Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum: viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: ASG
PostZamieszczono: 20 lut 2010 17:10 

Rejestracja: 16 mar 2009 20:44
Posty: 1472
Pochwały: 123
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Wersja SW/OS: V10e
Sieć: Plus
Witam, szukałem na forum podobnego wątku, ale niestety nie znalazłem, wiec zakładam. Zatem, czy mamy na forum jakichś fanów ASG? Macie jakieś doświadczenie lub wyposażenie (bron, umundurowanie itp), należycie do jakiejś grupy czy tez uczestniczycie w spotkaniach?

Ja zaczynam swoja przygodę z ASG, na sam początek próbuje poznać coś więcej na ten temat, oraz powoli odkładać fundusze na ASG, choć wiem ze te hobby do tanich nie należy i co najmniej ok. 3tys trzeba na pełne wyposażenie wraz z bronią wydać

Na sam początek mam kilka pytań m.in. Jaki byłby koszt poniższego umundurowania wraz z całym osprzętem + bron?

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 20 lut 2010 19:14 

Rejestracja: 13 sty 2010 16:29
Posty: 51
Pochwały: 5
Wersja SW/OS: KP500AT_V10e
a o jakim ASG mówimy? Sprężynowe na kulki bezszwowe, na gaz, czy automaty? Sprecyzuj bardziej.
Z tego co widzę to broń na zdjęciu przypomina trochę przerobioną M4, dobra replika sprężynowa na kulki bezszwowe kosztuje w granicach 150-250zł, jakie są ceny gazowej i automatu to nie wiem, sprawdź.
Polecam stronkę taniemilitaria.pl, bądź airsoftguns.pl. Znajdziesz tam cały osprzęt + mase replik, metalowych i plastikowych. Swego czasu się trochę tym bawiłem, ale to były spotkania z kumplami i mecze na kulki z farbą, na jakiś opuszczonych gruzach fabryk czy też w jakimś lasku :]. Super zabawa i myślę, że z kwotą 3000 zł lekko przesadziłeś, no chyba, że zamierzasz się tym zając "na poważnie"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 20 lut 2010 21:09 

Rejestracja: 16 mar 2009 20:44
Posty: 1472
Pochwały: 123
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Wersja SW/OS: V10e
Sieć: Plus
hmm za bardzo się jeszcze na tym nie znam, a to z powodów wiadomych, jak już wspomniałem to są moje początki z ASG, a co lepsze, w miarę dobre i tanie?

Kwotę 3000 podałem na podstawie w/w rysunku, licząc podstawowe rodzaje sprzętu m.in. gogle, hełm, kominiarka, paski, kombinezon, buty itp itd wyszło mi 15 i średnia cena 200 zł, a ceny własnie patrzyłem na tych i innych serwisach, a czy na poważnie to raczej nie, przynajmniej na razie nie. Znalazlem w sieci cos w rodzaju grup rekonstrukcyjnych spap i spat i to mnie zaciekawilo :P


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 21 lut 2010 10:49 

Rejestracja: 13 sty 2010 16:29
Posty: 51
Pochwały: 5
Wersja SW/OS: KP500AT_V10e
hehe ;]

znaczy najlepsze to są imo. gazowe Karabiny, znalazłem taką profesjonalną replikę M4 (coś jak na zdjęciu) tylko, że ona kosztuje ok. 1000zł... w miarę dobre i tanie są repliki ASG karabinów elektrycznych AEG, np M4A1 (bestseller na asg.pl) koszt około 160zł, zasięg 25-30m i to bym Ci na początek polecił, nie warto od razu obkupywać się sprzętem, butami, pasami, kaskami, goglami itp... zacznij od broni, jakiś wypad do lasu, obeznaj się z nią, dopiero potem zainwestuj w mundur + buty, potem kask+gogle i na końcu jakieś akcesoria typu pasy, rękawice, plecaki, pokrowce, itp. Co do grup, to fajna sprawa, tylko, że trzeba opłacać te ich składki, posiadać pełen zestaw i nie zawsze pasują Ci terminy wyjazdów itp... Jakbyś miał grupkę znajomych, którzy mają tą samą zajawkę, mógłbyś z nimi zacząć, dopiero potem byś się określił czy to jest to czy może nie ;]. Twój wybór ;]


