Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin forum - viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: KP500 vs iPhone
PostZamieszczono: 08 mar 2009 22:39 

Rejestracja: 28 lut 2009 23:31
Posty: 491
Pochwały: 200
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Nokia
Model telefonu: 5530
Sieć: mBank Mobile
Medale: 1
Test (1)
Na necie* znalazłem małe porównanie telefonów KP500 i iPhone, wraz z kilkoma zdjęciami (tak na szybko przetłumaczone):

Do porównania mamy czarnego iPhone'a i czarnego LG Cookie:
Obrazek
Obrazek

Cookie wydaje się być dużo mniejszy i dużo lżejszy, jednak ma za to mniejszy ekran LCD.

LCD:
iPhone 3,5" (320 x 480)
Cookie 3" (240 x 400)

Wymiary:
iPhone 116 x 61 x 11,6
Cookie 106,5 x 55,4 x 11,9

Waga:
iPhone 135g
Cookie 87g


Obrazek

Ogólne różnice między telefonami:
- iPhone obsługuje sieć 3G, Cookie nie.
- iPhone ma 8 lub 16 GB wbudowanej pamięci flash, za to nie ma gniazda karty pamięci
Cookie ma 48 MB wbudowanej pamięci oraz gniazdo kart microSD do 32 GB (przetestowane)
- iPhone jest ograniczony przez Apple (np. nie można wysyłać plików poprzez Bluetooth. )
- iPhone ma aparat 2 mpx z tylko jedną funkcją - zrób zdjęcie
Cookie ma aparat 3mpx z wieloma możliwościami


Tutaj widać zdjęcie w580i wykonane przez oba telefony. Wydaje się, że iPhone zrobił lepsze zdjęcie, jednak jest to jedynie zasługa lepszego wyświetlacza LCD. Na komputerze zdjęcie zrobione przez Cookie ma prawdziwsze kolory i prezentuje się lepiej.
Obrazek

Warto wspomnieć też, że iPhone ma dużo bardziej wrażliwszy ekran.

Podobno właściciel iPhone'a podczas robienia tej recenzji powiedział, że wolałby kupić LG. "Jest mniejszy, robi lepsze zdjęcia i ogólnie jest ładniejszy" :D :P



Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 mar 2009 14:43 

Rejestracja: 07 mar 2009 14:09
Posty: 45
No ale Cookie nie ma WiFi i na to nie ma bata we wsi :D Ale internet w iPhonie pozostawia wszystko :D do życzenia.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 mar 2009 16:56 

Rejestracja: 09 mar 2009 00:27
Posty: 80
Pochwały: 20
i cale szczescie ze nie ma Wifi:D

mialem do ej pory nokie E51. Dosłownie dało sie posiedzieć na wifi 1.5 h i po baterii to sobie wyobraźcie co by było z tym telefonem :O

wczesniej jak brałem E51 z wifi tez byłem zachwycony że internet za darmo itd, ale po krotkim czasie sie przekonalem ze to nic swietnego, rozlacza, strony ładują sie po 3 minuty i to nie w calosci :/ niby sygnał nieraz był 80% a nie dało sie połączyć :d ogolnie niedopracowane to wifi:/


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 mar 2009 17:00 

Rejestracja: 07 mar 2009 14:09
Posty: 45
Mój brat ma E51, ale ja chciałem digitizer. Zastanawiam się, czy mi potrzebny ten internet... Ja na PC to w zasadzie tylko pracuję... Jakieś testy, itp.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 02 kwie 2009 09:10 

Rejestracja: 02 kwie 2009 08:37
Posty: 4
n3h pisze:
Na necie znalazłem małe porównanie telefonów KP500 i iPhone, wraz z kilkoma zdjęciami (tak na szybko przetłumaczone):


Podobno właściciel iPhone'a podczas robienia tej recenzji powiedział, że wolałby kupić LG. "Jest mniejszy, robi lepsze zdjęcia i ogólnie jest ładniejszy" :D :P


Zgadzam sie z tym porownaniem, ale nowy iphone robi zdjecia bez porownania lepsze. Co prawda widzialem je tylko na ekranie iphone, ale kolory i ostrosc we wnetrzach byly calkiem poprawne.

