Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum - viewtopic.php?f=22&t=580
Informacja o modyfikacjach - viewtopic.php?f=7&t=28095
Upgrade Androida z wersji 1.6 do 2.3 - viewtopic.php?p=169752



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 09 sty 2011 00:57 

Rejestracja: 01 lis 2010 10:51
Posty: 20
Pochwały: 3
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Nokia
Wersja SW/OS: Android 2.1
Sieć: Play
Specjalista Immortalis:

Jeżeli ktoś nie umie rootować telefonu w zaawansowany sposób, polecam ten prostszy ze względu na późniejsze problemy z telefonem: viewtopic.php?f=262&t=27213.
Jeżeli nie umiecie zarządzać partycjami lub nie wiecie co to jest, nie bierzcie się za robienie modyfikacji App2SD - nie bierzemy odpowiedzialności za uszkodzenia wynikłe ze złego modyfikowania urządzenia przez użytkownika.



Cześć,

skoro tu zaglądasz to znaczy, że szukasz poradnika, który jasno (mam nadzieję) wyjaśni w jaki sposób zmodyfikować LG GT540 w ten sposób, że:

1) Skończy się problem z brakującym miejscem w pamięci wewnętrznej telefonu - będziesz mógł/a zainstalować więcej aplikacji;
2) Uzyskasz prawa "Super użytkownika" - tak zwanego "Roota", który umożliwi Ci na przykład usuwanie zbędnych aplikacji lub też modyfikację plików systemowych Androida;
3) Zmienisz wersję swojego systemu Android z np. 1.6 do 2.1;

Pierwszym krokiem będzie pobranie archiwum RAR z aplikacjami:
a) Aktualizator (folder Aktualizator OS z polską wersją oprogramowania do aktualizacji systemu operacyjnego)
b) App2SD (folder APP2SD GT540)
c) SuperOneClick.exe (folder ROOTowanie LG)

Link:


Archiwum ma rozmiar ~1.7 MB (nie zawiera szkodliwego oprogramowania, sprawdzone AV Avast)

Jeśli nie instalowałeś/aś jeszcze sterowników dla swojego LG GT540, to możesz je pobrać z tego adresu:



Archiwum ze sterownikami ma rozmiar ~7,5 MB (nie zawiera szkodliwego oprogramowania, sprawdzone AV Avast)

ROOTowanie telefonu
Na sam początek zajmiemy się uzyskaniem tak zwanego "ROOTa", który umożliwi później instalację "App2Sd" - modyfikacji, która pozwoli instalować aplikacje na karcie pamięci oszczędzając tym samym miejsce w pamięci wewnętrznej.

Wyjmujemy z telefonu naszą kartę SD a potem, w naszym telefonie przechodzimy do menu głównego i włączamy tryb debugowania USB:

    Ustawienia->Aplikacje->Programowanie->Debugowanie USB (zaznaczamy tak, żeby w kwadraciku pojawił się zielony "ptaszek")

Następnie podłączamy telefon do portu USB. Na komputerze otwieramy folder o nazwie "ROOTowanie LG" (z archiwum, którego link podałem na początku) i uruchamiamy aplikację "SuperOneClick.exe". Wciskamy guzik z napisem "ROOT" i czekamy chwilkę (do 5-7 minut) aż program zakończy pracę - na samym dole w głównym oknie (w tym, w którym pojawiają się "dziwne komendy") pojawi się napis:

"Remouting system with read-only access"

a pod nim:

"OK"

To wszystko! W menu głównym Twojego telefonu powinna pojawić się ikonka z "czarno-białą" czaszką Androida podpisaną "Superuser" - znak, że wszystko poszło tak, jak należy. Teraz możesz wyłączyć tryb debugowania USB a następnie zrestartować swój telefon wyłączając i włączając go - Twój telefon jest już "zROOTowany".


Instalacja modyfikacji APP2SD
Problem brakującej przestrzeni pamięci wewnętrznej telefonu można rozwiązać instalując modyfikację nazwaną "App2SD", która działa w ten sposób, że "karze" Twojemu Androidowi przechowywać instalowane programy na Twojej karcie SD (oszczędzając tym samym miejsce w pamięci wewnętrznej telefonu).

1) Pierwszy krok to pobranie programu: MiniTool Partition dostępnego na stronie:



mirror (kopia zapasowa):


Aby pobrać należy wcisnąć guzik z napisem "Download Now Partition Wizard Home Edition" - otworzy się kolejna strona, która po załadowaniu uruchomi proces pobierania aplikacji. Wybieramy miejsce docelowe i zapisujemy na dysk. Po ściągnięciu uruchamiamy i instalujemy.

