Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin forum - viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 01 sie 2009 05:58 

Rejestracja: 17 lip 2009 19:05
Posty: 4
Moim zdaniem porównywanie cookie'go z iPhonem nie ma sensu, a zwłaszcza z iPhonem 3G(o 3Gs nie wspominając). Cookie miał być jest i będzie tańszą alternatywą zabaweczki od mistrza marketingu apple. Cookie'go można przyrównać z iPhonem 2G gdzie nie ma Gpsu, 3G tak jak w ciasteczku, fakt w iPh. jest WiFi ale w Qkim radio i możliwość przesyłu danych przez BT(w iPh. tez jest taka możliwość po jailbrake'owaniu i innych "zabawach"), zabaweczka od apple nie ma też javy(jest niby appstore ale za to jakie są ceny)a i jeszcze jedno telefon za ok1000zł nie ma mms'ów(WSTYD!) (teraz niektórzy by mogli napisać "można to obejść", " iPhone os 3.0- rewolucja-kopiuj wklej i mms...."itp itd). Tak jak ktoś wcześniej napisał iPhone to zabawka, iPod touch z możliwością dzwonienia i robienia "oszałamiających zdjęć" dwu megapixelową matrycą:P Który telefon jest lepszy zdecydujecie sami, jak dla mnie firma z pod znaku nadgryzionego jabłka jest mistrzem reklam i znając życie to sprzedaliby za tysiące psią kupe w sreberku...
A i jeszcze dla porównania link do Tabeli ze zestawionymi iPhonami(od 2g do 3gs) wraz z cookie'm


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 sie 2009 17:01 

Rejestracja: 28 lip 2009 19:53
Posty: 23
Pochwały: 1
O jakim telefonie za ok 1000 zł mówiłeś co nie ma MMS'ów? Mam nadzieje że nie o LG cookie :? Acha i IPhone kosztuje nowy 1500/2000 zł a cookie 540/700 zł więc nie wiem o jaki ci chodziło jak napisałeś że ok 1000 zł. Chyba chodziło o IPhona - mam nadzieję bo przymierzam się do cookiego a brak MMS'ów to już przesada.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 sie 2009 19:18 

Rejestracja: 27 cze 2009 14:21
Posty: 23
Pochwały: 1
MMS'y w ciasteczku są, jest nawet konwertowanie automatyczne rozmiaru i wagi zdjęcia/obrazka to takiego, które można przesłać MMS'em :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 01 sie 2009 20:39 

Rejestracja: 16 mar 2009 20:44
Posty: 1472
Pochwały: 123
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Wersja SW/OS: V10e
Sieć: Plus
Mówił o starym iPhone 2G, który akurat do Cookie można (a raczej należałoby) porównać, a porównywanie iPhone 3G do Cookie to tak jak Audi A6 do Fiata 126p krótko mówiąc

Więc czytanie ze zrozumieniem się kłania, przynajmniej ja tyle zrozumiałem z postu relogeiro


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 02 sie 2009 01:00 

Rejestracja: 17 lip 2009 19:05
Posty: 4
Być może moja wypowiedź była chaotyczna :D Tak jak słusznie zauważył Damon telefon za około 1000zł to iPhone ^^ a i cookie ma mms'y. Jeszcze jedno, cena ciasteczka waha się pomiędzy 330zł a ok 700zł (na allegro- zależy czy nowy czy używany itp.)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 12 sie 2009 16:47 

Rejestracja: 27 lip 2009 09:36
Posty: 10
Pochwały: 4
Wiadomo że bezapelacyjnie wygrywa Iphone. A ten co myśli że jabłko jest be, ten niech sprawdzi co to znaczy : fanboy. Naprawde mms'ów nie można pisać ? coś nieprawdopodobnego, A ile wysyłasz dziennie, konnieczne Ci to ? Jak konieczne aplikacje wgrywasz i cheja(masz). Nie no spoko cookie robi takie zdjecia ze normalnie powala mnie na glebe, a czy to jest 2 czy 3,2 nie robi żadnej różnicy(sorry zapomiałem że nie masz pojęcia o optyce i czułości) bo ja nie mam wyświetlacza 1900x1080 w telefonie to na cholere mi pixele, "paradoksalnie" iphone robi lepsze zdjęcia, patrz post 1, a to że na kompie wycodza inne co mnie to obchodzi, na kompa przewalam z lustrzanki zdjecia. No i oczywiście ciacho ma akcelerometr super sprawa> 2 gry sms i zdjecia i nic więcej.
Teścik i polecam doglądnąć temat gier na YT:

