Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum - viewtopic.php?f=22&t=580
Informacja o modyfikacjach - viewtopic.php?f=7&t=28095
Upgrade Androida z wersji 1.6 do 2.3 - viewtopic.php?p=169752
Upgrade z 2.1 na 2.3.4 bez użycia komputera i fastboota! - viewtopic.php?f=261&t=32670



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 20 lip 2011 19:09 

Rejestracja: 10 lip 2011 20:50
Posty: 8
Pochwały: 2
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Android 2.2.1
Sieć: Plus
<trollface> Chcesz mieć od tej chwili każdy rom (z system.img nie większym niż 150mb) po wgraniu z modyfikacją data2system? Wykonaj następujące kroki:

Przed przystąpieniem do punktu 1:
- pobierz KDZ Updater (ja używałem starego ze znakami zapytania, na nowym miałem "drobne problemy")
- zainstaluj sterowniki do KDZ Updatera
- pobierz to:

1. Wyjmij z telefonu baterię, kartę SD I SIM.
2. Otwórz Menedżer urządzeń w komputerze.
3. Przytrzymaj klawisz ściszania i podłącz do PC, pokaże się "Download mode" (lub Emergency mode).
4. W Menedżerze urządzeń, zobacz nowy sprzęt w "modemy" - wyłącz go (PPM -> Wyłącz).
5. Uruchom KDZ Updater (np. KDZ_FW_UPD), wybierz firmware, wybierz 3GQCT. 6. Wybierz plik i wybierz "????????"
7. Zaczekaj, aż telefon pokaże animację o włożeniu baterii i zamknięciu pokrywy. Jeśli masz czarny ekran to nie panikuj, po naciśnięciu czerwonej słuchawki powinna się pokazać animacja .
*Updater KDZ nie pokaże, że proces jest zakończony (zwykle zatrzyma się na wParam = 205, lParam = 212 lub wParam = 205, lParam = 213)
8. Umieść kartę SIM, kartę SD i baterię na miejsce.
9. Włącz telefon, ale nie pozwól go uruchomić. Przejdź do trybu fastboot I wykonaj następujące komendy:
fastboot erase system
fastboot erase userdata
fastboot erase cache
10. Wykonaj flash recovery (fastboot flash recovery xxxx.img)
11. Wykonaj flash do jakiegokolwiek Romu, który chcesz (używając recovery lub fastboot)
GOTOWE

Przy tej modyfikacji nie potrzebujemy już recovery od MietasSR. Wszystko, np. Wipe, czy instalacja paczek .zip robimy za pomocą ZWYKŁEGO recovery .

Jako ciekawostkę dodam, że po wykonaniu powyższych kroków pożegnamy się z "czarnym niegasnącym ekranem" fastboota. Od teraz będzie miał on wygląd a'la niebieski terminal, na którym będą pokazywane aktualnie wykonywane operacje, np. po wpisaniu do konsoli CMD fastboot flash system system.img na ekranie Swifta pokaże się: sending system .

Aby potem wrócić do starego układu partycji wystarczy "tylko" przeflashować telefon KDZem do "byle jakiego" romu, np. niebrandowanego 2.1 z fastbootem.

NIE ODPOWIADAM ZA WSZELKIE USZKODZENIA ZWIĄZANE Z WYKONANIEM POWYŻSZEGO PORADNIKA. WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Instrukcja by franekmat


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 02 maja 2012 10:56 

Rejestracja: 19 mar 2011 01:26
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: Amdroid 1.6
Sieć: Play
mam z tym jeden problem, po wgraniu nie działają najnowsze systemy z serii 4.X nie mam pojęcia dlaczego się tak dzieje :|


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 02 maja 2012 17:10 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
pewnie ics potrzebuje więcej pamięci ;]


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 03 maja 2012 13:49 

Rejestracja: 30 sie 2010 22:22
Posty: 2342
Pochwały: 236
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: iPhone 13 Pro
Wersja SW/OS: iOS 17.3.1
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Xiaomi Mi9
Dla ICS jest potrzebna partycja System większa niż 150MB, coś ponad 200MB.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 03 maja 2012 16:57 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Oryginalny z fastbootem wystarcza, ja nigdy nic nie kombinowałem ze zmianą rozmiarów system data oraz zamiany partycji i mi ics śmiga.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h