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 21 lut 2010 11:38 

Rejestracja: 09 sie 2009 14:07
Posty: 1939
Pochwały: 418
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Samsung
Model telefonu: Galaxy S7 Edge
Wersja SW/OS: android 7.0
Sieć: Inna
Ja w swoim wyposażeniu posiadam replikę karabinu M4A1.....(dla fanów CS'a podstawowa broń CT)....Jest to karabin elektryczny.....czyli AEG.

Mogę używać w nim zarówno kulki plastikowe jak i te z farbą. Na replikę wydałem 200zł. Standardowe osiągi mi nie wystarczały więc Gearbox (tj silniczek) został przeze mnie podkręcony.

Zmieniłem również wygląd zewnętrzny repliki, a dzięki specjalnym szynom RIS mogę podczepić latarkę, laser, bądź lunetę

Nie należę do żadnego klubu, bądź stowarzyszenia. Po prostu ze znajomymi lubimy zrobić trasę na stare lotnisko w pobliżu naszego miejsca zamieszkania i poszaleć.

W moim inwentarzu znajdują się jeszcze takie rzeczy jak:
-gogle ochronne
-bluza moro (zielona i szara)
-spodnie moro (zielone i szare)
-buty wojskowe
-rękawice
-kolimator


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 21 lut 2010 14:52 

Rejestracja: 13 sty 2010 16:29
Posty: 51
Pochwały: 5
Wersja SW/OS: KP500AT_V10e
Tzn, wymieniłeś Gearboxa na nowy? na allegro widzę masę takich zamienników... co do szyny to miałeś ją już w zestawie tak? kupiłeś model M4A1 R.I.S + BB's Loader ? i Co dokładnie podrasowałeś nowym gearboxem?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 21 lut 2010 15:05 

Rejestracja: 09 sie 2009 14:07
Posty: 1939
Pochwały: 418
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Samsung
Model telefonu: Galaxy S7 Edge
Wersja SW/OS: android 7.0
Sieć: Inna
Nowym gearbox'em podrasowałem sobie FPS'y (ale spadła szybkostrzelność)

Tak, szyna była już w zestawie

Tak jest to model M4A1 + BB's Loader


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 21 lut 2010 16:43 

Rejestracja: 13 sty 2010 16:29
Posty: 51
Pochwały: 5
Wersja SW/OS: KP500AT_V10e
Hehe ;] A gdzie zdobyłeś nowego gearboxa do twojego modelu i jakie masz teraz fpsy?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 21 lut 2010 17:45 

Rejestracja: 09 sie 2009 14:07
Posty: 1939
Pochwały: 418
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Samsung
Model telefonu: Galaxy S7 Edge
Wersja SW/OS: android 7.0
Sieć: Inna
Nowego gearbox'a zdobyłem od znajomego (pasjonata ASG)...po znajomości wyszło taniej...
Teraz FPS'y sięgnęły 420 :D
Trzeba powoli uważać podczas zabaw......


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 21 lut 2010 19:30 

Rejestracja: 16 mar 2009 20:44
Posty: 1472
Pochwały: 123
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Wersja SW/OS: V10e
Sieć: Plus
Prócz tych wymienionych wcześniej, jakie inne sklepy internetowe polecacie gdzie można się wyposażyć nie co lub kupić ową broń?

executter15, u mnie w mieście funkcjonuje tzw "Strzelec" (związek strzelecki), chciałem tam się właśnie zapisać, ale żaden z qmpli nie chce, a samemu po prostu się boje tam iść ;] Mają tam różne spotkania, wyjazdy, szkolenia treningi z bronią ze sprzętem itp, no i wśród nich funkcjonuje grupa ASG

