Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin forum - viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Który telefon jest lepszy?
KP500 77%  77%  [ 280 ]
KU990 23%  23%  [ 83 ]
Liczba głosów : 363
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 04 cze 2009 17:32 

Rejestracja: 01 cze 2009 10:05
Posty: 15
niewiem jak ku990 ale ku990i robi lepsze zdjecia od kp500


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 lip 2009 22:04 

Rejestracja: 06 lip 2009 21:54
Posty: 3
Pochwały: 2
w KP500 cookim brakuje jednak divix- ów :( :( :( :cry: :evil: :evil: :evil:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 11 lip 2009 09:11 

Rejestracja: 19 kwie 2009 17:08
Posty: 326
Pochwały: 41
Obiektywne porównanie

Nad morzem miałam koleżankę, która posiadała LG Viewty. Bawiłam się nim baaaaardzo dużo, więc mogę teraz porównać te dwa telefony.

Lg Viewty ma lepszy aparat, wiadomo. Ale porównując dwa zdjęcia (jeden z Cookiego, drugi z Viewtego) na pierwszy rzut oka lepsze jest Viewtego, ale na największym powiększeniu, jakie da się zrobić w Cookiem, zdjęcia z KP500 są znacznie lepszej jakości. Nic się nie rozmazuje itd.

Cookie może zazdrościć Viewtemu (wg mnie) jedynie dodatkowoego głośniczka z tyłu, które znacznie wpływają na dźwięk wydobywającej się muzyki. Dla niektórych motywy są potrzebne, ale jak dla mnie w Ku 990 są one beznadziejne i nieprzydatne. Wole czarny w KP500.

Denerwujące jest w ku990, że jak wchodzi się w menu, albo się gra nie można zobaczyć która jest godzina, ponieważ jedynym jakby widgetem jest zegar tarczowy. *******ce jak nic, gdyż na taki się nie znam ;P (wiem, wiem... ale długo mi to strasznie zajmuje, aby odczytać która godzina)

W Viewtym nie ma czujnika ruchu ani panelu rysowania. W Cookiem jest.

Ku990 wygląda na znacznie solidniejszy telefon niż Cookie. Prawda. Ma metalową obudowę, a ekran jest twardszy, ale niestety mniej czuły. Dodatkowo Viewty często zamula i trzeba czekać.

Podsumowując - Cookie i Viewty to dobre telefony. Mają swoje wady i zalety. Ostatecznie stwierdzam, że jednak pozostaję przy KP500.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 11 sie 2009 18:13 

Rejestracja: 09 sie 2009 20:49
Posty: 55
Pochwały: 28
Wersja SW/OS: e
Pytanie z inne beczki: czy gry pod KU990 działają na KP500? Mam paczkę gier, ale są one pod właśnie KU, a nie mam jeszcze swojego ciasteczka by przetestować ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 11 sie 2009 18:22 

Rejestracja: 14 maja 2009 17:44
Posty: 8517
Pochwały: 2296
Płeć: Kobieta
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: SE
Sieć: Orange
działają ;)


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2009 00:45 

Rejestracja: 13 sie 2009 00:13
Posty: 8
Pochwały: 1
anka pisze:

Nad morzem miałam koleżankę, która posiadała LG Viewty. Bawiłam się nim baaaaardzo dużo, więc mogę teraz porównać te dwa telefony.

Lg Viewty ma lepszy aparat, wiadomo. Ale porównując dwa zdjęcia (jeden z Cookiego, drugi z Viewtego) na pierwszy rzut oka lepsze jest Viewtego, ale na największym powiększeniu, jakie da się zrobić w Cookiem, zdjęcia z KP500 są znacznie lepszej jakości. Nic się nie rozmazuje itd.


Szanowna koleżanko piszesz bzdury do potęgi. Zdjęcia powiększone do poziomu piksel w piksel na ekranie rozmazują się nawet gdy są wykonane na dobrych cyfrowych lustrzankach. Z tego też powodu nie znam ani jednego profesjonalnego fotografa (a znam ich kilku), którzy w studio używaliby cyfraka - tylko naprawdę drogie (7-8 tysięcy) aparaty analogowe. Cyfrak (i tak z już innej klasy cenowej) dobry jest tylko na strzelenie fotki w akcji na szybko (choć i do tego stosuje się głównie leicę - analogową).

Co do porównania cookie i viewty to takowego po prostu nie ma - viewty ma już praktycznie coś, co może uchodzić za aparat, a cookie ma sensorek odpowiadający jakością taniej, chińskiej kamerce internetowej i nic tego nie zmieni.

