Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum - viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 13 sie 2011 03:14 

Rejestracja: 13 sie 2011 02:26
Posty: 7
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: ***
Drugi model telefonu: Brak
Witam!

Próbuję dobrać się do katalogu LGAPP telefonu LG S310, niestety bezskutecznie.
Wszelakie triki/programy dla rodziny LG KUxxx zawodzą, nawet gdy wymuszać OTHER CDMA PHONE.

Czy jest jakikolwiek program, który umożliwia odczytanie katalogu LGAPP z tego telefonu???

BTW Czy ten telefon wogóle ma LGAPP, czy może coś innego?

Temat viewtopic.php?f=219&t=34069&hilit=efs czytałem, ale niestety nic się nie udało ;-(

Jak do tego LGAPP się "dobrać" w tym LG S310???
Jest gdzieś wogóle jakiś zbiór programów?
Czy ten model jest kompatybilny z innym [z jakim], do którego jest działający program i który będzie działał z tym S310?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi/sugestie.

Pozdrowienia!
adamlg


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2011 08:46 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
LGS310 to jest platforma MTK. Jak rozpakujesz plik .kdz to wyskakuje ci plik binary.im (w nim napewno jest cały filesystem, coś jak .wdb w infineonie albo bardziej .dz w qualcomm) i niepotrzebny plik .dll. Narazie nie da się tego rozpakować żadną z dostępnych metod.


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2011 11:18 

Rejestracja: 13 sie 2011 02:26
Posty: 7
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: ***
Drugi model telefonu: Brak
Dziękuję za odpowiedź.
Widzę, że niestety LG znowu utrudniło życie modderom ;-(.

Mam kilka pytań:
1. Jakim programem się downloaduje/uploaduje plik .kdz do tego modelu. Interesuje mnie też, żeby była możliwość zrobienia sobie backupu swojego firmware'u [widzę dużo metod, ale tylko do programowania telefonu, bez możliwości backupu].
2. Czy ten system plików w tym zbiorczym .kdz jest jakoś kompresowany/szyfrowany? Interesuje mnie głównie znalezienie plików XML, więc jeśli on jest po prostu "wklejony", to bym sobie HexEditem poradził.
3. Mam odblokowany telefon LG S310, tyle że ze złymi brandingami [nie ta sieć]. Do serii LG KU jest masa FLASHy i ten myk z LGAPP. Tam można było robić co się chciało. Mam więc pytanie, czy da się jakoś wyłączyć złe brandingi lub po prostu wgrać poprawne brandingi? Gdzie szukać DOBRYCH flashy do Orange dla S310? Czy są jakieś dobre źródła tego flasha?
Dodam, że w LGMobile Support Tool/Obsługiwane modele jest wpis dla sieci Plus [to jest ta zła sieć] i jest wpis dla POLAND. Nie ma natomiast wpisu dla Orange, czyli pewnie ta sieć nie miała tego telefonu u siebie w ofercie. Jak zmusić LGMobile Support Tool do wgrania flasha POLAND/S310 na telefonie PLUS/S310?

4. Wiem, że to może się wydać dziwne, ale czy jest może możliwość dojścia do katalogu LGAPP z poziomu aplikacji Javy? Taki Norton Commander pod Javą? Czy pewnie ten katalog jest niedostępny dla Javy?
5. Czy są jakieś wskazówki, jak NIE uśmiercić/uśpić swojego S310 podczas robienia upload/download KDZ? Linki, porady, cokolwiek?
6. Czy wyszedł jakikolwiek nieoficjalny firmware pod S310?

Z góry dziękuję.

EDIT: Z tym KDZ to coś umie RevSkills, chyba rozpakować, ale jeszcze nie wiem, bo nie miałem na czym sprawdzić ;-)
EDIT2: Może i umie, ale nie w wersji Trial.