Oficjalnie maja podpisane jakieś tam kontrakty z tego co się orientuje z m.in. MON, MSWiA czy MEN ( i działają na terenie całego kraju) wiec np podstawowe rzeczy jak mundury czy bronie mają raczej za free, ale inne lepsze już trzeba by pewnie samemu kupować no i pewnie jakieś składki są, ale to raczej grosze i chętnie bym się tam zapisał zwłaszcza że coś mnie ciągnie do tego :D Zwłaszcza że w moich rejonach jest gdzie to robić i z kim :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 21 lut 2010 22:25 

Rejestracja: 13 sty 2010 16:29
Posty: 51
Pochwały: 5
Wersja SW/OS: KP500AT_V10e
@up Damon
No to damon ;] problem z głowy a co do kumpli... jak zobaczą Cię w akcji z "nowa ekipą" to sami przyjdą ;] Co do stronek, to ja znam tylko te, ewentualnie jak już się oczytasz o sprzęcie to proponuje allegro, tam zawsze się znajdzie coś taniej + dodatkowy sprzęcik gratis.

@2 up <dominik>
Okej, a ile dałeś? i Jaka jest cena dla ludzi "bez znajomości w tej dziedzinie"? Rozumiem, że zwiększyły się tylko FPS'y, Hop-upa masz regulowanego? Pytam, bo może też zmieniałeś ;] ?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 21 lut 2010 23:33 

Rejestracja: 07 paź 2009 20:06
Posty: 17
Pochwały: 1
Wersja SW/OS: KP500AT_10d
Ja się bawię w to od 2006 roku. Zaczynałem od zwykłego sprężyniaka za 20zł z bazaru i dresu. Potem czas przyszedł na MP5A5 również sprężyna, ale już taka "lepsza" i mundur DPM brytyjski. Obecnie posiadam M16A3 AEG ok 420fps dałem za nią ok 700zł, mundur WDL kontraktowy, boonie hat (kopia), radio PMR, całkowite oporządzenie IIFS w skład którego wchodzi kamizelka ELBV, pas oporządzeniowy LC-3, 2x ładownica na magazynek M4/M16 z systemu ALICE, nadupnik/cargo/buttpack/fieldpack jak kto woli, 2x manierka 1QT. Jako ochronę oczu używam okularów balistycznych SPECS, a na nogach buty Protektor GROM.

Jeśli chcecie rozpocząć przygodę z airsoftem polecam stronki:

www.wmasg.pl - witryna maniaków asg
www.taiwangun.com - dobre repliki w dobrej cenie
www.fort.mil.pl - oporządzenie, mundury itd.

W razie pytań pisać w tym temacie. Nie odpowiadam na gg.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 21 lut 2010 23:39 

Rejestracja: 09 sie 2009 14:07
Posty: 1939
Pochwały: 418
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Samsung
Model telefonu: Galaxy S7 Edge
Wersja SW/OS: android 7.0
Sieć: Inna
Nowy gearbox kosztowałby mnie około 100-300zł (zależy gdzie). Zwiększyły się tylko FPSy, Hop Up nie jest regulowany. Akurat przy tym mechanizmie nie chcę nic zmieniać :D

Na początku kupiłem sobie broń za 200 zł :D potem plastiki wymieniłem na metal (+400zł) + wyposażenie i umundurowanie, co razem daje mi około 1 500zł.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 22 lut 2010 03:14 

Rejestracja: 16 mar 2009 20:44
Posty: 1472
Pochwały: 123
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Wersja SW/OS: V10e
Sieć: Plus
nieźle <dominik> :)

reggiekb, widzę że nieźle urządzony już jesteś :P ps. dzięki za stronki

executter15, oby się udało 8-)

Czyli co? najpierw (jak już się powoli zamiejscowie w świecie ASG) kupić jakąś tańszą broń trochę zabawy, potem coś lepszego, mundur buty a następnie reszte i dodatki :D

Jako pierwszą broń myślałem o Glock 17, potem może MP5 A2/A4 lub A3 (któryś z tych 3 modeli MP5),
Mundur/kombinezon szukając znalazłem czarny kombinezon jednoczęściowy lub Black Urban Moro mundur dwuczęściowy, spodnie + kurtka a buty, tu jest duży wybór :P