Tutaj jest zamieszczony krótki poradnik, który pokazuje w jaki sposób utworzyć partycje przy pomocy tego programu:



Przy tworzeniu partycji należy bezwzględnie pamiętać, że:

1) Tworzymy dwie partycje z różnym systemem plików - FAT32 oraz EXT2;
2) Pierwszą utworzoną partycją musi być ta z systemem FAT32 oraz z opcją "Primary", dopiero potem, jako drugą tworzymy partycję EXT2 - również z opcją "Primary";
3) Partycja z systemem plików FAT32 będzie służyła do przechowywania filmów, muzyki, zdjęć, itd. Partycja z systemem plików EXT2 będzie służyła do przechowywania aplikacji instalowanych na Twoim telefonie;
4) Partycja z systemem plików FAT32 powinna zajmować 80% objętości karty pamięci (chociaż to już od Ciebie zależy jaki będzie miała rozmiar) a reszta powierzchni powinna być przeznaczona na EXT2;

Uwaga! Jeśli nie posiadasz adaptera kart MicroSD, możesz przeprowadzić proces partycjonowania z ową kartą w telefonie! Proces tworzenia partycji będzie trwał minimalnie dłużej ale dojdzie do skutku.

Po poprawnym partycjonowaniu, wkładamy kartę SD do telefonu i uruchamiamy go. Jeśli wszystko dobrze poszło, to w menu:



powinien pojawić się "opis" Twojej partycji FAT32 (powinien być pokazany jej dokładny rozmiar). Następnie w tym samym menu zaznaczasz "Pamięć masowa tylko" i czekasz chwilę aż Windows uruchomi Twoją czystą partycję - kiedy to się stanie, skopiuj do folderu głównego (Twojej karty SD) foldery z katalogu nazwanego "APP2SD GT540":

"app2sd" i "gscript".

Pamiętaj aby po wykonaniu w/w włączyć "tryb debugowania USB":

    Ustawienia->Aplikacje->Programowanie->Debugowanie USB (zaznaczamy tak, żeby w kwadraciku pojawił się zielony "ptaszek")

Kiedy w/w katalogi będą już skopiowane (a tryb debugowania aktywny) na Twoją kartę SD, przechodzisz do usługi "Market" , ściągasz aplikację "GScript Lite", instalujesz ją a potem uruchamiasz - kiedy to zrobisz, zobaczysz na ekranie 3 opcje: Reboot phone, List SD-Card i CPU Information.

Ciebie nie interesuje żadna z nich. Na telefonie wciskasz guzik "z szachownicą" który znajduje się nad zieloną słuchawką i który wyświetli menu, z którego wybierzesz opcję "Add script". W nowym oknie, w polu "Name" wpisz na przykład "appsd" a następnie dotknij guzika z napisem "Load file" i wybierz (zaznacz) plik "a2sd.sh". Na koniec wciśnij "Save", okienko się zamknie i wrócisz do menu głównego programu "GScript Lite" z którego musisz uruchomić (czytaj: dotknąć palcem) utworzony przed chwilą plik skryptu "appsd". Gdy to zrobisz, włączy się konsola, która po chwili pracy powinna poinformować Cię (w języku polskim) czy operacja instalowania modyfikacji "app2sd" powiodła się.

Jeśli uzyskasz informację "Zakonczone, zrestartuj telefon!" to wykonaj restart telefonu - po ponownym uruchomieniu, modyfikacja "app2sd" powinna być aktywna.

Teraz możesz zainstalować z "Marketu" aplikację "Root Explorer", uruchomić ją, przejść do katalogu "data->app" i obejrzeć skopiowane przez "GScript Lite" programy, które wcześniej znajdowały się w pamięci wewnętrznej telefonu.


Aktualizacja Androida z wersji 1.6 do 2.1
Aktualizacja systemu operacyjnego jest bajecznie i dziecinnie prosta. Z katalogu, który pobrałeś/aś na początku wybierasz ten nazwany "Aktualizator OS" i uruchamiasz (instalujesz) program "msxml.msi". Po ukończeniu tej czynności uruchamiasz program "KDZ_FW_UPD_PL.exe" i ściągasz Androida w wersji 2.1 z tego adresu:



Podczas pobierania pliku KDZ (ma on rozmiar około ~130MB) w swoim telefonie odznacz :

    Ustawienia->Karta SD i pamięć telefonu->Pamięć masowa tylko

Pamiętaj aby przy menu "Pamięć masowa tylko" nie było "zielonego ptaszka"!