Ściągnąłem jakiś obraz z http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WE ... 10A_00.kdz
ale widzę, że tam nie ma nigdzie otwartego tekstu, więc zapewne system plików jest jakoś dziwnie pakowany/szyfrowany ;-(
Jestem więc w punkcie wyjścia.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2011 15:14 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
KDZ się wypakowywuje przy użyciu LGUtils 0.4.2 do .cab następnie rozpakowywujesz plik .cab i ci wyskakuje binary.im i mtk_cośtam.dll
Co do flashowania to nie zmusisz LGMobile Support Tool do wgrania innego fw niż to od plusa bo jest na stałe przypisane do numeru IMEI (jak nie wierzysz to sprawdź http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/ ... XXXXXXXXXX gdzie X to twój numer IMEI) tam będzie najnowszy i jedyny soft dostępny dla twojego telefonu. Ale nie zniechęcaj się bo istnieją inne programy do wgrywania FW (LGUtils nie da rady bo jest tylko dla platformy Infineon) jest taki program który nazywa się UpTestEX inaczej R&D Flashtool. W tym oto programie można ustawić platformę i wybrać model. Soft to mogę ci dać każdy jaki tylko chcesz.
Następnie : Żadna aplikacja java nie ma dostępu do katalogu LGAPP bo z poziomu użytkownika telefonu nie ma do niej dostępu.


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2011 16:22 

Rejestracja: 13 sie 2011 02:26
Posty: 7
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: ***
Drugi model telefonu: Brak
Super. Dziękuję.

Mam kilka pytań:
1. Chciałbym wgrać LGS310/POLAND/v10a na istniejący LGS310/PLUS/v10a.
W związku z tym nastaje kilka pytań:
a) Jak pobrać ten soft np. z http://csmg.lgmobile.com:9002/ Jak go znaleźć? Na mój IMEI daje mi zapewne soft z Plusa, a jak na złość nie znam IMEI niebrandowanego telefonu.
b) Jak go wgrać, żeby zadziałał z tym moim Plusem? Czy wrzucam bezczelnie KDZ/POLAND, czy może jakoś mieszam pliki .DLL/PLUS i .IM/POLAND? Czy gdzieś ustawia się IMEI/etc., czy pojawi się "z automatu"?
c) Obecnie telefon ma zdjęty SIM-LOCK, czyli że chodzą wszystkie karty. Mam nadzieję, że wgranie wersji Poland nie "wywali" mi błędu, że coś się tam mi zablokuje/wróci SIM-LOCK?
d) Rozumiem, że backupu się nie da zrobić? Czy wgrywanie złego KDZ unieruchamia telefon "na amen", czy jest jakaś procedura awaryjna [np. ta z LGMobile Support Tool]?

2. Czy jeśli wyedytuję jakiś fragment pliku .IM HexEditorem, to muszę później jakieś sumy kontrolne obliczać, czy ten program sam wszystko robi?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2011 20:55 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Może teraz od końca :P
IM:
.IM to jest podobny budową do .dz. Poczytaj to : mam nadzieje że mnie nie zabiją za ten link ;]
Bez specjalnego programu nie jesteś w stanie rozszyfrować tego.
Flashowanie:
Program powinien zablokować plik .kdz niezgodny z modelem. Tak się dzieje w przypadku KP500 jak chcemy wgrać softa np. z kf900 to program go blokuje. Na dodatek każdy telefon LG posiada też program do awaryjnego przywracania go do ładu ( w przypadku KP500 GSMulti)
Sim-Lock:
Jak wgrasz inne fw to simlock'a nie będzie dalej ( pozostaje tak jak był przed wgraniem)
Soft:

wgrywasz całe fw w .kdz nic nie mieszasz.


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2011 23:52 

Rejestracja: 13 sie 2011 02:26
Posty: 7
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: ***
Drugi model telefonu: Brak
Dziękuję. Linki są OK. Nawet widzę w blobie nazwy PAF, tak więc te obrazki są pewnie też w tym formacie co w serii KU ;-). MultiExtractor też coś tam rozpoznaje, ale głównie widać tła i obrazki z gier. ;-) Znajduje też jakieś MIDI, ale ich to akurat nie słuchałem ;-)

Mam tylko banalną prośbę. Jak załadować ten KDZ do tego #$@ LG [np. przy użyciu KDZ_FW_UPD.exe] ?
Co wybrać w "Select Type" i "Phone Mode" ??
Czy są jakieś magiczne klawisze, które trzeba wciskać [czytałem, że inne modele potrzebują np. na 6 sekund Vol+ i Power przy animacji ładowania baterii], czy wystarczy włączony telefon z "usługa danych" na USB?

Próbowałem i na Infineon/TI/ADI mi wywala, że nie ten układ, a na CDMA/3GQCT to mam segfaulty ["wykonano złą instrukcję"].

