Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin forum - viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 20 kwie 2009 11:44 

Rejestracja: 06 mar 2009 22:09
Posty: 85
Pochwały: 13
Iphonik no ma więcej bajerów ale no kosztuje za te bajerki i rozwiązania techniczne się płaci. Moim zdaniem nie ma sensu porównywać tych 2 telefonów bo z góry ciasteczko przegrywa. Swoją drogą jaki byłby Iphonik gdyby kosztywał tyle co cookie. Na to pytanie chyba nie muszę odpowiadać.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 kwie 2009 12:16 

Rejestracja: 14 mar 2009 14:36
Posty: 184
Pochwały: 10
Wersja SW/OS: V10h
Cytuj:
Tylko, że ten Mac za 10 000 będzie o siakieś tam 40% wydajniejszy niż złożony z tych "samych" elementów blaszak.


To tylko teoria. Przypuśćmy, że postawisz 2 komputery - PC i Mac'a. Niech będą złożone z tych samych części - C2D E8200, GF 8800GTS 512, 2 GB Patriot DDR2 800 MHz, Asus P5K Pro, Seagate Barracuda 320 GB 7200.1.
Szczerze wątpię, żeby przyrost 'mocy' wynosił 40% na korzyść Mac'a. Niby Apple sam składa te komputery (najnowsze technologie etc. [Mac'a nie kupisz w Hipermarkecie, a tam zazwyczaj PC są składane "na-odwal-się"]), co przekłada się na wydajność. Jednak na pewno nie będzie to 40% (IMHO będzie to ok. 5-10%).
Trzeba też zwrócić uwagę do jakiego użytkownika jest skierowany komputer. PC zazwyczaj do graczy, Mac do grafików itp.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 kwie 2009 14:01 

Rejestracja: 05 kwie 2009 14:23
Posty: 11
Pochwały: 1
Alyxen pisze:
Cytuj:
Tylko, że....ciach


To nie będzie teoria. Parę lat temu miałem okazję porównywać działanie dwóch hi-endowych kompów. Mac G3 vs dwuprocesorowy spalak z windą NT. Co prawda nie były to identyczne w sensie kofigu kompy ale z tej samej półki. Wygrał oczywiści apple.

Co do obecnych sprzętów mac będzie wydajniejszy przede wszystkim z racji bardziej zoptymalizowanego systemu operacyjnego oraz lepszego wykorzystania zasobów fizycznych sprzętu. Sam zwróciłeś uwagę na fakt, że apple jest częściej wykorzystywany do grafiki. Nie bierze się to z faktu, że uzywane jest specjalistyczne, obecne tylko na macu oprogramowanie. Bierze się to po prostu ze znaczącej różnicy w wydajności obydwu platform na korzyść oczywiście apple`a.

Pozdro
Phil


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 kwie 2009 18:26 

Rejestracja: 28 mar 2009 16:39
Posty: 183
Pochwały: 6
Ja powiem moja skromna i mała opinie.
Ja bym mimo wszytko wybrał IPhona.
ponieważ:
-Jest nie porównywalnie lepsza jakość dźwięku w IPhonie.
-IPhone jak już wspomniano w tym temacie ma bardziej czuły ekran. Co wielu osobom bardziej odpowiada.
-Ma WiFi nie najlpesze ale zawsze ;D
a teraz miej ważne spostrzeżeia :
-są fajniejsze gry IPhone tak jak Ipod touch konkuruje nawet z PSP.
- wyraźne manu do dotykania tylko palcem :D

No i to na tyle.


PS. Po co robic takie porównania???
Skoro prawie zawsze /kp500 wygrywa ??


