Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin forum - viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 wrz 2011 16:59 

Rejestracja: 06 lip 2011 11:36
Posty: 4
Pochwały: 3
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Nokia
Model telefonu: 5800xm
Wersja SW/OS: symbian
Sieć: Heyah
Drugi model telefonu: kp500
Witam serdecznie. Zarejestrowałem się tutaj ponieważ stosunkowo niedawno zakupiłem kp501 i szukałem właśnie tego typu forum, gdzie by można zrobić ciastko po swojemu. Z racji tego że trochę siedzę w komputerach pomagam w "Informatyka" (dlaczego nienaliczane są tam posty? :)), ale już robię ot.
Przechodząc do sedna, mam do Was gorącą prośbę. Otóż przerobiłem sobie ciasteczko po swojemu, flazheus, android itp i wpadłem na pomysł jak zabić nudę gdy jadę trasą dom-szkoła-dom, mianowicie gierki :). A tu psikus. Nic nie można pobrać, otworzyłem ~30-40 zakładek z grami w które chciałem sobie pograć a ściągnąłem 8. Nie opłaca się Wam w ogóle robić tych gier jeśli nikt nie może pobrać gdzie tu sens?
A już w ogóle epicko jeśli są 2-4 mirrory które też nie działają to aż żal mi się robi tych biednych userów którzy chcieliby pograć w coś fajnego a tu psikus - nawet pobrać nie można.
Możecie to dać na np. swoje ftp. A jeśli żal Wam pieniędzy na dodatkowe gb (te gierki tak wiele nie zajmują i choć jest ich bardzo dużo to nie trzeba rzygać nie wiadomo ile na serwer) to zawsze można stworzyć osobne pod-forum download które będzie wymagało uiszczenia parę zł (albo zrobić np 2zł- 10 linków można pobrać; 3zł - 15 itd), wtedy będzie można zobaczyć/pobrać linki z download.

lub sposób który chyba bardziej przypadnie do gustu (nic nie trzeba kupować ani specjalnie się trudzić bo wiadomo stworzenie teraz tego wszystko tj. płatności + serwer itp. jednak nie każdemu się chce)
Można wysyłać p2p jeśli ktoś masowo wstawia tu gierki jak np kolega yokozuki. Teraz, gdy upload liczy się już w kilkuset kb/s (kiedyś w typowo domowym internecie było ~30kb/s upload :)) można chyba poświęcić te ~40-50% a jeśli ktoś nie gra w gry Multi (np BattleField) to może i 75% na seedowanie. A jak już zbierze się kilka osób to w ogóle będzie można pobierać z dobrymi prędkościami bo przecież tutaj codziennie nie pobiera kilka tysięcy osób więc starczyłoby nawet parę seedujących.

Proszę Was, zastanówcie się nad tym bo szkoda tych gier poza tym zaśmiecają one forum bo jedyne co to można screena pooglądać i już.
EDIT: napisałem tylko o gierkach flash, teraz jadę na pod forum Gry Java, zobaczymy czy będzie ta sama rzeź. Zaraz napiszę :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 22 wrz 2011 22:34 

Rejestracja: 09 sie 2009 14:07
Posty: 1939
Pochwały: 418
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Samsung
Model telefonu: Galaxy S7 Edge
Wersja SW/OS: android 7.0
Sieć: Inna
Rzeczywiście... gier Java i flash mamy "tylko" około 3322+ w zaokrągleniu każda ma pewnie około 200kb.. Da nam to razem mniej więcej 650Mb.... forum ma "tylko" około 90tyś użytkowników, z czego załóżmy, że gry ściąga około 200osób... teraz przyjmijmy, że ściągają około 30 gier w ciągu miesiąca...Gdyby przyjąć te założenia na same gry wystarczy downloadu do 1Gb na miesiąc.... aczkolwiek, wiąże się z tym edycja 3322 tematów, reupload wszystkiego na nowy ftp, dotychczasowa praca uploaderów pójdzie w pip..., na dodatek lepiej żeby był to inny hosting niż ten na którym stoi forum aby zachować stabilność (z uwagi na możliwe przeciążenia)... Roboty od groma, a tak na prawdę to nie jest warte świeczki. Później pewnie znaleźliby się zwolennicy umieszczenia na nowym serwerze również aplikacji, e-book'ów, m-book'ów, filmów itd. A wszystko kręci się wokół kasy.... przez naszego administratora ten pomysł nie przejdzie.

Jestem przeciwny wyżej przedstawionej propozycji.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 wrz 2011 18:02 

Rejestracja: 06 lip 2011 11:36
Posty: 4
Pochwały: 3
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Nokia
Model telefonu: 5800xm
Wersja SW/OS: symbian
Sieć: Heyah
Drugi model telefonu: kp500
Cytuj:
dotychczasowa praca uploaderów pójdzie w pip...

Zależy co przez to rozumiesz, ponieważ i tak duża ilość pracy uploaderów poszła w
Cytuj:
pip
ponieważ ich linki zostały skasowane lub dezaktywowane przez przeklej czy inne strony hostingowe (aczkolwiek zauważyłem że przeklej najwięcej blokuje).
Napisałem że będzie roboty
Cytuj:
wiadomo stworzenie teraz tego wszystko tj. płatności + serwer itp.
i przygotowałem się że pomysł ten średnio przypadnie do gustu, więc zaproponowałem p2p.
Tylko musiałoby się tutaj wypowiedzieć więcej niż jedna osoba :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 wrz 2011 18:08 

Rejestracja: 30 sie 2010 22:22
Posty: 2342
Pochwały: 236
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: iPhone 13 Pro
Wersja SW/OS: iOS 17.3.1
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Xiaomi Mi9
Jak dla mnie bardziej prawdopodobne by były załączniki, ale ja mam co do tego mieszane uczucia, tylko by miejsce zawalały ...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 wrz 2011 14:55 

Rejestracja: 09 sie 2009 14:07
Posty: 1939
Pochwały: 418
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Samsung
Model telefonu: Galaxy S7 Edge
Wersja SW/OS: android 7.0
Sieć: Inna
załączniki... hmm... na moje wywaliłyby stabilność forum do góry nogami. Takie moje zdanie. Ale niech wypowie się więcej osób, żeby nie było że to co powie moderator jest święte i tak właśnie musi być...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 wrz 2011 14:59 

Rejestracja: 30 sie 2010 22:22
Posty: 2342
Pochwały: 236
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: iPhone 13 Pro
Wersja SW/OS: iOS 17.3.1
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Xiaomi Mi9
Dokładnie o to mi chodziło, stabilność oraz miejsca na dysku serwera przydzielone naszemu forum by ubywało.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 wrz 2011 18:14 

Rejestracja: 09 sie 2009 13:24
Posty: 2607
Pochwały: 1195
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Sony Ericsson
Model telefonu: w995
Wersja SW/OS: 1215-7995R1HA03
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Brak
dla mnie załączniki sa bez sensu ,przeciez juz były kiedys,problem nie polega natym ze linki niby wygasaja ,owszem wygasaja ale serwery działaja tak jak reklama,wystarczy kliknac i gdy pojawi sie okienko pup up to klikamy anuluj i serwer przyjmie to jako zainteresowanie danym linkiem i go nie wykasuje po 30 czy tam 60 dniach,ja tam nie wiem ale tworzenie specjalnej bazy dla usra ktory nagle sie obudził i chce pobrac jest lekkim przegięciem,to tyle rozpisał bym sie dalej ale nie chce mi sie ;e


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h