Po ściągnięciu w/w pliku KDZ, przechodzisz do programu "Aktualizator OS" (Polska wersja językowa popularnego aktualizatora zza wschodniej granicy) i:

1) podłączasz telefon pod port USB;
2) w polu "Typ" wybierasz z listy opcję "3GQCT";
3) w polu "Tryb telefonu" wybierasz z listy opcję "DIAG";
4) w polu "Plik KDZ" wybierasz lokalizację z plikiem KDZ który pobrałeś/aś ze strony lgmobile.com
5) kiedy już wszystkie pola zostaną uzupełnione, wciskasz guzik z napisem "Aktualizuj telefon" i czekasz do 10 minut aż telefon sam się zrestartuje i uruchomi nowego Androida :-)

Po zakończeniu procesu aktualizacji systemu zalecane jest wykonanie tak zwanego "twardego resetu" poprzez menu:

Ustawienia->Prywatność->Ustawienia fabryczne

UWAGA! Po aktualizacji tracisz wszystkie zapisane w telefonie numery telefonów i wiadomości SMS!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
To by było na tyle, mam nadzieję, że mój poradnik będzie dla Was pożytecznym źródłem wiedzy.

UWAGA! NIE PONOSZĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA USZKODZENIA TELEFONÓW WYNIKAJĄCE Z W/W PORAD (ZAWSZE MOŻE COŚ PÓJŚĆ NIE TAK). WSZYSTKIE MODYFIKACJE PRZEPROWADZASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Wszystkie uwagi, sugestie, itd. są bardzo mile widziane ;-)
Nie używaj koloru czerwonego i zielonego, jest on zarezerwowany dla administracji!!
Patrykk147


Pochwały przyznane za post: 3

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 sty 2011 22:47 

Rejestracja: 20 lis 2010 14:59
Posty: 45
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Nokia
Wersja SW/OS: 2.1
Sieć: Orange POP
Ciebie nie interesuje żadna z nich. Na telefonie wciskasz guzik "z szachownicą" który znajduje się nad zieloną słuchawką i który wyświetli menu, z którego wybierzesz opcję "Add script". W nowym oknie, w polu "Name" wpisz na przykład "appsd" a następnie dotknij guzika z napisem "Load file" i wybierz (zaznacz) plik "a2sd.sh". Na koniec wciśnij "Save", okienko się zamknie i wrócisz do menu głównego programu "GScript Lite" z którego musisz uruchomić (czytaj: dotknąć palcem) utworzony przed chwilą plik skryptu "appsd". Gdy to zrobisz, włączy się konsola, która po chwili pracy powinna poinformować Cię (w języku polskim) czy operacja instalowania modyfikacji "app2sd" powiodła się.

Zrobilem tak jak kazales ale nie mam w tej szachownicy takiej opcji add scipt i jak wchodze a i rootowanie jak dalem root i tel mi sie zresetowal to juz mam ten superuser ale jak daje jeszcze raz to caly czas jest ten root ciagle ta sama opcja.Przyciskam Gscript Lite to daje reboot phone i zobaczylem ze wyskakuje napis taki:
siderr:error type 3
siderr: error: activity class {koushikdutta.superuser/koushikdutta.superuser.superuserRequesActivity} does not exsist.
su:permission denied

-- 09 Sty 2011 22:48 --

a mam juz wgrana aplikacje superuser wczesniej zrootowalem tel.

-- 09 Sty 2011 22:49 --

Pisac na gg:8390371


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 sty 2011 22:57 

Rejestracja: 30 gru 2009 22:07
Posty: 3722
Pochwały: 374
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: D821
Wersja SW/OS: CM11
Sieć: Play
Spróbuj po prostu zrootować za pomocą programu z4root. Jest tu gdzieś na forum.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 10 sty 2011 00:08 

Rejestracja: 20 lis 2010 14:59
Posty: 45
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Nokia
Wersja SW/OS: 2.1
Sieć: Orange POP
Dodalem i wyskoczylo mi select a file (.sh from sdcard)

-- 10 Sty 2011 00:13 --

a juz wiem musialem doadac ten plik do gscript :)

-- 10 Sty 2011 00:25 --

znowu jak cos sciagam z marketu to zabiera mi pamiec wewnetrzna kurde noo!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 10 sty 2011 07:05 