Jak to zrobić poprawnie? B2CAppSetup.exe potrafi tylko zezłościć. Nawet po wybraniu "awaryjna aktualizacja" pisze, że "telefon ma aktualny software" i się wyłącza.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 sie 2011 10:05 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Hmm to jest właśnie ten problem że zapomniałem zobaczyć że w starej wersji programu nie ma twojej platformy ;] Nowszy ma MTK dokładnie w tym miejscu gdzie ADI ale żeby go uruchomić trzeba być serwisantem LG. I że tak powiem jesteśmy w d... ;]
PS partycja winimage zaczyna się zawsze od ëX.RTFiles NO NAME FATXX
a takich partycji w tym pliku .im jest z 50 ;]


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 sie 2011 14:04 

Rejestracja: 13 sie 2011 02:26
Posty: 7
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: ***
Drugi model telefonu: Brak
Dziękuję za odpowiedzi oraz za informacje odnośnie budowy plików. Szkoda, że nie mogę z nich skorzystać ;-(.

Niestety jak widać jestem rzeczywiście w ......, tak, właśnie tam. ;-)
Trzeba było zostać przy "starej dobrej" platformie KU ;-D

BTW: Znalazłem w sieci takie ustrojstwo jak MTK Flash Tool do telefonów "made in China" [chodzi mi o CECTy]. Niestety ten wynalazek jest z roku 2006 i nijak nie działa na zwykłym kablu USB. Próbowałem dać "read back", czyli odczytać cokolwiek z aktualnego telefonu, ale nic się nie dało. Tak więc nie zaryzykuję "flashowania" tym ustrojstwem.

Przy okazji to już wiem, skąd się ta rodzina LG MTK i ten telefon wywodzi ;-D

Nie mniej jednak dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Były konkretne i na temat, co mnie mile zaskoczyło. Podejrzewam, że ten wątek przyda się innym, którzy spróbują pójść drogą LGAPP myśląc "bo w starym LG też tak było".

Jak na razie temat wyczerpany, chyba że ktoś wymyśli za X lat obsługę MTK w jakimś [nie]oficjalnym programie.

Pozdrawiam!
adamlg


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 sie 2011 20:34 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Jakbym wiedział jak odblokować tego UpTestEX żeby działał to spokojnie dałoby radę. Ostatecznie spróbuj jeszcze za pomocą LGUtils 0.4.2 wgrać softa w kdz może przejdzie bez błędu o niezgodności.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 16 sie 2011 22:07 

Rejestracja: 13 sie 2011 02:26
Posty: 7
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: ***
Drugi model telefonu: Brak
Próbowałem kilka razy, ale lipa. Wysypuje się na "Aktualizacja/2. Pobieram" z komunikatem "Aktualizacja nie jest możliwa z powodu krytycznego błędu.".

Próbowałem z KP500-Utils-EN.exe oraz KS360-Utils-EN.exe, ale efekt ten sam.
Kodów źródłowych autor nie dał i nie wiadomo o co biega ;-D.

Patrzyłem, czy ten KPUtils nie uruchamia czasem jakiegoś EXEka z parametrami [wtedy banalna by była podmianka], ale nie udało mi się złapać żadnych zewnętrznych procesów, czyli druga lipa.

W logach co jakiś czas pojawia się sieczka oraz nie wiem czemu, ale telefon został rozpoznany jako Phone Type : ADI.

Zamieszczam logi z programu "Aktualizacja oprogramowania telefonu".



Podejrzewam, że na tym się niestety moje chęci "przewrócą"... przynajmniej na razie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 sie 2011 08:52 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Battery Level 0 ? Tel musi być naładowany do pełna a przynajmniej 2 kreski muszą być.
To był 1 błąd który zauważyłem.
Pobierz i zainstaluj to. Następnie jeszcze raz Utilsa zapuść. LGUtils uruchamia B2C z modelem i firmware.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 sie 2011 10:27 

Rejestracja: 13 sie 2011 02:26
Posty: 7
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: ***
Drugi model telefonu: Brak
Odnośnie baterii, to niestety za każdym razem była naładowana. Ostatnim razem pamiętam, że telefon wyświetlał mi komunikat "bateria naładowana, odłącz kabel by oszczędzać energię". Niestety dokładnie ten sam komunikat o błędzie i w dokładnie tym samym momencie.

B2C na razie wyświetla "Scheduled Server Mainetance" ;-), tak więc spróbuję później. Ogólnie, to B2C już wcześniej miałem z oficjalnej strony supportu LG, więc raczej skoku jakościowego nie będzie, choć spróbuję.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h