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 22 kwie 2009 13:37 

Rejestracja: 31 mar 2009 17:49
Posty: 1077
Pochwały: 933
Ja wybrałbym iPhona, super czuły ekran :P:P i te 16 mln kolorów, dużo więcej pixeli wyświetlacza i ten fajny wygląd :D:D:D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 23 kwie 2009 12:39 

Rejestracja: 09 mar 2009 20:40
Posty: 311
Pochwały: 8
ElectroByMe4 pisze:
super czuły ekran :P:P

szczególnie w zimie, kiedy przemarza, albo w lecie, kiedy się nagrzewa :]
juz sie nie czepiam o ekran ;)

ElectroByMe4 pisze:
i te 16 mln kolorów,

16 mln robi wrazenie głównie na facetach, a nie panienkach... co co ciekawsze (sorry Panowie, musze to napisac) - odróżniacie nie więcej niż 280 tys kolorów... (potwierdzone bilologicznie...)


ElectroByMe4 pisze:
ten fajny wygląd :D:D:D

wygląd ma fajny, chociaż jak dla mnie troche duzy ;) lubie nosić telefon w kieszeni spodni, a iPhone sie poprostu nie mieścił...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 31 maja 2009 05:26 

Rejestracja: 20 maja 2009 05:21
Posty: 12
Dotego jeszcze iphone ma bardzo dużo aplikacji(i ich liczba na applestory rosnie). Ma tez gps(ale niedopracowanego). Gdyby nie to, ze iphona nie ma u mojego operatorai jest troche drogi bym go wzial, a aparat mnie nie obchodzi, to nie jest dla mnie najwazniejsze w telefonie


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 cze 2009 17:48 

Rejestracja: 13 cze 2009 10:49
Posty: 8
malwina_mk pisze:
16 mln robi wrazenie głównie na facetach, a nie panienkach... co co ciekawsze (sorry Panowie, musze to napisac) - odróżniacie nie więcej niż 280 tys kolorów... (potwierdzone bilologicznie...)
Podaj linka do tych badań ;]
Bo póki co to TYLKO stereotyp.
Swoją drogą to się bierze stąd iż faceci nie pamiętają nazw tych 281 tyś kolorów ;]

Wg. mnie IP to świetnie wykonany telefon, ale... nie da się przez bluetootha przesyłać plików co jest sporym minusem. Generalnie możliwości są bardzo zbliżone do KP500 bo i tak większość aplikacji trzeba kupić. Gdyby nie ekran i multitouch (który jest opatentowany przez Apple, choć ta firma tej technologi nawet nie wymyśliła) to nie byłby żaden wyjątkowy telefon.

A porównywać do KP500 też ciężko bo ten telefon kosztuje gdzieś 2 razy więcej.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 cze 2009 23:02 

Rejestracja: 01 kwie 2009 20:48
Posty: 367
Pochwały: 307
Poczekajmy na premierę iPhone OS 3.0... Wtedy iPhone będzie tym "cudownym" telefonem jakim miał być na początku...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 cze 2009 22:47 

Rejestracja: 26 cze 2009 17:27
Posty: 13
Ja też jestem za iPhone.. ale mnie na niego nie stać, brat go ma i przy każdej okazji się nim bawię i jest zajefajny nie ma co :D Duży ekran jest bardzo wygodny i bez problemu się go obsługuje. i nie ma problemów z softem itp. ale jest 3 razy droższy od KP500 ;]


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 cze 2009 10:43 

Rejestracja: 19 cze 2009 21:06
Posty: 90
Pochwały: 63
Iphone a Cookie to zupelnie inna klasa telefonów, Iphone to mozna porównywac z telefonami z Symbianem S60 lub Windows Mobile lub Androidem. Według mnie Iphone nie jest wart swojej ceny jest duzo telefonow z systemem ktore wedlug mnie sa lepsze i tansze.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 04 lip 2009 14:39 

Rejestracja: 02 lip 2009 20:43
Posty: 31
Oczywiście gdybym miała w kieszeni 3000 zł. to bym oczywiście wybrała Iphona ale póki co uważam, że Cookie daje rade.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 08 lip 2009 00:23 