Rejestracja: 30 gru 2009 22:07
Posty: 3722
Pochwały: 374
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: D821
Wersja SW/OS: CM11
Sieć: Play
Dodałeś i puściłeś skrypt a2sd.sh i check.sh? Czy masz dobrze zrobione partycje na karcie pamięci? Czy po instalacji app2sd zresetowałeś telefon?

a2sd.sh - skrypt instalujący modyfikację app2sd
check.sh - skrypt sprawdzający poprawność zainstalowania skryptu + wolne miejsce w partycji EXT2.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 10 sty 2011 11:08 

Rejestracja: 20 lis 2010 14:59
Posty: 45
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Nokia
Wersja SW/OS: 2.1
Sieć: Orange POP
Gdy podlaczylem tel to nie widzi mi karty sd!

-- 10 Sty 2011 11:18 --

Kur.a Karta mi sie zje.ala japier.ole jestem zly !!!!

-- 10 Sty 2011 13:26 --

Jak chce zformatowac to dysk jest zabezpieczony przed zapisem jak to zrobic zeby go odbezpieczyc?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 10 sty 2011 16:14 

Rejestracja: 30 gru 2009 22:07
Posty: 3722
Pochwały: 374
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: D821
Wersja SW/OS: CM11
Sieć: Play
Usunąć partycję i zrobić jeszcze raz. Tego nie robi się narzędziem systemowym! Musisz użyć tego programu który jest napisany w tutorialu. Jeśli nie umiesz tego zrobić, poproś kogoś o pomoc albo odpuść sobie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 lut 2011 21:33 

Rejestracja: 16 sie 2010 16:49
Posty: 10
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Wersja SW/OS: 2.1
Sieć: Orange
ale żeby działało APP2SD musi też być zainstalowana wersja 2.1 Antka?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 lut 2011 21:38 

Rejestracja: 30 gru 2009 22:07
Posty: 3722
Pochwały: 374
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: D821
Wersja SW/OS: CM11
Sieć: Play
Tak, jak najbardziej. Z 1.6 nic nie zrobisz.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 lut 2011 21:53 

Rejestracja: 09 lip 2010 14:59
Posty: 658
Pochwały: 89
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Samsung
Model telefonu: Galaxy Note II
Wersja SW/OS: Android 4.1.2
Sieć: Plus
Drugi model telefonu: Samsung Galaxy Mini2
Sieć#2: Heyah
najlepszy poradnik korzystałem z niego


Moderator Ray:

Reklama forum o LG. WARN +1



Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 lut 2011 08:08 

Rejestracja: 30 gru 2009 22:07
Posty: 3722
Pochwały: 374
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: D821
Wersja SW/OS: CM11
Sieć: Play
Skorzystaj też z innych, u nas też trochę tego jest ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 lut 2011 17:09 

Rejestracja: 09 lip 2010 14:59
Posty: 658
Pochwały: 89
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Samsung
Model telefonu: Galaxy Note II
Wersja SW/OS: Android 4.1.2
Sieć: Plus
Drugi model telefonu: Samsung Galaxy Mini2
Sieć#2: Heyah
wiem teraz tylko tutaj zaglądam bo strona X ma jakiś błąd

Specjalista Immortalis:

Reklama konkurenta



Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 lut 2011 17:47 

Rejestracja: 30 gru 2009 22:07
Posty: 3722
Pochwały: 374
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: D821
Wersja SW/OS: CM11
Sieć: Play
Nie ma błędu, dobrze chodzi. Pewnie serwer im padł ;]


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 sie 2011 13:53 

Rejestracja: 24 lip 2011 17:51
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: gt540
Wersja SW/OS: 2.1
Sieć: Plus
Wobec tego ze trafilem w posiadanie telefonu lgGT540 testowo, przesiadka z symbiana na androida, w niedlugim czasie juz prawdopodobnie faktyczny zakup SGS GII. Zacząłem bawić się tym systemem. Wg porad aktualka do 2.1, root itp, fajna sprawa ciekawie i dokladnie opisane na forum , do zrobienia bez problemu.