Nie zapominaj też, że jest możliwość ustawiania wielu opcji w aparacie, dzięki którym można uzyskać naprawdę świetnie fotki, a których cookie nie ma (te które ma są realizowane w większości cyfrowo, a to można równie dobrze zrobić potem na komputerze w photoshopie - innymi słowy sam telefon ich po prostu fizycznie nie posiada).

anka pisze:
Dla niektórych motywy są potrzebne, ale jak dla mnie w Ku 990 są one beznadziejne i nieprzydatne. Wole czarny w KP500.


Motywy w Viewty są realizowane w zwykłym flash (takim samym jak strony na internecie) - wiesz co to oznacza? Że osoba znająca flash (a jest ich masa) może sobie zrobić taki interfejs jaki chce. I takich motywów jest po prostu masa. W kilka minut telefon może mieć menu i obsługę prawie jak Iphone, HTC, Sony Ericsson Walkman, Sony Playstation Portable , LG Arena (menu 3D!), Samsung Avila, Apple macosx, czy nawet może udawać Cookie (o ile ktoś zrobi takie menu) - o takich pomysłach jak np Gwiezdne Wrota (z serialu), gdzie wybiera się opcje obracając tytułowymi wrotami i masa abstrakcyjnych rzeczy już chyba nie ma sensu pisać - w większości motywów możesz nawet sama sobie poustawiać jakie chcesz ikonki na ekranie głównym. Miałem już masę telefonów, ale mój Viewty w porównaniu do Cookie żony (a tu mam możliwość porównania nie tylko przez czas tygodnia czy dwóch wakacji przez 2-3 godziny) to po prostu marzenie dla osoby lubiącej grzebanie w telefonie. Zmienić można wszystko: od tematów, przez czcionki, standardowe dźwięki (jak np migawka w telefonie), ekran blokady z zegarem po wygląd klawiatury przy wybieraniu, pisaniu sms i kalkulatorze.

anka pisze:
Denerwujące jest w ku990, że jak wchodzi się w menu, albo się gra nie można zobaczyć która jest godzina, ponieważ jedynym jakby widgetem jest zegar tarczowy. *******ce jak nic, gdyż na taki się nie znam ;P (wiem, wiem... ale długo mi to strasznie zajmuje, aby odczytać która godzina)


No i wyłazi jak oglądałaś ten telefon. Ten jedyny widget to zegar tarczowy, cyfrowy (oba z alarmami), kalendarz i dodatkowo jeszcze drugi ekran ze skrótami do ważniejszych opcji w telefonie. Po wgraniu innych motywów możesz mieć też pogodę (na tydzień naprzód!) i jeszcze sporo innych opcji.

Co do sprawdzania godziny podczas grania to dobrze, że jej nie widać - to przekłada się wtedy na mniejszy ekran i coś musi z gry zostać ucięte. Poza tym masz coś, co zwie się multitasting - telefon potrafi odpalić wiele aplikacji na raz (nawet kilka gier) i możesz przechodzić pomiędzy nimi - czyli możesz też przeskoczyć na główny ekran i sprawdzić godzinę, zadzwonić, wysłać sms itp, a potem wrócić do gry.

anka pisze:
W Viewtym nie ma czujnika ruchu ani panelu rysowania. W Cookiem jest.


Viewty MA panel rysowania. Nie ma czujnika - pokaż mi tylko jakąś aplikację (poza tym co Ci wgrał producent), która to wykorzystuje.

anka pisze:
Ku990 wygląda na znacznie solidniejszy telefon niż Cookie. Prawda. Ma metalową obudowę, a ekran jest twardszy, ale niestety mniej czuły. Dodatkowo Viewty często zamula i trzeba czekać.


Kiedy? Jak masz (jak na filmikach z youtube) 4000 zdjęć na karcie i telefon przymuli? A kto ma normalnie na karcie 4000 zdjęć w jednym folderze?? Ekran jest czuły odpowiednio - niestety przewijanie czasem działa gorzej, ale to wynika właśnie z zamulania telefonu - tylko czy to akurat wada konkretnie sprzętu? Bo kiedy przewijasz fotki i telefon z karty odczytuje miniaturki, albo kiedy przewijasz muzykę, a telefon odczytuje tagi mp3 to po prostu przewijanie potrafi nie iść bardzo płynnie. Nie jest to jednak konkretnie wina telefonu ani ekranu, a karty. Ja kupiłem kartę szybką (wersja ultra II) i problem znikł.

