Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum: viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 17 lip 2012 13:01 

Rejestracja: 30 wrz 2011 18:21
Posty: 24
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: L70
Sieć: Plus
Witam was mam pytanie co zrobić kiedy zostałem oszukany na allegro.

Ale może zacznę od początku
dnia 4 czerwca zacząłem rozmawiać na temat tego telefonu.Wyglądało na to że koleś obeznany jest w tej dziedzinie.10 czerwca zamówiłem telefon, który wystawił już na allegro.Cztery dni później zapytałem czy pieniądze które wpłaciłem już doszły odpisał że tak.17 czerwca zapytałem się go czy telefon już został wysłany on powiedział że tak.27 czerwca telefonu nadal brak dwa dni później odpisał że miał problemy z internetem przez te burze.Napisał że babka przy stemplowaniu paczki rzuciła ją w kąt.Przeprosił mnie i powiedział że paczka w poniedziałek ma być u mnie.2 lipca przyszła paczka.Z wielkim zadowoleniem otwieram paczkę wyciągam pudełko od telefonu otwieram i co się okazuje? że telefonu w pudełku nie ma <facepalm> napisał że wsadzał wszystko papiery akcesoria i telefon.Po chwili napisał że telefon wypadł mu w plecaku z pudełka.Napisał że wyśle jutro z rana.Mamy dziś 17 lipca a telefonu wciąż nie ma.Ten koleś jest dostępny na GG ale nie odpisuje do mnie.Założyłem drugie konto (anonimowe) i napisałem do niego w innej sprawie to wtedy odpisał.Nie wiem co mam robić gościu ma 100% pozytywnych komentarzy więc nie wiem o co mu chodzi.Proszę o pomoc co mam zrobić w tej sprawie


Ostatnio zmieniony 25 lip 2012 07:54 przez ProLisu, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 lip 2012 13:15 

Rejestracja: 05 mar 2011 11:07
Posty: 1673
Pochwały: 359
Płeć: Kobieta
Marka telefonu: LG
Model telefonu: Nexus 4
Wersja SW/OS: Android 4.4.4+
Sieć: Play
Drugi model telefonu: Nexus 7
Czasami jest tak, że rzeczy z aukcji wczesniejszych byly kupowane z jego 2 konta i tak sobie nabil. Taka motanina do niczego nie doprowadzi. Możesz prosic o odzyskanie pieniedzy z ochrony kupujacych allegro czy coś...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 lip 2012 13:36 

Rejestracja: 30 wrz 2011 18:21
Posty: 24
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: L70
Sieć: Plus
tak czy inaczej nie da się załatwić tego poza policją?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 lip 2012 13:53 

Rejestracja: 09 sie 2009 13:24
Posty: 2607
Pochwały: 1195
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Sony Ericsson
Model telefonu: w995
Wersja SW/OS: 1215-7995R1HA03
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Brak
no jak sie nie da,najpierw zgłos naruszenie zasad do administracji alegro,nie znam sie na alegro ale skoro ta spolka jest zarejestrowana jako podmiot oferujacy zakup internetowy to jest tez i ubezpieczona a co za tym idzie musi miec opcje zgłaszania naruszen umow elektronicznych,czyli najpierw zglos to administracji,na bank dostaniesz wszelkie informacje co dalej masz czynić,chyba ze takiej odpowiedzi nie dostaniesz w tedy mozesz zglosic na policje i przy okazji tez mozesz zglosic do biura ochrony konsumenta bo alegro tez podlega pod te biuro


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 lip 2012 14:05 

Rejestracja: 05 mar 2011 11:07
Posty: 1673
Pochwały: 359
Płeć: Kobieta
Marka telefonu: LG
Model telefonu: Nexus 4
Wersja SW/OS: Android 4.4.4+
Sieć: Play
Drugi model telefonu: Nexus 7
Jest ochrona kupujących na allegro. Zwracają Ci kase za takie rzeczy


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 lip 2012 14:35 

Rejestracja: 09 sie 2009 13:24
Posty: 2607
Pochwały: 1195
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Sony Ericsson
Model telefonu: w995
Wersja SW/OS: 1215-7995R1HA03
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Brak
no tak tak ,jest takie cos,ale user nam nie napisał ile ma lat,i to jest dosc istotny punkt,poniewaz w Polsce kupujący to taka osoba, ktora ma prawa nabywcze, inaczej mowiac zarabia lub ma srodki z innych legalnych źródeł,a wedlog prawa o ile pamiec mnie nie myli osoba ponizej 15 lat wogle nie moze pracowac(to moze byc pomiedzy 15-16,dokladnie nie pamietam),jesli chodzi o inne źródla to tez jest jakis debilny przepis ze chyba od 14 lat,no ogolnie chodzi o to ze jesli user ma ponizej 15 to wogle nie ma "prawa" zakładac takiego konta a co za tym idzie roscic jakichkolwiek ptretensji do serwisu,wiec tutaj z ta ochrona kupujacych nalezy podejsc profesjonalnie,w przypadku mniejszego wieku trza poprostu powiedziec rodzicom i tyle,oni zawsze moga powiedziec że za zgodą ;e ,dlaczego o tym napomknąłem ,poniewaz o ile nie ma ogranczeń w stosunku do zgłaszania przęstepstwa to o tyle jest ograniczenie co do roszczeń w przypadku nadużyc finansowych z tego tytułu


