Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum - viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomoc lg t375.
PostZamieszczono: 26 gru 2013 20:16 

Rejestracja: 26 gru 2013 19:42
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: T375
Witam potrzebuję szybkiej odpowiedzi.Czy na lg t375 można wgrać motywy sposobem na telefon lg kp500 i on będzie działać w 100%.Prosze odpowiedź i wyrozumiałość.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 gru 2013 14:45 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Jakbym dostał taki jeden model z serii T3 do testowania, i miałbym pewność że jak coś się zepsuje to nie muszę za niego płacić to pewnie bym wymodził jakąś alternatywę.
Program LGUtils został zrobiony pod KS360 i podniesiony przez autora do KP500 w nowszej wersji.
Obeznani wiedzą że już z nowszymi telefonami typy GD510 GS290 GS500 GM360 sobie nie radzi bo mają dll'kę w nowej postaci gdzie zmieniło się zarządzanie pamięcią. W KP500 zgrywała się cała pamięć telefonu (1GB) z końcówką .big i dopiero z niej wyodrębniana została dana partycja. Natomiast w nowszej wersji podaje się konkretny adres i zgrywa się tylko dana partycja.
Zaoszczędza to czasu ale głównie zostało to stworzone po to żeby zablokować odczyt kilku partycji.
Stary program LGUtils nie bardzo sobie z tym radzi.
Już GX500 nie można było obsłużyć.
W serii LGT3 i LGT5 są już w dużo nowszej wersji. Na dodatek to właśnie był czas kiedy Infineona przejął Intel i dzięki temu LG mogło zmienić platformę pod swój program tak aby jeden obsługiwał Qualcomma i Infineona.
Telefon da się przerobić metodą na około czyli przez modyfikacje samego softu ale :
Po pierwsze rozpakowywanie, modyfikacja, zapakowanie i przeflashowanie zajmuje sporo czasu (raczej w jeden dzień się z tym nie wyrobisz)
Po drugie nie ma do tego gotowych motywów a te różnią się dość znacznie (są nieskompresowane pliki .swf oraz .paf) i na szybko możesz sobie pozmieniać tylko obrazki w pliku .swf. Większa modyfikacja znów trwała by z miesiąc żeby wydobyć i przetestować wszystkie funkcje przypisane poszczególnym przyciskom oraz ścieżki do plików.

Jeśli masz jakieś pytania to trafiłeś na właściwą osobę. Jestem tu praktycznie jedyną osobą na forum z tą wiedzą i na dodatek odwiedzam to forum przynajmniej raz dziennie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 gru 2013 20:52 

Rejestracja: 26 gru 2013 19:42
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: T375
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź BigBoy. Z tego co pisałeś wychodzi że jest to możliwe ale dla mnie zbyt skomplikowane i pracochłonne.Więc muszę się zadowolić tym co mam.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 gru 2013 21:44 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Mogę ci wysłać CUST z tego modelu i sam zobaczysz i wtedy zdecydujesz ;]


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 29 gru 2013 12:29 

Rejestracja: 26 gru 2013 19:42
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: T375
Dzięki ale wole się w to nie bawić. Nie chcę stracić gwarancji.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 gru 2013 13:40 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
Ja wyślę ci plik dokładnie taki sam jaki znajduje się w twoim modelu a ty sobie go otworzysz i sam zdecydujesz czy warto się w to bawić czy nie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 gru 2013 20:31 

Rejestracja: 26 gru 2013 19:42
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: T375
Dobrze.Ale odpowiedz mi na dwa pytania jak byś mógł.
1.Co to jest za plik i czy otwiera się go w komputerze.
2.Czy grzebanie w oprogramowaniu telefonu grozi utratą gwarancji?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 gru 2013 21:24 