PS. Mam lg'ka ale pisanie takich głupot to bzdura, lub niedorozwinięte społeczeństo tudziesz "nigdy nie bawiłem się jabłkiem dłużej niż tydzień"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 12 sie 2009 19:11 

Rejestracja: 12 sie 2009 13:16
Posty: 36
Pochwały: 7
Wersja SW/OS: V10d
To oczywiste, że iphone w porównaniu z cookie wygrywa bezapelacyjnie, natomiast według mnie dla większości osób porównujących te telefony czy też zastanawiających się nad kupnem któregoś z nich najważniejszym czynnikiem jest CENA. Jak wszyscy wiedzą różnica cenowa między tymi modelami jest duża tak więc znaczna część ludzi wybiera LG.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2009 01:14 

Rejestracja: 13 sie 2009 00:13
Posty: 8
Pochwały: 1
ryju3 pisze:
To oczywiste, że iphone w porównaniu z cookie wygrywa bezapelacyjnie, natomiast według mnie dla większości osób porównujących te telefony czy też zastanawiających się nad kupnem któregoś z nich najważniejszym czynnikiem jest CENA. Jak wszyscy wiedzą różnica cenowa między tymi modelami jest duża tak więc znaczna część ludzi wybiera LG.


Sorry, ale Iphone w porównaniu z Cookie na pewno nie wygrywa bezapelacyjnie.

Co takiego ma Iphone?

Fajny ekran (swoją drogą to produkty z wyższej półki LG i Samsunga też mają multidotyk, dodatkowo WIĘKSZY EKRAN i WIĘKSZĄ ROZDZIELCZOŚĆ i.... niższą cenę).

Szybki procesor (ale gry na Iphona potrafią zajmować nawet prawie 100 megabajtów, a tam kardy SD się nie włoży!).

WIFI

GPS (po dokupieniu modułu bluetooth (ok 100-120zł) można też uzyskać nawigację na Viewty to pewnie też i na cookie).

Czego nie ma? Możliwości nagrywania filmów, vidieo rozmów, MMS (sorry, ale limit wysłania JEDNEGO zdjęcia oznacza tyle, że mms jest taki jakby go nie było), pełnego wsparcia 3G (blokad ma sporo - jak to apple).

Podsumowując: gadżet - lepszy od Cookie, telefon - gorszy nie tylko od Cookie, ale od JAKIEGOKOLWIEK aparatu mającego pełne wsparcie dla 3G. I to wszystko za taką kasę...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2009 05:24 

Rejestracja: 27 lip 2009 09:36
Posty: 10
Pochwały: 4
Rozumiem że refleksje wnosisz po odpowiednich testach 100mega super przecież tam jest tylko 16Gb pamięci :/ mms? wgraj oprogramowanie, nagrywanie wideo? wole go nie mieć niż mieć takie gów.o jak w cookie.szok kto tu mowi o nawigacji? mijasz się z celem kolego, 3G ? dobrze ze kukacz ma, i tak mi to nie potrzebne, każdy o to się luje a w rzeczywistości 5% z tego kożysta
Zresztą t jest Twoja opinia o To nie ja używam wideorozów codziennie na kukim :] czepiając się ze jabłko go nie ma


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2009 08:54 

Rejestracja: 13 sie 2009 00:13
Posty: 8
Pochwały: 1
No cóż. Trudno zrozumieć co napisałeś, bo Twój post jest po "polskiemu".

Ja w swoim poście nie twierdzę, że Iphone to g..... i radziłbym Ci nie obrażać posiadaczy Cookie.

Co do pamięci to bawisz się w kreatywną księgowość - wersja 16GB nie jest modelem podstawowym (tym jest 8GB) i jest dodatkowo droższa. Zważywszy, że do cookie możesz kupić wiele kart i je wymieniać to tu można uznać, że ten telefon może mieć pamięć rozbudowaną dowolnie.