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 lip 2012 14:50 

Rejestracja: 30 wrz 2011 18:21
Posty: 24
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: L70
Sieć: Plus
Właśnie telefon był zamawiany z konta mamy.Ale przedtem powiedziałem jej że telefon zamawiam.Gościu ma niby 19 lat.Pisałem do niego przed chwilą że sprawa zostanie załatwiona prawnie.Ale chyba się tym nie przejął bo nic nie odpisał.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 lip 2012 14:59 

Rejestracja: 09 sie 2009 13:24
Posty: 2607
Pochwały: 1195
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Sony Ericsson
Model telefonu: w995
Wersja SW/OS: 1215-7995R1HA03
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Brak
wogle nie masz co sie przejmowac czy odpisal czy nie ,jesli to jest z konta mamy tak jak piszesz to poprostu zrob tak jak napisałem 2 posty wyzej


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 lip 2012 15:22 

Rejestracja: 30 sie 2010 22:22
Posty: 2342
Pochwały: 236
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: iPhone 13 Pro
Wersja SW/OS: iOS 17.3.1
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Xiaomi Mi9
Bidon, na Allegro jest specjalne konto Junior dla niepełnoletnich od 15 do 18 roku życia, typ konta zmienia się z Junior na normalny jak osoba ukończy 18 rok życia.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 lip 2012 15:53 

Rejestracja: 09 sie 2009 13:24
Posty: 2607
Pochwały: 1195
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Sony Ericsson
Model telefonu: w995
Wersja SW/OS: 1215-7995R1HA03
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Brak
PhoneM,poczytaj moj post ze zrozumieniem ,a potem bedziem dyskutować,bo narazie używasz mojego nicku jako wycieraczki i to juz nie pierwszy raz,weż sie ogarnij


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 lip 2012 18:26 

Rejestracja: 30 gru 2009 22:07
Posty: 3722
Pochwały: 374
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: D821
Wersja SW/OS: CM11
Sieć: Play
Konto Junior ma prawo posiadać osoba która ukończyła 13 lat.
Poza tym zamiast męczyć się ze zgłaszaniem sprawy po prostu idź na Policję... Allegro jeśli zostało powiadomione to konto tego pana powinno zostać zablokowane.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 lip 2012 00:23 

Rejestracja: 30 sie 2010 22:22
Posty: 2342
Pochwały: 236
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: iPhone 13 Pro
Wersja SW/OS: iOS 17.3.1
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Xiaomi Mi9
bidon184 pisze:
PhoneM,poczytaj moj post ze zrozumieniem ,a potem bedziem dyskutować,bo narazie używasz mojego nicku jako wycieraczki i to juz nie pierwszy raz,weż sie ogarnij

Ehhh a Ty znowu jakieś problemy, teraz to ani na Ciebie nie najechałem ani nic. Dobra nie ważne. Wracając do tematu:
bidon184 pisze:
[...]no ogolnie chodzi o to ze jesli user ma ponizej 15 to wogle nie ma "prawa" zakładac takiego konta a co za tym idzie roscic jakichkolwiek ptretensji do serwisu,[...]

Napisałeś że osoba która ma poniżej 15 lat nie może założyć konta na allegro, ja tylko napisałem że może, gdyż Allegro przygotowało specjalny typ konta dla młodzieńców ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 lip 2012 20:34 

Rejestracja: 09 sie 2009 13:24
Posty: 2607
Pochwały: 1195
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Sony Ericsson
Model telefonu: w995
Wersja SW/OS: 1215-7995R1HA03
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Brak
nic takiego nie napisałem,napisałem tylko że osoba ponizej 15 lat nie moze załozyc takowegoż konta poniewaz nie ma praw nabywczych,konto junior nie zmienia tej sytuacji,co do Immo owszwem 13 ,tylko głęboko mi sie wydaje ze w regulaminie musi pisac po skończeniu 13 tego roku życia,a to to samo jesli bedziemy liczyć rocznikowo co 14,to tyle ;e


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 lip 2012 00:56 

Rejestracja: 30 sie 2010 22:22
Posty: 2342
Pochwały: 236
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: iPhone 13 Pro
Wersja SW/OS: iOS 17.3.1
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Xiaomi Mi9
Przeczytaj regulamin Allegro i będziesz wszystko wiedział ;) Tymczasem koniec offtopu.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 lip 2012 03:38 

Rejestracja: 21 gru 2009 14:06
Posty: 2289
Pochwały: 324
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Inny
Model telefonu: ..
Sieć: Inna
Sieć#2: Inna
Z regulaminu allegro wynika, że nie otrzymałeś zamawianego przedmiotu. Sprawę należy zgłosić do Allogro oraz w trybie natychmiastowym wystosować spór z allegrowiczem. Po negatywnie zakończonym sporze należy sprawę zgłosić na policję oraz allegro. W ciągu 30 dni od zakończenia sporu otrzymasz zwrócone pieniądze.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 lip 2012 13:46 

Rejestracja: 30 wrz 2011 18:21
Posty: 24
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: L70
Sieć: Plus
Dobra rozpocząłem spór.Jestem ciekaw czy teraz coś odpisze.

Okej odpisał był na wakacjach telefon jutro już będzie.Dziękuje wszystkim za pomoc.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h