Pzdr


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 04 kwie 2009 09:54 

Rejestracja: 04 kwie 2009 09:49
Posty: 6
To, ze kp500 nie ma wi-fi, hmm, myslalem nad tym i rozmyslilem sie dopoki kolega mi nie napisal, ze na dniach wychodiz karta pamieci 2gb ktora posiada w sobie wi-fi. Czyli, wkladamy do telefonu i smiga :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 kwie 2009 08:29 

Rejestracja: 01 kwie 2009 18:41
Posty: 57
Pochwały: 2
serio jest coś takiego bo pierwsze słysze?!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 kwie 2009 11:22 

Rejestracja: 16 mar 2009 20:44
Posty: 1472
Pochwały: 123
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Wersja SW/OS: V10e
Sieć: Plus
Tak jest i to już dość długo. Karta pamięci SD 2 GB z Wi-Fi ok 100 USD ($)

Tu trochę więcej na ten temat


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 kwie 2009 12:16 

Rejestracja: 01 kwie 2009 18:41
Posty: 57
Pochwały: 2
ciekawe,dzięki za link i info.
cena powala i na razie wi fi wcale nie jest mi potrzebne ale dobrze wiedzieć ,że taka opcja jest


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 10 kwie 2009 07:23 

Rejestracja: 05 kwie 2009 14:23
Posty: 11
Pochwały: 1
piotrek064 pisze:
Czyli, wkladamy do telefonu i smiga :)


Marzyciel :lol: a masz może w cookie oprogramowanie pozwalające na korzystanie z WiFi? No i jeszcze jedno jak wepchniesz pełnowymiarową kartę SD do slotu micro? Nie od wczoraj można kupić karty WiFi na kartach SD (poniżej 200 zł) ale działają tylko w urządzeniach posiadających obsługę portów SDIO - Windows Mobile, a i to nie wszystkie urządzenia.

Cookie jest świetnym (póki co) telefonem ale braku OS się nie przeskoczy.

Phil


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 16 kwie 2009 07:14 

Rejestracja: 01 kwie 2009 07:54
Posty: 57
Dla mnie cookie lepszy, iPhone ma za dużo bajerów i na dodatek ceny tych telefonów.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 16 kwie 2009 16:13 

Rejestracja: 05 mar 2009 23:24
Posty: 105
tak naprawdę to iPhone to taki iPod z którego można dzwonić i wysyłać sms-y...
nawet przy głośności Cookie ma lepszy głośnik (chodzi mi o to że jest dużo głośniejszy od ajfona)
co prawda Cookie ma mniejszy wyświetlacz o te 0,5" to i tak wystarcza (ajfona ma 3,5" Cookie 3")
Cookie działa na dotyk czyli czym kolwiek by sie nie pisało to się napisze to co się chce ajfon działa na ciepło...
jak dla mnie Cookie jest lepszy od ajfona pod względem praktycznie wszystkiego lepszy aparat... możliwość rozbudowania pamięci podajże do 16GB (jeżeli się myle to wybaczcie) a ajfon ma w sobie albo 8GB albo 16GB czyli porównywalne do Cookie jak dla mnie Cookie wygrywa pojedynek z ajfonem :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 16 kwie 2009 23:01 

Rejestracja: 04 kwie 2009 20:30
Posty: 154
Pochwały: 40
iphone ma o wiele lepszy wyswietlacz, przy sloncu o wiele bardziej widoczny jest ekran AJphona ;p
no i nie ma porownania z naszym cookie w pod wzgledem surfowania na necie, iphone jest tu fenomenalny


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 kwie 2009 13:02 

Rejestracja: 17 kwie 2009 12:47
Posty: 29
Pochwały: 1
Moim zdaniem lepszy byłby iPhone
Powód?
Więcej aplikacji, znana firma i w ogóle...
KP500 daję 8/10
Ale iPhonowi 10/10
;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 kwie 2009 13:33 

Rejestracja: 14 mar 2009 14:36
Posty: 184
Pochwały: 10
Wersja SW/OS: V10h
Oj, mógłbym polemizować.

iPhone nie jest telefonem, IMHO to raczej zabawka dla dzieci i dużych dzieci. Telefon ma dzwonić, wysyłać sms-y itp. iPhone to iPod Touch z modułem telefonicznym (czy jak to się tam zwało).

Nie wiem czy zauważyłeś, ale aplikacje na iPhone'a kupuje się z AppStore (no chyba że go odblokujesz, ale z tym jest jak z simlock'iem - automatyczna utrata gwarancji), a na LG i każdy inny telefon aplikacje znajdziesz za darmo w Internecie. To jest bardzo duży minus moim zdaniem.

KP500 - 9/10
iPhone - 6/10


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 kwie 2009 13:37 

Rejestracja: 09 mar 2009 20:40
Posty: 311
Pochwały: 8
Jenin pisze:
Moim zdaniem lepszy byłby iPhone
Powód?
Więcej aplikacji, znana firma i w ogóle...


yyyy... a LG to nie jest znana firma?! poza tym obie te firmy zaczynały od produkcji zupełnie innych, niż telefony, artykułów...