Iphone to fenomenalna zabawka (w przypadku gier to wręcz konsola w porównaniu do innych komórek). Ale jak piszesz, że nie jest potrzebne 3G w kontekście mojego posta to sam wystawiasz laurkę temu telefonowi. 5% z tego korzysta? Oczywiście zaniżyłeś, ale nawet uznajmy, że jest to 10. Tylko weź też pod uwagę na chwilę obecną szczątkowy zasięg tej usługi w naszym kraju, a ta się rozrasta. Dziś może jest 10%, za rok będzie 20 czy 30%, a Iphone za rok ta usługa nie wyrośnie.

To jak ATI, które przez ponad 2 lata uważało, że karty graficzne z Pixel Shaderem 3.0 są niepotrzebne, bo opracowała to NVidia, a ATI miało opóźnienie.

Prawda jest taka, że Cookie to telefon z dobudowanymi gadżetami, a Iphone to gadżet z dodanym telefonem i to widać. Oczywiście jest różnica w cenie i ta też o czymś mówi, ale gdybym miał wydać taką kasę na telefon to wybacz - na chwilę obecną na rynku znajdziesz już parę lepszych telefonów niż Iphone i też tańszych (choć już bez tak drastycznych różnic).


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2009 13:27 

Rejestracja: 27 lip 2009 09:36
Posty: 10
Pochwały: 4
Wybacz byłem po nocce, zmęczenie robi swoje.
Niech jest 8Gb i co z wiązku z tym? zapełnisz je? Mi styka 1 Gb, ba bagatela nawet 512Mb. Co do 3G nie wypowiadam w kwesti technicznej bo osobiście się nie znam i nie wiem jak klaruje się zasięg i jak funkcjonuje. Wiem jedno videorozmowy są za drogie i niewielu może sobie pozwolić na tak długie rozmowy. Nie Jabłko nie ma 3G tudzież lg także ale niekażdy tego wymaga dla mnie rzecz zbędna, zauważ też że jabłko wyszło prędzej tak?
I nie mam co ukrywać w tym pojedynku wg mnie wygrywa Iphone. Pewnie że są lepsze telefony, nie mówie że nie ale porównujemy tu te dwa modele. Osobiście mam Cookiego, a Iphona bym nie kupił. Ale mam na tyle odwagi, aby wyrazić swoją opinię i przepraszam wg mnie jest gorszy LG. Personalnie wolę Omię HD lecz cena mnie odstrasza, rodzinę trzeba utrzymywać a nie kupować sobie telefony :]


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2009 17:02 

Rejestracja: 13 sie 2009 00:13
Posty: 8
Pochwały: 1
zgrzycio pisze:
(...)Wiem jedno videorozmowy są za drogie i niewielu może sobie pozwolić na tak długie rozmowy.


Videorozmowy kosztują DOKŁADNIE TYLE SAMO co zwykłe połączenia głosowe.


zgrzycio pisze:
Nie Jabłko nie ma 3G tudzież lg także ale niekażdy tego wymaga dla mnie rzecz zbędna, zauważ też że jabłko wyszło prędzej tak?


Kiedy wychodziło jabłko 2G już istniała w pełni rozwinięta infrastruktura 3G, a na rynku większość telefonów oferowała pełne wsparcie dla tej technologii.
Mówiąc prościej: tłumaczenie, że Iphone wyszedł wcześniej jest nietrafione, bo już na starcie był przestarzały w tej materii.

To tak jakbyś tłumaczył firmę produkującą telewizory, że kilka lat temu wypuściła telewizor czarno-biały, a porównywany model jest kolorowy, bo jest nowszy, kiedy telewizja kolorowa istnieje już od kilkudziesięciu lat.

zgrzycio pisze:
I nie mam co ukrywać w tym pojedynku wg mnie wygrywa Iphone. Pewnie że są lepsze telefony, nie mówie że nie ale porównujemy tu te dwa modele. Osobiście mam Cookiego, a Iphona bym nie kupił.


Oczywiście, że Iphone wygrywa - nigdy nie mówiłem, że to jakiś szrot. Dla przykładu gry na na Iphone to klasa sama w sobie.

Sęk tylko w tym, że to Iphone doczekał się następców. Dotyk nie robi już takiego wrażenia, tak samo jak czujnik ruchu. Dodatkowo telefon (w sensie: telefon) ma kilka rzeczy okrojonych (z czego pewnie większość to blokady software'owe nałożone przez Apple, ale nie kupujemy przecież telefonu aby go się do niego włamywać). Wszystko to sprowadza się do faktu, że przewaga Iphone nie jest już taka miażdżąca jak niektórzy sugerują.