Rejestracja: 06 maja 2009 15:05
Posty: 3062
Pochwały: 319
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: GT540
Wersja SW/OS: CM-7.2.0-RC0
Sieć: Orange
1. To jest CUST który wyciągnę z softu do twojego modelu. Plik otwiera się przez Winimage tak samo jak CUST do KP500. Natomiast CUST to jest partycja w telefonie która ma atrybut tylko do odczytu w której jak wiadomo jest customizacja czyli wszystkie pliki graficzne, dzwonki itp. Niestety seria T różni się od KP500 znacznie.
2. Niby jest tak napisane na karcie gwarancyjnej ale tylko w kilku konkretnych przypadkach.
Jeśli nic ci się nie psuje to nie potrzebna ci jest gwarancja. Natomiast jeśli coś się zepsuje to czasami możliwa jest zmiana oprogramowania na fabryczne i w serwisie nic nie będą wiedzieć. Jeśli telefon padnie całkowicie to też nic się nie dowiedzą. Jedynym momentem kiedy stracisz gwarancje jest taka sytuacja kiedy w telefonie będzie widoczny twój motyw a nie będziesz mógł wgrać innego softu na przykład kiedy uszkodzi ci się moduł połączenia usb.
A i jest jeszcze druga sprawa. Jak wgrywasz zmodyfikowany soft i masz połączenie z internetem to program wysyła taki krótki log z numerem IMEI, datą godziną, poprzednią wersją softu i wersją którą się chce zaktualizować oraz czy operacja się powiodła. Sprawdza się je w takim specjalnym serwisie internetowym LG i mają do tego dostęp serwisanci ale nie wiem czy w Polsce mają wszyscy serwisanci czy tylko ci którzy robią jakieś poważne naprawy bo na forum już dużo ludzi oddało telefony z wersją softa której nigdy nie mieli by prawa mieć (np. telefon z Polskiego Orange a soft z Europe bez brandingu ;]) i nigdy nie było tak żeby im gwarancji nie uwzględnili.
Natomiast telefon zapisuje obecną i poprzednią wersję firmware. Można to sprawdzić nawet w programie LG Mobile Support Tool (skrót B2C czyli oficjalna aplikacja do aktualizacji od LG). Dlatego polecam robić taki manewr.
Sprawdzamy na stronie http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/ ... 6046652643
w miejscu esn= podajemy nr IMEI ze swojego modelu i wchodzimy na stronę. Widać tam dane <result>OK</result> jeśli wpisaliśmy poprawny nr IMEI (jeśli nie będzie FAIL i żadne inne informacje się wyświetlą)
<esn>nasz_nr.IMEI</esn><model>MODEL</model><suffix>KRAJ/OPERATOR</suffix><msn>numer_produkcji</msn><sw_version>Wersja_do_aktualizacji</sw_version><sw_url>link</sw_url>
Sprawdzamy w ten sposób jaką wersję softu wgrałby nam program do aktualizacji od LG.
Załóżmy że mamy teraz na telefonie V10A_00 a program sugeruje nam V10C_00 lub wyższy (V10G_00 V10Z_00 itp)
Cały manewr polega na tym że pobieramy sobie soft V10B_00 (nieważny kraj ani operator) do naszego modelu i go modyfikujemy. Następnie wgrywamy do telefonu. Wtedy mamy ciągłość w logach że z wersji V10A zaktualizowano do V10B i nie musimy się niczym martwić. Jeśli coś się stanie z naszym telefonem to wtedy robimy aktualizację przez program LG do wersji V10C albo wyższej i nikt nic nie wie o tym że mieliśmy własną customizację. W logach pojawia się info że zaktualizowano z wersji V10B do V10C lub wyższej ;]


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 31 gru 2013 15:56 

Rejestracja: 26 gru 2013 19:42
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: T375
Kurde szczerze ci powiem że się w tym pogubiłem.Nie wiem teraz co i jak.
Powiedz mi konkretnie to aby na moim telefonie zainstalować sobie różne motywy swf albo zegarki swf i tak aby działały.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h