Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin forum - viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 30 maja 2010 17:45 

Rejestracja: 21 mar 2010 15:31
Posty: 56
Pochwały: 2
Wersja SW/OS: v10F_07
Witam mam te dwa telefony który waszym zdaniem lepszy??

//Damon
Nie ten dział!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 maja 2010 22:19 

Rejestracja: 30 maja 2010 21:50
Posty: 140
Pochwały: 11
Płeć: Mężczyzna
Wersja SW/OS: Galaxy S I9000
Beznadziejnie zadane pytanie, jak można porównać zwykły telefon którym jest Cookie ze smartfonem Nokia 5230? Wiadomo, że smartfon zawsze wygra, bo to całkiem inny segment rynku. Telefony takie jak LG Cookie czy Samsung Avila to zabaweczki dla mas, tanie dotykowce, bez systemu operacyjnego który ma Nokia 5230.
Największa zaleta Nokia 5230 to właśnie mobilny system operacyjny Symbian S60v5 i tym jednym faktem zmiata Cookiego w tym porównianiu.
N5230 jak wszystkie smartfony posiada znacznie szybszy procesor od zwykłych komórek oraz znacznie więcej pamięci systemowej RAM. Symbian umożliwia uruchamianie zaawansowanych aplikacji i gier pisanych pod ten system, poznasz je po rozszerzeniu sis i sisx(przeważnie pisane w C++) , oprócz tego można instalować programy pisane w pythonie i javie. Co bardzo istotne w telefonach z system operacyjnym programy mogą mieć wpływ na działanie telefonu, tzn łatwo można dodawać nowe funkcje, zmieniać już istniejące, czegoś takiego na Cookim nie ma, oczywiście Cookie ma jave, ale co z tego, aplikacje i gry w niej pisane są tak archaiczne, że szkoda gadać.
Kilka przykładów zalet systemu operacyjnego symbian który masz np w N5230. Możesz dodawać np nowe playery, wsparcie dla nowych formatów plików np divx, pakiet office, nie tylko odczytasz wszystkie dokumenty, nawet te z formatu office 2007 ale możesz je edytować spokojnie a nawet tworzyć nowe, masz masę emulatorów np konsol nes, snes, gamboy color, gamboy advanced, różne segi, scummvm(emulator do uruchamiania kultowych gier przygodowych z pc), emulator commodore, atari, amigi a nawet dosbox(pozwala odpalać stare gry dosowe z PC). Zaawansowane funkcje aplikacji symbianowych to np: kontrola nad smsami, możliwość exportowania ich do dokumentów tekstowych, pakowanie, automatyczne odpisywanie na wiadomości, własna poczta głosowa(która zapisuje nieodebrane połączenia do plików mp3), różne filtry smsowe (przeciwko spamowi np reklamom) filtry telefoniczne blokujące niechciane telefony, masz wsparcie dla flasha, przeglądarką Skyfire zobczysz strony jak na pc, łącznie z flashem i dźwiękiem, masz Opere Mobile 10, dużo lepszą od ubogiej Opera Mini 5 znanej z Cookie. Genialne słowniki fotograficzne można dograć, cykasz fotkę z napisem po angielsku a program tłumaczy wsyztsko na polski. Dodatkowo w 5230 masz prawdziwy GPS, darmowy pakiet map i nawigacji OVI Maps od Nokia, piękna rzecz, przydaje się nie tylko w czasie jazdy autem, ale również w trybie pieszym, gdy idziesz na nogach. Telefon może czytać na głos, ludzkim głosem wiadomości sms lub mówić kto dzwoni i dużo dużo innych rzeczy, za długo by zajęło wypisywanie wszystkiego.
O Cookim pisać już nie będę nie kopie się leżącego. Jeśli szukasz telefonu z dużymi możliwościami to bierz N5230 lub każdy inny z system operacyjnym czy to Symbian, czy Android czy Windows Mobile.
Cookiego miałem 13 dni, Avile miesiąc i bardzo się cieszę, że pozbyłem się obu nim straciły całkiem na wartości.
Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na Twoje pytanie, na przyszłość jednak nie każ porównywać dwóch tak innych od siebie komórek z całkiem innych półek, bo to przypomina porównanie Fiata z Audi ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 31 maja 2010 20:59 

Rejestracja: 24 paź 2009 16:14
Posty: 709
Pochwały: 133
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Apple
Model telefonu: iPhone 3G
Wersja SW/OS: 4.2.1 JB
Sieć: Plus
Powiem krótko: Nokia 5230 o zupełnie inny telefon niż Cookie. Ma Symbiana s60v5, aparat 2 Mpix, rozdzielczość 16:9 czyli 640x360 (rozdzielczoć telewizorowa!; super się na nim ogląda filmy), łatwy tuning oraz GPS. I cenna też nie za wysoka bo w granicach 450-500 zł.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 lip 2010 01:26 

Rejestracja: 05 lip 2010 23:15
Posty: 536
Pochwały: 41
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Samsung
Model telefonu: Galaxy S Plus
Wersja SW/OS: Android 2.3.6
Sieć: Play
Drugi model telefonu: Brak
Ja mam Nokię 5230 i nie rozumiem, komu do głowy przyszło ją porównywać z kp500 ... Zupełnie inna 'bajka'
Oczywiście według mnie lepsza jest Nokia 5230 :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h