Rejestracja: 31 mar 2009 17:49
Posty: 1077
Pochwały: 933
iPhona można kupic juz od 1000 zł :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 08 lip 2009 01:42 

Rejestracja: 04 lip 2009 13:36
Posty: 7
malwina_mk pisze:

ElectroByMe4 pisze:
i te 16 mln kolorów,

16 mln robi wrazenie głównie na facetach, a nie panienkach... co co ciekawsze (sorry Panowie, musze to napisac) - odróżniacie nie więcej niż 280 tys kolorów... (potwierdzone bilologicznie...)


mi wystarczy znać tylko 8 (= , a wracając do tematu, to tak jak wczesniej było, pierniczek to telefon a ip to multi, a jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 08 lip 2009 10:52 

Rejestracja: 08 lip 2009 10:43
Posty: 20
n3h pisze:
Cookie ma 48 MB wbudowanej pamięci oraz gniazdo kart microSD do 32 GB (przetestowane)


Yyyy....ta karta 32GB to prawda??


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 08 lip 2009 10:59 

Rejestracja: 28 lut 2009 23:31
Posty: 491
Pochwały: 200
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Nokia
Model telefonu: 5530
Sieć: mBank Mobile
Medale: 1
Test (1)
Tak, testowało to kilka osób na zagranicznym forum. Ale wiadomo, że wtedy telefon trochę muli...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 08 lip 2009 12:40 

Rejestracja: 20 maja 2009 20:12
Posty: 212
Pochwały: 212
gatto pisze:
malwina_mk pisze:
16 mln robi wrazenie głównie na facetach, a nie panienkach... co co ciekawsze (sorry Panowie, musze to napisac) - odróżniacie nie więcej niż 280 tys kolorów... (potwierdzone bilologicznie...)
Podaj linka do tych badań ;]
Bo póki co to TYLKO stereotyp.
Swoją drogą to się bierze stąd iż faceci nie pamiętają nazw tych 281 tyś kolorów ;]

Wg. mnie IP to świetnie wykonany telefon, ale... nie da się przez bluetootha przesyłać plików co jest sporym minusem. Generalnie możliwości są bardzo zbliżone do KP500 bo i tak większość aplikacji trzeba kupić. Gdyby nie ekran i multitouch (który jest opatentowany przez Apple, choć ta firma tej technologi nawet nie wymyśliła) to nie byłby żaden wyjątkowy telefon.

A porównywać do KP500 też ciężko bo ten telefon kosztuje gdzieś 2 razy więcej.


Ja też czasami nie kumam mnogości barw rozróżnianych przez niektóre kobiety. Ale dla takich osób stworzono stronę :D



Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 08 lip 2009 17:35 

Rejestracja: 08 lip 2009 10:43
Posty: 20
A sprawdzał ktoś może jaką kartę pamięci można "włożyć" żeby Cookie się nie zacinał??


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 lip 2009 09:49 

Rejestracja: 13 cze 2009 10:49
Posty: 8
NioseWamPicie pisze:
gatto pisze:
malwina_mk pisze:
16 mln robi wrazenie głównie na facetach, a nie panienkach... co co ciekawsze (sorry Panowie, musze to napisac) - odróżniacie nie więcej niż 280 tys kolorów... (potwierdzone bilologicznie...)
Podaj linka do tych badań ;]
Bo póki co to TYLKO stereotyp.
Swoją drogą to się bierze stąd iż faceci nie pamiętają nazw tych 281 tyś kolorów ;]


Ja też czasami nie kumam mnogości barw rozróżnianych przez niektóre kobiety. Ale dla takich osób stworzono stronę :D



Raczej nie mnogość rozróżniania barw, tylko znajomość dużej ilości nazw tych kolorów ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 12 lip 2009 23:24 

Rejestracja: 20 maja 2009 20:12
Posty: 212
Pochwały: 212
skrót myślowy :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h