Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin Forum - viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 27 wrz 2011 20:47 

Rejestracja: 30 sie 2010 22:22
Posty: 2342
Pochwały: 236
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: iPhone 13 Pro
Wersja SW/OS: iOS 17.3.1
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Xiaomi Mi9
Otóż szukam programu jak oczyścić sobie pendrive'a ze śmieci typu trojany, robaki itp. zanim infekcja dostanie się do komputera. Otóż chcę to zrobić bo prawdopodobnie na jednym z moich pendrive'ów jest taki syf/y co: jeden podszywa się pod smss.exe (Session Manager'a), wywnioskowałem że to on, ponieważ jak robiłem format wujkowi, komp z nowym XP Pro SP3 był czysty w msconfig nie miałem nic takiego jak smss.exe z dziwną ścieżką, po podłączeniu pena, pojawiło się to coś w msconfig w uruchamianiu, z dziwną ścieżką, do nieistniejącego folderu aplikacji Orange Free, stąd wniosek, że na którymś z nich jest to "coś". Drugi syf zaś, to (też prawdopodobnie pochodzi z mojego pena) "coś" co się uruchamia kiedy chce (nie odrazu po infekcji) i w managerze zadań w wydajności pokazuje, albo fałszywe dane, ponieważ, pierwszy przypadek na kompie wujka to to, że pokazywało że jest zajętego 600mb RAMu z 1GB, u mnie jest podobnie, z tym, żeby było śmieszniej, mam grata z kostką JEDYNIE 256MB RAMu, a pokazuje że mam zajętego 400MB, pomaga na to tylko format, ponieważ żaden antywir, anti-mallware itp., już po infekcji nie wykrywa śmiecia, sam nie ogarniam, wracając, albo to fałszywe dane, albo faktycznie coś żre tyle RAMu, dziwne, że 400mb/256mb. Kij z tym, bo i tak mam zaplanowane zrobić złomkowi format, z tym, że chcę mieć czystego pena, żeby spokojnie poprzenosić to co trzeba na nowy system. Wracając do programu, słyszałem coś o programie USBFix, ale nie wiem czy to jakiś aktualny program. Aha, jeszcze mi się coś przypomniało, ostatnio kupiłem używaną Nokie na allegro z kartą 4GB Micro SD HC i z ciekawości podłączyłem pod kompa (dłuuugo się wahałem, ale nic złego nie zauważyłem z poziomu fona, podłączyłem i z ciekawości "pokaż ukryte pliki" zaznaczyłem w opcjach exploratora, oraz odznaczyłem "Ukrywaj pliki systemu windows" czy coś w tym stylu i w katalogu głównym karty pamięci, moim oczom ukazał się plik m.exe czytałem, że to jakiś niegroźny robak, ale jednak, może to być rootkit, nie wiem. Proszę o pomoc.

PS. robie format, bo ten komp już ma pewnie tyle syfu w sobie, że głowa mała, a i ostatnio (dzisiaj drugi raz) zdarzyło się, że wywalać zaczęło mi procesy systemowe, nie wiem, może to od starości ...

Jeszcze raz proszę o pomoc, dodam że combofixy i inne nie wchodzą w grę, chcę tylko oczyścić pendrive'y i MSD HC w mojej Nokii. Pzdr.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 wrz 2011 13:16 

Rejestracja: 21 gru 2009 14:06
Posty: 2289
Pochwały: 324
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Inny
Model telefonu: ..
Sieć: Inna
Sieć#2: Inna
Ściągnij dobrego antywira kaspersky czy avg ale wersję płatną i masz po sprawie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 wrz 2011 14:58 

Rejestracja: 30 sie 2010 22:22
Posty: 2342
Pochwały: 236
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: iPhone 13 Pro
Wersja SW/OS: iOS 17.3.1
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Xiaomi Mi9
Ale mi chodzi o to, żeby jakimś programem odsyfić pendrive, coś w stylu USBFix'a, z resztą, AVG ani Kasperskiego nie pobiorę, bo sam znasz moją sytuację z netem ... Jak tylko od nowa postawię system, to wyłączam w ciortu autostart ... ale teraz chcę oczyścić pena/y.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 wrz 2011 14:32 

Rejestracja: 20 kwie 2010 18:11
Posty: 129
Pochwały: 14
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: kp501
Wersja SW/OS: KP500AT_V10d
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: wt19i
Sieć#2: Orange
dobrze wiem co to za syf.
ja to załatwiłem avastem darmowym tak że:
Podłącz wszystko co masz zasyfione (bez autostartu) i daj pełny skan na maksymalną czułość najpierw na nośniki wymienne później na całość kompa + wymienne. To powinno pomóc.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 wrz 2011 18:59 

Rejestracja: 30 sie 2010 22:22
Posty: 2342
Pochwały: 236
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: iPhone 13 Pro
Wersja SW/OS: iOS 17.3.1
Sieć: Orange
Drugi model telefonu: Xiaomi Mi9
Tak zrobię, ale potem w razie czego walne skana NOD'em, bo nie ufam Avastowi, jeszcze się waham nad formatem. Póki co, wstrzymuję temat, zamykając go, resztę ekipy proszę nie wywalać go do kosza.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h