Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum - viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 09 kwie 2012 00:29 

Rejestracja: 09 kwie 2012 00:15
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: gd880 mini
Wersja SW/OS: v10d
Sieć: Play
Drugi model telefonu: Nokia 5530
Sieć#2: Plus
Witam serdecznie

Założyłem temat ponieważ Lg gd880 posiada naprawdę dość dobry wzmacniacz słuchawkowy firmy MAX model 9877 o tym żeby sprawdzić co posiada nasz telefonik musimy wejść do menu serwisowego czyli jakbyśmy własnoręcznie wybierali nr ,wklepujemy następójącą sekwencję : 3845#*880# wybieramy Device Test>Sound>MAX9877 Calibration i tu się zaczyna moje pytanie jakie parametry ustawić by podnieść moc na wyjściu słuchawkowym a dodam że owy amplifier może wg specyfikacji na stronie producenta dać naprawdę dużoooo mW

Kolejna sprawa standardowy equalizer(korektor dźwięku) ma następójące presety :
-Dolby Mobile
-Pop
-Rock
-Jazz
-Classic
-Dance
-R&B
-Elektroniczna

Ale po wejściu do Menu serwisowego jak podałem powyżej będąc w Device Test>Sound>Dolby Test

Pokazuje nam się od groma dodatkowych efektów dźwiękowych:accoustic,bassboost,clear,comfort,deep,hiphop,latin,piano,purebypass,treble,xtrabass,vocal

Mój LG posiada firmware V10d

Moje pytanie brzmi jak to importować do standardowo działającego korektora dźwięku ?


Osobiście miałem wiele telefonów muzycznych np:Nokie Exprees music 5530 i Lg mini biję ją jakością dźwięku na głowę ,dźwięk jest z wykopem ,,mocno dynamiczny ,pojawia się nawet scena dźwiękowa,czuć niskie częstotliwości ale przy mp3 w jakości 320kb/s daje się wyczuć że telefon ma możliwości ale uciętę przez oprogramowanie albo wspomniane Menu serwisowe,wrażenie dźwiękowe opisane na słuchawkach już kultowych KossPortaPro,na tych samych słuchawkach HTC Wildfire grał kiepsko jakby zzaszyby na standardowym playerze oraz androidowym Winampie


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 kwie 2012 08:13 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Co prawda wzmacniacz jest bardzo dobry jak na taki telefon. Zapewne nie osiągniesz więcej niż 10% więcej mocy przez menu serwisowe, domyślam się że moc tego wzmacniacza zależy od napięcia zasilającego, zapewne LG nie dało mu maksymalnego napięcia i moc też jest przez to mniejsza. Co do menu serwisowego to znajdź sobie temat o pogłaśnianiu ku990 w menu serwisowym może się coś dowiesz o parametrach. W menu serwisowym jest masa opcji których nie znajdzie zwykły użytkownik. Niestety nie da się ich dodać do trybu normalnego. Można tylko wejść do menu serwisowego i je ustawić.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 kwie 2012 14:01 

Rejestracja: 09 kwie 2012 00:15
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: gd880 mini
Wersja SW/OS: v10d
Sieć: Play
Drugi model telefonu: Nokia 5530
Sieć#2: Plus
Powoli dochodzę do tego jak zwiększyć przyrost mocy w Preamp Gain opcji czy np Hp Volume ,sama sekcja przedwzmacniacza dużo opcji oferuje, dopiero przed chwilą przez przypadek zauważyłem że operowanie wpisując z klawiatury parametry w niczym nie praktycznie nie pomaga bo nie ma się punktu odniesienie np wpisując 99999 i czekać co się stanie większość ustawień odbywa się poprzez o dziwo ,przyciski z boku telefonu służące normalnie zwiększaniu /zmniejszaniu dzwonka i ten sposób pokazuję nastawy jakimi możemy operować,myślę że idzie wydobyć więcej z sekcji wzmacniacza MAX9877 nie chodzi mi o moce rzędu kilkuset mW jak deklaruje producent bo to nie możliwe raczej mając zasilanie z tradycyjnej baterii od LG,póki co wyraźnie na słuchawkach słyszę że poziom głośności dźwięku wzrósł ,stopniowo zwiększam parametry aby czegoś nie spalić albo przedobrzyć ,dla innych użytkowników lg gd880 postaram się dać informacje na jakich parametrach w menu serwisowym możemy uzyskać bezpieczną granicę mocy ,powoli dochodze do przekonania że osiągnięcie mocy powiedzmy 10-15mw przy 16omach( moze nawet więcej da się wycisnąć na kanał )powinno dać temu telefonowi dodatkowe skrzydła jak dorwę miernik podzielę się opiniami sądzę że LG ukryło trochę do pokombinowania we własnym zakresie ,i mocno olało sekcje playera mp3 ,podobny zabieg zrobił Samsung ze swoim Galaxy 1 a w nim siedzi przecież naprawdę świetny scalak od Wolfsona zdaje się

Smiem twierdzić że nasz LG mini po zmianie ustawień w menu serwisowym może spokojnie zastąpić odtwarzacz mp3/mp4 oczywiście mam na myśli modele do ok 300zł jakich pełno na allegro osobiście posiadam mp4 Samsung R1 i Cowon D2 ,i tutaj LG poległ na starcie ale w segmencie o jakim wspomniałem LG Mini może dużo zamieszać aż dziw bierze że producent tak słabo go lansował ,,szkoda że nie ma systemu android

Sam tel ma dźwięk zimny ,analityczny na moje oko mi się podoba takie granie niż ciepłe grajki mp3/mp4,dodam ze nie używam korektora no chyba że w pozycji Rock,system Dolby wg mnie to porażka
Nie wiem na jakim chipie dźwiękowym Lg operuje odpowiedzialnym za muzykę,ale upchnięcie MAX9877 zasługuje na pochwałę ,takie modele jak HTC Wildfire/S,Nokia c6, Nokia C5-03 ,Samsung Galaxy Ace S5830, Motorola Defy >LG mini kosi konkurencje dziś wśród znajomych się miałem okazję pobawić ww telefonami , nadmienie że podobny w sensie zapewnień producenta wzmak znajduje się w bodaj w najgłośniejszym playerze MP3 który bez problemu napędza sluchawki nauszne z reguły trudne do wysterowania z racji egzotycznych wartości oporu w omach ,chodzi o player Nationine N2


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h