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 22 lut 2010 10:56 

Rejestracja: 13 sty 2010 16:29
Posty: 51
Pochwały: 5
Wersja SW/OS: KP500AT_V10e
hehe oprzyrządowania jest cały ogrom ;]

A panowie co ile czyścicie broń i jak wam wytrzymuje? mi po 2 miesiącach coś pękło na lufie... jakaś taka rysa, nie wiem od czego? Jak to u was wygląda?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 22 lut 2010 15:50 

Rejestracja: 07 paź 2009 20:06
Posty: 17
Pochwały: 1
Wersja SW/OS: KP500AT_10d
Damon nie polecam kupować "shitaegów" za 200zł, bo tylko się zrazisz do airsoftu. Replika pistoletu, też nie jest dobrym rozwiązaniem. Najlepiej jeśli chcesz zobaczyć jak to jest kup sobie jakiegoś shotguna z taiwangun.com. To będzie najlepszy wybór, bo zawsze istnieje ewentualność, że Ci po prostu się to nie spodoba.

Kolejną sprawą jest ochrona oczu, radzę nie używać okularów dołączonych do replik, warto się zaopatrzyć w okulary z Castoramy, które kosztują bodajże ok 15zł. Z własnego doświadczenia mogę polecić http://allegro.pl/item917806937_okulary ... specs.html
Ważną sprawą są również kulki, aby replika podziałała dłużej nie zaleca się używać bazarowych żółciaków. Kulki P&J dostępne na stronie taiwangun.com są moim zdaniem bardzo dobre, od 2 lat ich używam i jeszcze nigdy się nie zdarzyło żeby utknęły w lufie.

Co do umundurowania polecam umundurowanie Woodland US Army za cenę ok. 130zł na fort.mil.pl można nabyć taki mundur w dobrym stanie, w tym rzecz że to demobil. Nie ma sensu płacić za kopie, nie dość, że świecą się jak psu jajca, to jakość wykonania nie jest zadowalająca.

Co do replik to to swoją kupowałem ze względu na wzornictwo na US Army, dlatego też mój wybór padł na replikę M16A3.

Tutaj przykładowe repliki warte uwagi:
http://www.taiwangun.com/karabiny_sztur ... -1084.html
http://www.taiwangun.com/karabiny_sztur ... -1532.html

executter15:
Ja w sumie tylko raz czyściłem replikę broni (nie broń) i to tylko dlatego, bo upadła mi na ziemię, po czym pękło body (korpus) i jakieś drobinki metalu dostały się do silnika. Chociaż lufę co jakiś czas można by było przepchnąć :P.

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie tutaj.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 22 lut 2010 16:42 

Rejestracja: 13 sty 2010 16:29
Posty: 51
Pochwały: 5
Wersja SW/OS: KP500AT_V10e
@up reggiekb
Co do tych okularów ochronnych to ja poleciłbym całe maski - niezawodne, na airsoftguns są po 35zł.
A co do tych replik po 600zł, to weź pod uwagę, że nie wszyscy chcą od razu wydawać dużo pieniędzy, żeby sobie postrzelać. Poza tym, zauważ, że kolega wyżej osiągnął taki fps, jak w broniach do których dałeś linki a jak sam mówił za broń dał 200zł i się mu dobrze spisuje.Rozumiem, że Ty zajmujesz się ASG już na poważnie i szanuje twoje zdanie na ten temat, ale nie wiem dlaczego z góry przekreślasz repliki z niższej półki cenowej?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 22 lut 2010 17:48 

Rejestracja: 07 paź 2009 20:06
Posty: 17
Pochwały: 1
Wersja SW/OS: KP500AT_10d
Nie napisałem żeby od razu rzucać się na repliki za 600-700zł, tylko zacząć od shotguna za 50-100zł, który lepiej się sprawdzi na początku niż elektryk z zasięgiem na 10-15m za 200zł, to jest po prostu wyrzucenie kasy w błoto. Zawsze lepiej jest kupić coś używanego za okazyjną cenę tylko, że z wyższej półki np. TM, G&P, Classic Army gdzie ceny przekraczają 1k za sama replikę trzeba jeszcze doliczyć ładowarkę i baterię.