Jenin pisze:
KP500 daję 8/10
Ale iPhonowi 10/10
;)


Pytanie czy miałes iphona (wtedy dałbys mu 6-7/10)... po przeczytaniu opinii niektórych internautów i obejrzeniu filmików na you-tube'ie to nawet nokii 3210 mozna dać 10/10...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 kwie 2009 16:04 

Rejestracja: 16 mar 2009 08:20
Posty: 342
Pochwały: 16
Wersja SW/OS: V10e
iphone jest trochę jak N95 , dobrze rozreklamowana i wszystkim się wydaje że to świetny bajer, miałem okazje trzymać w reku N95 i IPhona i kumple pokazali mi że nie są to aż tak boskie telefony jak to wszyscy opisują.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 kwie 2009 18:47 

Rejestracja: 17 kwie 2009 12:47
Posty: 29
Pochwały: 1
Omg? Każdy ma swoją opinię i nie ma się czego czepiać!!! Zresztą jestem "fanatykiem" firmy Apple i ich iPodów, Maców itp. Zresztą mam MacBook Air i jest super w porównaniu do Visty, XP. No dobra. Nie offtopujmy
Tak, miałem iPhona w dłoni, a nawet się nim bawiłem. Jest świetny dla tych, którzy mają trochę kasy i np. nakupują sobie super aplikacji. Telefon jest świetny: grafika, łatwy interfejs i eksploracja telefonu, świetna obsługa. Jak ktoś nie ma zbytnio kasy a ma fona, to telefon jest "do bani". Bez kasy ten telefon jest niczym. Zresztą u nich wszystko jest płatne. w iTunes muzyka kosztuje, niestety ;/
Co do youtube. Spox, wszystko, co jest świetne ma także swoich krytyków. Pokazali, jak sobie rozcięli rękę przez super- ultra cienkiego laptopa. A jak taki iPhone spadnie, połamie się szybka i wtedy telefon jest do du....
Ja jestem za iPhonem i za produktami Apple, wszystko jest zrobione perfekcyjnie, ale także ma swoją cenę. Zresztą.... płaci się za jakość, a nie za kawałek plastiku z 5 dzwonkami =) (to nie tyczy się KP500!!)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 17 kwie 2009 19:02 

Rejestracja: 14 mar 2009 14:36
Posty: 184
Pochwały: 10
Wersja SW/OS: V10h
Cytuj:
wszystko jest zrobione perfekcyjnie


Bzdura.

Słyszałeś kiedyś o ogniwach galwanicznych? To są tzw. akumulatory tudzież baterie.
W KAŻDYM telefonie możesz wymienić baterię na inną kiedy tylko chcesz. A teraz przypuśćmy, że uszkodzi ci się takie ogniwo w iPhonie. iPhone ma baterię zintegrowaną z telefonem, nie wyciągniesz jej choć byś bardzo chciał.
I teraz... Żeby wymienić takie uszkodzone ogniwo musisz iść do serwisu Apple i zdać telefon na gwarancję. Ale przyjmijmy, że masz odblokowanego iPhone'a i nie masz już gwarancji - NIE DOŚĆ, że płacisz za wymianę baterii, to jeszcze płacisz krocie za nową.
Jedyne co mi się podoba w iPhonie to hartowane szkło na wyświetlaczu.

Perfekcyjnie? Nie ma ideałów i iPhone na pewno takim nie jest, komputerów też wcale nie mają takich doskonałych. Taki sprzęt jak oni montują do swoich komputerów za 10.000 zł ja mogę kupić za ~3.000-4.000 zł
Koniec offtopa.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 kwie 2009 10:59 

Rejestracja: 05 kwie 2009 14:23
Posty: 11
Pochwały: 1
Alyxen pisze:
Perfekcyjnie? Nie ma ideałów i iPhone na pewno takim nie jest, komputerów też wcale nie mają takich doskonałych. Taki sprzęt jak oni montują do swoich komputerów za 10.000 zł ja mogę kupić za ~3.000-4.000 zł Koniec offtopa.


Tylko, że ten Mac za 10 000 będzie o siakieś tam 40% wydajniejszy niż złożony z tych "samych" elementów blaszak. Za to właśnie płacisz no i za MacOS również, którego legalnie (nielegalnie też będziesz mieć problem) nie zainstalujesz na zwykłym składaku.

Co do IP zgodzę się z Tobą, że nie jest idealny, jednakże ma pewne rozwiązania bijące konkurencję na głowę.

Phil


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h