Warto też tu rozważyć kategorię jakość/cena tu Cookie może z pełnym powodzeniem konkurować z iphone, bo różnica w opcjach nie do końca rekompensuje różnicy w cenie.

Dodatkowo Iphone jest bardzo przewartościowany, bo za niższą (choć też wysoką) cenę można kupić już telefony, odnośnie których nie ma żadnych wątpliwości, że są po prostu lepsze.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2009 18:36 

Rejestracja: 27 lip 2009 09:36
Posty: 10
Pochwały: 4
Ale chyba zapomoinamy że temat tyczy się iphone vs cookie tak? Na myśli miałem że IPhone jest starsze od LG i wtym pojedynku wygrywa i o tą staroć mi chodzi. Pewnie ze nie kupie Iphona za tą cene są lepsze, ale trzymajmy się wątku.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2009 18:40 

Rejestracja: 12 sie 2009 13:16
Posty: 36
Pochwały: 7
Wersja SW/OS: V10d
brs pisze:
Dodatkowo telefon (w sensie: telefon) ma kilka rzeczy okrojonych (z czego pewnie większość to blokady software'owe nałożone przez Apple, ale nie kupujemy przecież telefonu aby go się do niego włamywać). Wszystko to sprowadza się do faktu, że przewaga Iphone nie jest już taka miażdżąca jak niektórzy sugerują.


No tak tylko, że zauważ - Iphone to nie jest telefon, jest to kieszonkowe urządzenie mające funkcje telefonu komórkowego.

Cytuj:
Dodatkowo Iphone jest bardzo przewartościowany, bo za niższą (choć też wysoką) cenę można kupić już telefony, odnośnie których nie ma żadnych wątpliwości, że są po prostu lepsze.


Jasne, lecz produkty Apple od chwili powrotu Steve Jobs`a stały się odzwierciedleniem produktów przyszłości. Większość osób (nie chodzi mi tylko o Amerykanów) kupuje Jego produkty dla "szpanu". (tj iphony, ipody, laptopy) W takiej sytuacji jakość schodzi na drugi plan. Nie jestem wielkim zwolennikiem Iphone ponieważ dla mnie jest on po prostu za drogi... sam korzystam z lg cookie i jestem bardzo zadowolony.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 sie 2009 19:54 

Rejestracja: 13 sie 2009 00:13
Posty: 8
Pochwały: 1
zgrzycio pisze:
Ale chyba zapomoinamy że temat tyczy się iphone vs cookie tak? Na myśli miałem że IPhone jest starsze od LG i wtym pojedynku wygrywa i o tą staroć mi chodzi. Pewnie ze nie kupie Iphona za tą cene są lepsze, ale trzymajmy się wątku.


No to musisz wybrać. Raz wybierasz do porównania nowszy model z większą pamięcią, a raz starszy (bo potrzeba dać taki przykład). Poza tym pisałeś to wcześniej w kontekście współpracy Iphone z 3G, a w tym wypadku nie ma to nic do rzeczy.

ryju3 pisze:
No tak tylko, że zauważ - Iphone to nie jest telefon, jest to kieszonkowe urządzenie mające funkcje telefonu komórkowego.
Cytuj:

Sam to pisałem wcześniej, ale jednak wychodzę z założenia, że w przypadku porównań na tym forum dzwonienie powinno być podstawą.

A czemu?
Nowe (i wyższe) modele mercedesa mają wbudowany telefon komórkowy - może też zaczniemy je porównywać do cookie? Bo albo porównujemy je jako telefony, albo porównujemy telefon (cookie) z innym urządzeniem, które telefonem jest niejako przy okazji, a w tym wypadku równie dobrze mógłby to być laptop z kartą gsm tyle, że takie porównania tracą jednak sens.

ryju3 pisze:
Jasne, lecz produkty Apple od chwili powrotu Steve Jobs`a stały się odzwierciedleniem produktów przyszłości. Większość osób (nie chodzi mi tylko o Amerykanów) kupuje Jego produkty dla "szpanu". (tj iphony, ipody, laptopy) W takiej sytuacji jakość schodzi na drugi plan. Nie jestem wielkim zwolennikiem Iphone ponieważ dla mnie jest on po prostu za drogi... sam korzystam z lg cookie i jestem bardzo zadowolony.