Maski, tylko i wyłącznie z plastikiem na oczach, te z siatką są niebezpieczne, byłem świadkiem kilku nie przyjemnych sytuacji z nimi związanymi.

Wracając ponownie do kwestii tanich elektryków, dziwi mnie fakt jak do repliki za 200zł <dominik> włożyłeś gb z dorosłej repliki? Przecież części są niekompatybilne. Musiałbyś wymienić wręcz wszystko łącznie z korpusem, komorą hopup itd. czyli z podstawowej repliki co najwyżej zostały Ci śrubki.

U mnie w teamie było parę takich zabawek każda skończyła swój żywot po około 5 spotkaniach, najdłużej wytrzymała ok miesiąca. Sam się skusiłem, bo dotychczas strzelałem ze springa MP5A5 i to był błąd, zabawka wytrzymała, aż 2 strzały, a o reklamacji nie było mowy, bo mój szybki kolega od razu wywalił paragon (wspólne zamówienia agrh...)

Springi mają to do siebie (MP5A5 CYMA, Shotgun'y), że wystarczy trochę kleju i śrubokręt żeby je naprawić, mój tak wytrzymał 2 lata ciągłej eksploatacji (wystrzelone około 2,5 kulek).


Tak więc jak chcecie zacząć polecam springa, jak sobie przypominam moje początki to, aż łezka się w oku kręci.
Dresy, zbieranie wystrzelonych kulek, wygłupy, starcia na odległościach 10m:P, ubijanie ludzi z replikami za kupę szmalu mając springa za 60zł, bezcenne.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 23 lut 2010 10:38 

Rejestracja: 13 sty 2010 16:29
Posty: 51
Pochwały: 5
Wersja SW/OS: KP500AT_V10e
Co do zasięgu, to zauważ, że replika M4a1 na asg.pl ma zasięg 30-35m a nie 10-15m tak jak napisałeś wyżej.
Wytłumacz mi jeszcze dlaczego spring za 60zł jest lepszy niż : http://sklep.airsoftguns.pl/product-pol ... ller-.html
Pamiętaj też, że zawsze mamy gwarancję, także nie ma mowy o 2 strzałach i uszkodzeniu repliki...
A gearbox v.3 od tej samej fimy kosztuje 100zł, także osiągnięcia się znacznie zwiększą...
A co do maski to chodziło mi o coś takiego: http://sklep.airsoftguns.pl/product-pol ... twarz.html


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ASG
PostZamieszczono: 23 lut 2010 17:16 

Rejestracja: 07 paź 2009 20:06
Posty: 17
Pochwały: 1
Wersja SW/OS: KP500AT_10d
Ja już nie mam siły się rozpisywać. Zróbmy to zwięźle i szybko. Za cenę 200zł można dostać dobre repliki sprężynowe (nie licząc replik karabinów snajperskich), albo repliki pistoletów na GreenGas, CO2 czy też zasilane baterią. Nie ma najmniejszego sensu kupować zabawek tego typu http://sklep.airsoftguns.pl/product-pol ... ller-.html osiągi podane na stronie są sporo zakłamane, a komentarze bardzo koloryzowane.

Co do tej lepszości springa za 60zł nad elektrykiem za 170zł jest przede wszystkim mniejsza awaryjność, niższa cena, porównywalne osiągi lepsza celność i powtarzalność. Polecam brać ShotGun'y z taiwangun.com przy dobrych kulkach zasięg bardzo godny.

Co z tego, że GB v3 jest tej samej firmy, skoro nie będzie pasował. Modernizacja "shitaegów" mija się z celem.

O takiej właśnie masce pisałem, było kilka przypadków jak kulka roztrzaskała się na siatce i dostała pod nią. Na całe szczęście bez uszczerbku na zdrowiu.

Ja Was do niczego nie namawiam zrobicie jak uważacie i widzę że moje uwagi i rady są przez Was raczej negowane i nic nie zdziałam.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h