Centrum telefonów LG, systemu Android oraz Windows Phone
http://lgforum.pl/

Oszczędzamy baterie - pełny poradnik by szaj
http://lgforum.pl/viewtopic.php?f=262&t=32100
Strona 1 z 1

Autor:  szaj [ 21 maja 2011 15:10 ]
Tytuł:  Oszczędzamy baterie - pełny poradnik by szaj

Chciałbym zaprezentować parę porad dzięki którym nasza bateria będzie wytrzymywać dłużej niż dotychczas. Wszystkie porady opisane tutaj przeze mnie zostały sprawdzone i dają poprawe baterii w wymiarze faktycznym a nie tylko kosmetycznym. Trzeba oczywiście pamiętać, że owy tutorial to próba przywrócenia smartphonowi cech telefonu komórkowego i gadzeciarze lubiący mieć dużo i kolorowo na pulpicie mogą być zawiedzeni jednakowoż zaznaczam, że poradnik przeznaczony jest dla wszystkich i cechą pozytywną jego jaką chciałbym podkreślić jest to, że sami określimy co wyłączyć a co nie i w jakiej mierze oszczędzimy baterię. Dobrze jest się zapoznać z nim chociażby po to aby w chwilach gdy telefon potrzebny jest do funkcji do której został wynaleziony służył jak najdłużej.Obrazek


1. Pierwszą ważną rzeczą o której warto wspomnieć to fakt iż możemy obejrzeć na co mniej więcej idzie energia zgromadzona w baterii . Wchodzimy w MENU/ USTAWIENIA / OPCJE ZAAWANSOWANE / HISTORIA BATERII. Tam mamy rozwijane menu z grafami dzięki któremu zobaczymy kiedy nasza bateria dyszy najmocniej. Każdy ma inne preferencje użytkowania smartphone'a toteż u każdego grafy owe będą wyglądać inaczej. Jeżeli używasz programu który jest bateriożerny może warto wymienić go na porównywalny jeżeli chodzi o działanie a nie jest tak zasobożerny?
Będąc w ustawieniach zaawansowanych znajdziemy tam opcje animacji okien, przesuwania paska androida itp. Fakt faktem, że wyświetlanie animacji przechodzących okien jest korzystne dla oka jednakowoż powoduje użycie większej ilości zasobów procesora a co się z tym łączy szybciej nasza bateria będzie martwa. Ogranicz animacje okien lub całkowicie je wyłącz.

2. Druga ważna rzecz to siła świecenia wyświetlacza komórki. Komórki mają coraz to potężniejsze technologicznie wyświetlacze, które działają perfekcyjnie oddając uchwyconą rzeczywistość chociażby w postaci doskonale odwzorowanych zdjęc z aparatu czy też grafiki . Warto jednak nie przesadzać z tym lub zwiększać siłe wyświetlacza gdy rzeczywiście mamy do pokazania komus pare zdjęć bądź jesteśmy w aplikacji w której to siła wyświetlacza nam się przyda bardziej. USTAWIENIA DZWIEKU I WYSWIETLACZA / USTAWIENIA WYSWIETLACZA (na dole listy) i wchodzimy w jasnosc ekarnu. Najlepiej zaznaczyc na minimum (i tak wszystko wygląda dobrze). Wygaszanie ekranu (im mniejszy interwał czasowy tym bateria żyje dłużej wiadomo). Animacja (wspominałem o niej w punkcie wyżej)

Wyżej w ustawieniach dźwięku - zasada jest prosta im głośniejszy dzwonek tym gorzej dla energii nie wolno jednak z tym przesadzić bo nie będziemy słyszeć gdy ktoś dzwoni. Warto profil głośny ustawić gdy wychodzimy z domu a w domu ograniczyć ryk komórki do minimum naszej słyszalności. Są również programy z profilami dzięki którym praca owa nie będzie tak nudna i mosiężna. Możemy również wyłączyć sprężenie zwrotne po dotyku i dzwięk wydawany gdy dotykamy ekran (również istotna sprawa)

3. WIDGETY. I tu jest pies pogrzebany. Widgety to pokusa której ciężko się oprzec jednakże warto ograniczyć je do niezbędnego minimum tudzież do skrótów do aplikacji na pulpicie. Nie oszukujmy się, że nowoczesny telefon to taki który ma niezbędne dla użytkownika informacje dostępne od ręki na pulpicie. Warto jednak takowe widgety - gdy z nich akurat nie korzystamy zbyt często - usunąć bądź ustawić w ich programach docelowych większy interwał czasu przy aktualizacjach automatycznych. Doskonałą rzecz zrobił HTC w postaci SENSE UI, dzięki czemu możemy przebierać w profilach ustawień pulpitu wcześniej zaprogramowanych. Gdy potrzebne nam częste aktualizacje włączmy je i ustawimy scene biznes (obyśmy jednakże zachowali rozsądek) gdy jesteśmy w domu zmieniamy na dom i jak to mówił Ludwiczek Szaaaaaaaafa graaaa.