Oczywiście, że Iphone jedzie teraz głównie na modzie. Zresztą LG też ma w swojej ofercie telefon mający być drogim (za drogim jak na to co oferuje!) gadżetem pod nazwą PRADA.
Niemniej jednak mowa tu bardziej o parametrach technicznych i cenie, a temat o modnych komórkach zostawmy na forum dla pań.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 29 sie 2009 18:45 

Rejestracja: 16 sie 2009 18:24
Posty: 2
jejku ludzie nie rozumiecie iPhone który kosztuje ponad 1000zł nie może konkurować z kp500

dla mnie nie powinno być tego tematu


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 29 sie 2009 22:23 

Rejestracja: 23 sie 2009 17:18
Posty: 143
Pochwały: 11
Wersja SW/OS: AT_V10y
Mam oba te telefony i powiem tak :

Polubiłam ciasteczko (mam je od niedawna) jednakże :
- iPhone mając od roku, kazdego dnia mam co robić - a to tworze własne motywy, całe tematy, na[prawde skomplikowane, a to zagram w jakąś gierkę (choc niewiele) ... nie było dnia, żebym w nim nie grzebala (w sofcie i dla przyjemności a nie dlatego że musialam). Można powiedzieć, że jestem uzależniona od iPhone ;)
- ciasteczko ( a własciwie ciasteczka bo mam KP501 a cora KP500) mam od tygodnia i... juz nie bardzo mam co z nim robić. Ot telefon do wykonywania połaczeń i wysyłania SMS. Nawet kalendarz jest niewystarczający jak dla mnie...

Ale mimo to lubie ciacho... mimo mojej miłości do iPhone :)

Jesli idzie o porownanie techniczne - tych dwoch telefonow nie mozna porownywać...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 03 paź 2009 15:13 

Rejestracja: 03 paź 2009 09:34
Posty: 6
Wersja SW/OS: KP500AT_V10b
Cookie jest lepszy moze nie ze strony technicznej ale z wygladu i menu :D

iPhone jest do d... :lol:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 03 paź 2009 19:22 

Rejestracja: 15 wrz 2009 09:26
Posty: 439
Pochwały: 48
Wersja SW/OS: V10V_00.kdz
Ja tam wole Cookie :) Może IPhone jest czulszy na dotyk i szybszy ale ma dużo wad :)np. Brak jakich kolwiek opcji w aparacie porażka normalnie :D brak mmsów i co najważniejsze to cena która mnie osobiście odstrasza bo za 1000-1500 można kupić dużo lepszy kombajn multimedialny od IPhona :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 03 paź 2009 23:52 

Rejestracja: 23 sie 2009 17:18
Posty: 143
Pochwały: 11
Wersja SW/OS: AT_V10y
MMSy sa juz miesięcy w standardzie iPhone 3G i 3GS, funkcje w aparacie można sobie zainstalowac dowolne - nawet robienie fotografii nocnych, tak samo ja mozna nagrywac filmy.
Cytuj:
bo za 1000-1500 można kupić dużo lepszy kombajn multimedialny od IPhona


tak? Na przyklad?

Ja mam obecnie trzy różne telfony porównywane na tym forum : iPhone 3G, Avilę i 2x Cookie (500 i póki co jeszcze 501)
Myslę, ze jestem stosunkowo obiektywna bo wszystkie mi sie w sumie podobaja. Mimo to kolejnosc w rankingu jest taka:
I iPhone 3G
potem dlugo nic a potem w kolejnosci:
- Avila (tak, tak, niestety po paru dniach kontaktu z tym Samsungiem wysunal sie na pozycje przed ciachem)
- Cookie.

Co do samego iPhone - negatywne opinie o tym urzadzeniu zwykle wypowiadaja ludzie ktorzy nie mieli z nim kontaktu badz mieli znikomy i tak naprawde nie potrafili z niego skorzystac. Wiekszosc problemow z iPhone wynika z niewiedzy i braku umiejetnosci radzenia sobioe z urzadzeniami tego typu. Bo jednak iPhone to zdecydowanie wiecej niz telefon, natomiast Avila i Cookie to tylko telefony, bardzo fajne zreszta...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h