift_keypad.kl) żeby wzbudzał tel przycisk aparatu ale chyba stracisz focus w aparacie.


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 lip 2013 20:12 

Rejestracja: 24 lip 2013 18:13
Posty: 12
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Andek 1.6
Sieć: Orange
maciek9669 pisze:
v20c to android 2.1 nie 1.6
1. średnio w porównaniu z gm360 miałem trochę lżej
2. tak
3. Przycisk aparat reaguje przy odblokowanym ekranie ale chyba można zmodyfikować jakiś plik systemowy (chyba swift_keypad.kl) żeby wzbudzał tel przycisk aparatu ale chyba stracisz focus w aparacie.

Czyli żeby obudzić telefon to trzeba wcisnąć któryś z tych 3 dolnych przycisków? Nic innega nie budzi telefonu?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 lip 2013 08:12 

Rejestracja: 05 sie 2012 09:36
Posty: 70
Pochwały: 1
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: HTC
Model telefonu: A510, Marvel
Wersja SW/OS: CM 9 Cryptomilk
Sieć: Play
Drugi model telefonu: KS360
Albo mam już sposób aby odblokować innymi ale musisz stracić np przycisk szukania lub zamienić przycisk szukania z home albo stracić focus.
Albo wgrywasz np. CM 10 i zaznaczasz opcję wzbudzania przyciskami głośności.
Ale naprawdę te przyciski wciskają się lekko moja siostra 2 letnia potrafi go rozblokować bez problemu.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 lip 2013 11:11 

Rejestracja: 24 lip 2013 18:13
Posty: 12
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Andek 1.6
Sieć: Orange
maciek9669 pisze:
Albo mam już sposób aby odblokować innymi ale musisz stracić np przycisk szukania lub zamienić przycisk szukania z home albo stracić focus.
Albo wgrywasz np. CM 10 i zaznaczasz opcję wzbudzania przyciskami głośności.
Ale naprawdę te przyciski wciskają się lekko moja siostra 2 letnia potrafi go rozblokować bez problemu.

Czy jak wgrałbym np. wyższego Andka niż 1.6 to stracę gwarancję lub jak wgrałbym te CM 10?

Co do klawiszy to koniecznie musi być po prawej stronie, gdyż lewą dłoń mam praktycznie niesprawną i służy mi tylko do podtrzymania tel, który opieram o nogę. Tylko prawą dłonią, a dokładnie 2 palcami jestem w stanie obsłużyć telefon. Uwierz mi bywało, że 2 latek miał więcej siły ode mnie. Martwi mnie też waga telefonu. Mam nadzieję, że go utrzymam.

Miałem Lg Kp500 i 501 i były lekkie, a przyciski chodziły leciutko więc luz. Potem miałem KU990i przez chwilę i dawałem radę go odblokować, bo zaświecał się po naciśnięciu aparatu i wtedy mogłem go na ekranie odblokować i "działać" ale musiałem szybko sprzedać, bo okazało się, że funkcja cofania w menu jest tylko na środkowym przycisku, który strasznie ciężko chodził i to była katorga. Kupiłem Lg Gm360 i też lekki 97g i mam problem tyle o ile wcisnąć przyciski u dołu, ale wszystko rekompensuje przycisk aparatu, który wystarczy lekko wcisnąć i się zaświeca ekran, który po odblokowaniu daje możliwość obsługi tel bez używania dolnych klawiszy. Gdyby Lg Gm360 miał WiFi to by mi starczyło, ale niestety zawsze coś za coś.

Wymieniłeś, że musiałbym stracić przycisk szukania lub zamienić z home.

A które to są przyciski?

To ten na ekranie po lewej? Równoległy z cofaniem?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 lip 2013 11:43 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Kolego ty masz jeszcze gwarancję ? Ile ci zostało kilka miesięcy ?
Zawsze możesz zaktualizować soft przez narzędzie od LG pobierając program LGMobile Support Tool ze strony producenta.
O ile V20C_00 to oryginalny android 2.1 od producenta to CM10 (4.X) to jest ROM czyli już nie zrobiony przez producenta tylko przez kogoś innego. Żeby wgrywać custom ROM'y musisz troszkę więcej czasu poświęcić bo trzeba wgrać zmodyfikowany soft z fastbootem, i wgrać recovery czyli narzędzie do wgrywania ROM'ów, robienia kopii zapasowych itp, bez integracji z systemem czyli krótko mówiąc jak zepsuje ci się system to recovery będzie dalej działać.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 lip 2013 15:26 

Rejestracja: 05 sie 2012 09:36
Posty: 70
Pochwały: 1
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: HTC
Model telefonu: A510, Marvel
Wersja SW/OS: CM 9 Cryptomilk
Sieć: Play
Drugi model telefonu: KS360
Cytuj:
Kolego ty masz jeszcze gwarancję ? Ile ci zostało kilka miesięcy ?

On jeszcze nie kupił GT540 tylko ma zamiar
Cytuj:
Planuję kupno tego telefonu


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 lip 2013 09:31 

Rejestracja: 24 lip 2013 18:13
Posty: 12
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Andek 1.6
Sieć: Orange
A czy w telefonie można ustawić np ikonę "Wiadomości" na głównym pulpicie czy trzeba wejść w całe menu i dopiero tam wejść?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 lip 2013 11:48 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Możesz zrobić sobie skrót do każdej aplikacji przytrzymując na pulpicie palec i kliknąć skróty>aplikacje> i wybrać aplikacje,
lub złapać aplikację przez przytrzymanie jej w menu i przenieść na pulpit.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h