Viewty na pewno będzie wolniejszy od Cookie, bo jest po prostu starszym telefonem więc ma starszy procesor, ale nie róbmy z niego jakiegoś wolnego żółwia. W 99% przypadków różnicy w szybkości się nie zobaczy.

anka pisze:
Podsumowując - Cookie i Viewty to dobre telefony. Mają swoje wady i zalety. Ostatecznie stwierdzam, że jednak pozostaję przy KP500.


Podsumowująć: wszystko kosztuje. Dlatego nie dostanie się za złotówkę czy nawet 100zł z rozsądnym abonamentem telefonu z dobrym aparatem, czujnikiem ruchu, GPS i WIFI - trzeba wybrać jedno. Fakt jednak pozostaje faktem w Play (sugeruję się tym operatorem, bo go mam) Cookie w najniższym abonamencie kosztuje 250zł, a Viewty 399 - abonament oczko wyżej i Cookie tanieje do 1zł, a starszy od niego Viewty kosztuje 99zł. Różnica w cenie z czegoś wynika.

Cookie ma więcej bajerków, Viewty wyposażenie, które posiada ma lepszej jakości. Cookie był robiony z myślą o niskiej cenie - Viewty był produktem z założenia klasy średniej. Cena obu obecnie zbliżona, ale to jak porównywanie nowego golfa (cookie) do kilkuletniego passata.


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 31 sie 2009 11:45 

Rejestracja: 29 sie 2009 19:36
Posty: 33
Pochwały: 18
Wersja SW/OS: KP500AT_V10e
Ja mam KP500 moj kolega ma KU990.
Jezeli chodzi o aparat to zdjecia sie praktycznie nie ruznia.
KU990 robi Filmy w 3gp z szybszym przewijaniem klatek (ok. 60FPS) i Obsluguje filmy do rozdzielczosci 640x320 a
KP500 320x240 (ok. 32FPS)
KU990 ma slabe Bluebooth (1.2) KP500 ma lepsze (2.0)
KP500 ma lepszy Glosnik i lepszy Odtwarzacz mp3 (Klasifikacja i sfobodny wybur przewijania muzyki i pobiera okladki albumu muzyki) w KU990 trzeba przeciagac pasek odtwazania muzyki zeby przyspieszyc.
KU990 Panel rysowania musi mniec w aplikacji KP500 ma wbudowany.

KP500 i KU990 to dwa dobre telefony jedem ma to czego niema drugi i tak na odwrut.
ale ja osobiscie polecem KP500!

A oto link z dokladnym poruwnaniem:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 wrz 2009 16:29 

Rejestracja: 06 wrz 2009 15:09
Posty: 3
Posiadałem Oba modele telefonów i powiem szczerze Lg ku 990 jest bardziej rozbudowanym modelem (lepszy apart, HSDPA i Divix) ale za to wg. mnie jest dosyć masywny i źle trzyma sie go w ręce
Natomiast ciastko jest mniejszy zgrabniejszy i lżejszy ale juz nie ma HSDPA :(

Ale mając do czynienia z oba telefonami bez zastanowienia wybrał bym CIASTKO


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 wrz 2009 17:19 

Rejestracja: 13 wrz 2009 10:52
Posty: 23
Wersja SW/OS: V10b
Moja koleżanka ma ku990. xD Aparat jest oczywiście lepszy ale jeśli o mnie chodzi, bardziej profesjonalne zdjęcia robię cyfrówką. :P Poza tym ku990 to taka cegła... i trudniej się przyciska na ekranie dotykowym. :P


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 15 wrz 2009 10:37 

Rejestracja: 13 wrz 2009 22:24
Posty: 20
Wersja SW/OS: KP500AT_V10b
Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem ciastka. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z wyglądu i wyświetlacza(kolory itp). Niestety drażni mnie jedna rzecz brak Flash'a wg mnie ta platforma na której działa kp500 jest porażką, no i czujnik ruchu też jest baaaardzzzo nie dopracowany, a wiadomo pewnie wielu z nas chciało by się pobawić czujnikiem ruchu grając w gierkę, albo zmienić sobie motyw czy zrobić coś żeby jego ciacho wyglądało inaczej niż wszystkie:) i tutaj ukłon w stronę LG, całe forum kp500 prosi, poprawcie softa!!:p