Natomiast wg wyzej wymienionego poradnika w tym konkretnie temacie sprobowalem z APP2SD, czytelny opis, wszytsko zrobione jak należy i praży. Applikacje są na partycji sd, ale chyba cos zostalo w pamieci telefonu, ale sprawdze root explorerem i najwyzej porownam wyczyszcze jak cos zostalo w telefonie (zdublowane) poza oczywiscie plikami zwiazanymi z przeniesionymi aplikacjami (linkami jak to ma miejsce w link2sd czy innymi tego typu plikami niezbednymi.)
W związku z tym mam pytanie:

1. jak całą sytuacje odwrócić, chodzi mi o te scrypty i przerzucenie aplikacji na SD, czy wystarczy ewentualne odinstalowanie aplikacji przeniesionych na sd, a pozniej w Gscript wywalenie dodanego scryptu zalatwi cala sprawe ? Oraz usuniecie poprzez format partycji ext2 juz pozostalych tam plikow ktore ewentualnie mogly tam pozostac śladowo.

2. Pytam w związku z tym że po przerzuceniu myslalem z scrypt ten umozliwi kazde kolejne instalowanie aplikacji/gry, juz bezposrednio na karcie NIE odwolujac sie do dostepnego miejsca na telefonie (ktorego w lg gt540 jest naprawde malo) poniewaz kazda chociazby gra zajmujaca w instalce okolo 20-30MB od razu uniemozliwia instalacje wywolujac komunikat o braku wolnego miejsca gdzie jest go powiedzmy okolo 100mb. Tez wiem ze one w dziwny sposob wymagajac wiecej przestrzeni pomimo tego ze po instalacji zajmuja znacznie mniej, co na niektorych udalo sie sprawdzic i zaistalowaly sie. W zwiazku z tym pytanie czy jest taki program/sposob aby od razu instalki odwolywaly sie do tej stworzonej partycji a nie do pamieci telefonu. W innym przypadku sposob na ten scrypt jest moze fajny ale link2sd w wersji 1.7 jak sie nie myle, a testowalem dziala podobnie i tylko programowo od razu przenoszac apk, dane i biblioteki ,a w kazdej chwili mozna to cofnac, jednak wyjsciowo aplikacja musi byc zainstalowana wczesniej w pamieci tel.


..jednak instaluje dalsze aplikacje juz na sd, czyli ok, ale jednak odwoluje sie chhyba do pamieci wywolujac komunikat o zwolnieniu pamieci, czy to wina pamieci tel czy inna przyczyna....


kolejny edit:

..juz wszystko obadałem,zrobilem backup reczny powiedzmy czyli praktycznie krok po kroku usunalem programy,nastepnie wpis scryptu. Nie zalezalo mi na odzyskaniu zainstalowanych aplikacji poniewaz testowo je wpychalem aby zapelnic pamiec przerzuci a pozniej doinstalowac kolejne aby sprawdzic czy da sie isntalowac bez pominiecia zapytania o miejsce w pamieci tel , ale to jednak jest lipa straszna jeśli aplikacjie/gry przy instalacji (chodzi o te co wiecej zamijmuja w postaci apk) odwoluja sie do pamieci tel aby je zainstalować, przemilym komunikatem o zwolnieniu przestrzeni pamieci.......

LG gt540 moze i stary tel ,fajny design, ale... ta pamiec wewnetrzna boli.. . bez kombinowania to jedynie 100mb , a przy androidzie to naprawde mało.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 31 sie 2011 16:44 

Rejestracja: 23 maja 2010 15:31
Posty: 1
Wersja SW/OS: 3qmc
Czekałem z 15 minut i nic, wylaczylem a potem probowalem wlaczyc 2 raz, i wyskakuje brak odpowiedzi po wcisnieciu root. HELP!!!
Jezeli cokolwiek sie dzieje to to:
Killing ADB Server...

OK

Starting ADB Server...
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *

OK

Waiting for device...

OK

Pushing rageagainstthecage...
526 KB/s (5392 bytes in 0.010s)

OK

chmod rageagainstthecage...

OK

Running rageagainstthecage...
ROOTED

Getting mount path...
/dev/block/mtdblock6
OK

Remounting system with read-write access...

OK

Pushing su...
1508 KB/s (26264 bytes in 0.017s)

OK

Pushing superuser.apk...
2558 KB/s (196521 bytes in 0.075s)

OK

chmod su...

OK

Remounting system with read-only access...

OK

Device was not rooted!
FAILED

a na telefonie pisze cos o bladzie w aktualizacji

Zaraz wyjde z siebie i stane Obok.

Specjalista Immortalis:

Odpowiedziałem na PW.



Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 gru 2012 19:58 

Rejestracja: 06 sie 2009 08:20
Posty: 219
Pochwały: 78
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: LG GT540
Wersja SW/OS: Android 2.1 UP1
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: LG Kp500
Sieć#2: Orange
link z aplikacjami dla lg wygasł...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h