4. Synchronizacja. Gdy sami odświeżamy dane w aplikacjach bądź emailach lub emailu z google po chamsku wciskanego nie używamy warto odznaczyć automatyczną synchronizacje danych. KONTA I SYNCHRONIZACJA / AUTOSYNCHRONIZACJA WYLACZONA

5. Zmiana sieci. Trzeba zrozumieć jedną jednakże absolutnie fundametalną rzecz . Jeżeli mieszkamy w małej miejscowości i lepiej działa (bo nadajnik jest niedaleko) w niej sieć X to lepiej wybrać sieć X względem Y nawet gdy łączy się to z nieco większymi kosztami połączeń. Uwierzcie mi, że rachunek za prąd ukaże, że jednak jesteście na plusie. Najwięcej energii android zużywa na łączenie się by szukać sieci gdy jest ona gubiona bądź na szukaniu satelit. Ma to miejsce absolutnie w sytuacjach ekstremalnych bo wiem, że Polska jest dość dobrze osieciowanym krajem zdarza się jednak, że mieszkamuy w ustrzeliskach małych koło podkowy kutafońskiej a wtedy może być już gorzej... zresztą ty jako użytkownik wiesz chyba najlepiej jak komórka walczy z sygnałem sieci.

Gdy mieszkamy w dużej metropolii lub mieście gdzie nie ma problemu z siecią polecam przestawienie sieci z bateriożernej 3g na 2g. USTAWIENIA / SIECI ZWYKLE I BEZPRZEWODOWE / SIECI KOMORKOWE / i zaznacz opcje UZYWAJ GSM badz 2g (zalezy od tlumaczenia i wersji androida).

6. Android został stworzony jako system nowej generacji, który ma przewidywać czego chce od niego użytkownik. Trzeba jednak zauważyć, że często przewiduje te ruchy źle. Przykład ? Wychodzimy z aplikacji a ona wciąż figuruje w procesach jako taka co działa i obciąża procesor. Teraz będzie nam potrzebny program zwany task killerem - taki który ubija ostatecznie proces aplikacji z ktorej już nie korzystamy. Polecam menadzer zadan es - sprawdza się w tym doskonale. Można po instalacji tej aplikacji dodac widget menadzer zadan es na pulpit. Bedzie on wyswietlal wolna ilosc ramow oraz liczbe aplikacji dzialajacych w tle. Warto po wyjsciu z apilkacji przycisnac owy widget - bedziemy mieli pewnosc, że zadanie jest skonczone a nie oczekujace w toku . Raz, że przyspieszy to nasz telefon a dwa bateria będzie funkcjonować dłużej. Warto również sobie ustawić w opcjach programu aby po wygaszeniu ekranu sam kończył procesy z których już nie korzystamy.

7. TAPETA
Jeżeli chcemy poszpanować innowacyjnością to możemy używać tzw live wallpaper (animowanych tapet reagujących na dotyk np.) ja jednak szczerze to odradzam. Takie tapety mocno rzutują na baterie . Co do tapet statycznych (czyli zwykłych obrazków) polecam takie, które nie są zbyt opasłe jeżeli chodzi o wielkość (wystarczy tapeta dostosowana bezpośrednio do rozdzielczości twojego telefonu) ani zbyt dużych rozmiarowo (kb, mb) . Polecam szczególnie tapety o nie za wysokim dpi.

Poradnik w całości napisany przeze mnie dla polskiego serwisu ipmart udostępniony dla kp500.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone

Autor:  Immortalis [ 21 maja 2011 15:29 ]
Tytuł:  Re: Oszczędzamy baterie - pełny poradnik by szaj

Gdzie ty masz ustawienia zaawansowane? :? Tam nie ma nic takiego...

Autor:  Ray [ 22 maja 2011 16:19 ]
Tytuł:  Re: Oszczędzamy baterie - pełny poradnik by szaj

Jak tego nie masz to masz historię baterii i tam masz wykres.

Autor:  Immortalis [ 22 maja 2011 16:42 ]
Tytuł:  Re: Oszczędzamy baterie - pełny poradnik by szaj

Nie, wchodziłem w ustawienia i nie widzę czegoś takiego...

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/