Pozdrawiam
Gnat89


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 15 wrz 2009 10:44 

Rejestracja: 15 wrz 2009 09:26
Posty: 439
Pochwały: 48
Wersja SW/OS: V10V_00.kdz
Także jestem posiadaczem LG KP500 :) Na początku drażniło mnie oprogramowanie cieło się niesamowicie zwłaszcza przy odpowiadaniu na smsy. Miałem wersje softu od playa V10D_00.cab ostatnio zmieniłem na V10V_00.kdz i jak narazie idzie elegancko :) a motywy można zmienić :) odsyłam Cie na stronkę mylgcookie.com :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 wrz 2009 20:04 

Rejestracja: 18 wrz 2009 19:35
Posty: 210
Pochwały: 24
Wersja SW/OS: V10d
Ok;) przymierzam się do kupna...i nie wiem co wybrać. Na razie myślę że będzie to Cookie.

Co to jest panel rysowania?
Kolega wyżej napisał iż wyszedł nowy soft i można zmieniać motywy, potwierdzone?
Czy nie ma tak jak w samsungach że jak bateria jest już słaba to co chwilę mnie o tym informuje głosem którego nijak nie da się wyłączyć?
Czy rysik można schować w telefonie?
Jaka jest różnica między kp500 a kp501?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 wrz 2009 22:34 

Rejestracja: 15 wrz 2009 09:26
Posty: 439
Pochwały: 48
Wersja SW/OS: V10V_00.kdz
Panel Rysowania :) Tam poprostu bierzesz i rysujesz sobie tak jak w paincie :) Tak potwierdzone jak chcesz to wejdz w dział tuning i tam są moje foty z LG Cookie z motywem prady :) Rysik się chowa w obudowie :) Różnicą pomiędzy KP500 a 501 jest środkowy klawisz KP501 jest sieci orange i ma orangowskie oprogramowanie :)


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 wrz 2009 13:17 

Rejestracja: 18 wrz 2009 19:35
Posty: 210
Pochwały: 24
Wersja SW/OS: V10d
Dzięki;)

Ile wam bateria trzyma? Bo widzę że 900 mAh:/


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 wrz 2009 11:54 

Rejestracja: 13 wrz 2009 10:52
Posty: 23
Wersja SW/OS: V10b
Ha. Wreszcie znalazłam ten rysik. :P


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 wrz 2009 16:28 

Rejestracja: 02 wrz 2009 18:40
Posty: 226
Pochwały: 48
Wersja SW/OS: v10y
Zdecydowanie Viewty.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 wrz 2009 17:00 

Rejestracja: 15 wrz 2009 09:26
Posty: 439
Pochwały: 48
Wersja SW/OS: V10V_00.kdz
A to prawda że KU990 ma wolniejsze oprogramowanie??


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 wrz 2009 17:57 

Rejestracja: 22 wrz 2009 15:50
Posty: 7
Witam.

Mam pytanko jak Wam wychodzą zdjecia na kp500? bo mi powiem hmm słabo to wyglada jak na 3mb aparat

tu link do zdjecia z mojego ciacha.



Jak mozna uzyskac jakas lepsza jakosc to prosze o pomoc.

Co do tematu to prownywanie nowszego tel ze starszym chyba nie ma sensu choc itak ciacho duzo nie odbiega od ku990


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 wrz 2009 09:01 

Rejestracja: 18 wrz 2009 19:35
Posty: 210
Pochwały: 24
Wersja SW/OS: V10d
Cookie nie ma aparatu 5mpx kreuznach schneider więc za dużo się spodziewać nie możesz;)














Tu masz kilka zdjęć które były robione przez ciastko, są tu foty różne "z pokoju" "na zewnątrz" "z mocnym oświetleniem" więc możesz sobie porównać;)

Jeśli pomogłem, kliknij pomógł.


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 10 paź 2009 00:44 

Rejestracja: 13 sie 2009 00:13
Posty: 8
Pochwały: 1
Tomnt pisze:
A to prawda że KU990 ma wolniejsze oprogramowanie??


KP990 (i) jest ogólnie wolniejszym urządzeniem, bo jest starszy. Nie ma jednak tak, że telefon się zamuli i na coś czekasz (jak w Samsungu f480) - po prostu niektóre opcje potrafią działać wolniej (choć nadal płynnie).

Ironią jest, że Cookie działa jedynie w zakresie 2G (nie posiada UMTS), co przy nowszych komponentach czyni go na starcie urządzeniem wcześniejszej generacji i przez to przestarzałym.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h