Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin forum - viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 13 sie 2009 01:25 

Rejestracja: 13 sie 2009 00:13
Posty: 8
Pochwały: 1
pawel1710 pisze:
Mój znajomy dwa tygodnie temu kupił sobie KU990i i raz robiliśmy zdjecia tej samej okolicy, przy tym samym oswietleniu moim KP500 i jego KU990i i zdjęcia poza rozdzielczością wyszły można powiedzieć identyczne jednak moim zdaniem z lekką przewagą nawet na korzyść KP500, wiec aparat w KU990i(nie mówie o starszym modelu KU990, bo z nim do czynienia nie miałem) poza większa rozdzielczością, praktycznie nie różni się od tego z KP500.


No cóż. Telefony w moim domu to cookie i viewty i avila. Przy bardzo dobrych warunkach oświetleniowych to moja stara komórka Samsung L760 (2mp) robi fotki PORÓWNYWALNE do Viewty i Cookie. Problem w tym, że w dobrych warunkach zrobienie ładnej fotki nie jest żadną sztuką (choć pisanie, że się jednak nie różnią, lub są ze wskazaniem na k500 to po prostu dowcip). Gorzej jest kiedy zrobi się pochmurno, albo chce się zrobić fotkę w pomieszczeniu lub wieczorem/w nocy.

Warto też dodać, że Viewty na ustawieniach automatycznych robi wyjątkowo kiepskie fotki (a to do tego właśnie porównywałeś). Przy ustawieniu odpowiedniego ISO, balansu bieli i ostrości (autofocusa nie daje się zazwyczaj na auto) można zrobić zdjęcie wyglądające prawie jak zrobione zwykłym kompaktem cyfrowym.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2009 12:20 

Rejestracja: 24 cze 2009 13:04
Posty: 134
Pochwały: 6
W Cookie-m też można co nieco pozmieniać w ustawieniach, żeby robił lepsze fotki. I tak moim zdaniem zdjecia robione na KP500 i KU990i nie różnia się poza rozdzielczością.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2009 15:01 

Rejestracja: 13 sie 2009 00:13
Posty: 8
Pochwały: 1
pawel1710 pisze:
W Cookie-m też można co nieco pozmieniać w ustawieniach, żeby robił lepsze fotki. I tak moim zdaniem zdjecia robione na KP500 i KU990i nie różnia się poza rozdzielczością.


Poza tym drobnym faktem, że cookie robi większość rzeczy cyfrowo - czyli równie dobrze mógłbyś potem "poprawiać" obrazek w photoshopie, kiedy już fizycznie zostały zrobione źle przez telefon.

A co do różnic to masz prawo tak sądzić. Tak samo jak obraz z DVD od BlueRay nie różni się niczym poza jedynie rozdzielczością...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2009 22:31 

Rejestracja: 24 cze 2009 13:04
Posty: 134
Pochwały: 6
Równie dobrze możesz tez poprawić w photoshopie zdjecie zrobione przez KU990i. Sam żeś zasugerował, że żeby KU990i robił lepsze zdjecia trzeba troche pozmieniać ustawienia aparatu i tak samo można też zrobić w KP500, ale moim zdaniem KP500 nawet na standardowych ustawieniach robi dobrze fotki i wcale nie gorzej jak KU990i, a żeby w ciemniejszych miejscach robić dobre zdjecia, to już potrzebna jest ksenonowa lampa błyskowa, a ani KU990i, ani KP500, niestety jej nie posiadają.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 gru 2009 19:48 

Rejestracja: 07 gru 2009 18:53
Posty: 6
Wersja SW/OS: 5
Witam, jestem tu nowy ;] Mam pewien dylemat, mianowicie "który telefon wybrać", od razu przepraszam ze nie stworzylem nowego tematu.
Telefony, które mi się podobają/chciałbym kupić:
LG KP500 (cookie)
LG KU990 lub 990i
Nokia 5530 XM
Samsung Avila

Mialem okazje "pobawić" się avila i nokia 5530, i szczerze mowiac bardziej przypadl mi do gustu samsung, jednak obawiam sie jednego, ze bateria po pol roku/roku zacznie malo trzymac, tak mialem z samsungami do tej pory, kupowlaem nowa baterie, formatowalem i nic z tego. WYTRZYMALOSC BATERII TO JEDEN Z WAZNIEJSZYCH ARGUMENTOW. Jesli chodzi o ekran dotykowy to w nokii wg mnie troche muli, tzn trzeba przycisnac mocniej, lub za 2 razem dopiero zalapie, sprawdzalem 2 egzemplarze i tak samo. Co do reszty telefonow nie wiem nic, poza parametrami ;]. Chcialbym abyscie wypowiedzieli sie na ich temat, Odrazu mowie, ze nie patrze na apart, bo uzywam go rzadko, moze 2-3 zdjecia na miesciac ;], Nie chce opin typu "mam np cookie i jest najlepszy", chcialbym uzyskac opinie ludzi ktorzy maja dluzszy czas telefon, czy jest funkcjonalny, ile trzyma bateria przy jakim uzytkowaniu, i chyba na tyle ;] Z gory dziekuje

Doszly mnie sluchy o LG KP501 i 502, czym sie roznia od kp500? I kiedy ewentualnie beda w salonach , bo narazie ich nie ma, przynajmniej w play.

P.S. do administratorow. jesli cos zle zrobilem to prosze nie usuwac tylko poprawic. Dziekuje i pozdrawiam.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 gru 2009 20:11 

Rejestracja: 26 lis 2009 14:06
Posty: 83
Pochwały: 13
ku990i jest okrojoną wersją ku990

W kuki bateria krótko trzyma tyle Ci moge powiedzieć.
ku990 to jest prawie to samo co kuki tylko jest grubszy.

Wszytko to jest jeden c**j


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 gru 2009 00:44 

Rejestracja: 31 paź 2009 16:20
Posty: 172
Pochwały: 33
Wersja SW/OS: V10e
barto pisze:
-słaby aparat tylko 3,15 mpix z brakiem lampy błyskowej

Ciacho ma aparat 3.0 MPIX
barto pisze:
-nie obsługuje motywów

Jak ktoś mowil wyzej ze cos z tym juz robią.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 03 sty 2010 16:49 

Rejestracja: 21 gru 2009 22:32
Posty: 27
Pochwały: 21
Wersja SW/OS: 501
jeszcze ku990i ma divx a ciastek nie ma :(


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h