Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin forum - viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 290 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 20 maja 2009 15:28 

Rejestracja: 20 maja 2009 15:24
Posty: 11
Pochwały: 3
witam, jestem nowy na forum. przymierzam się do zakupu "ciasteczka". jednak samsung wypuścił niedawno "avile". wygląda, że jest lepszy od cookie. mozna go rozbudowac o 16GB karte pamieci, ma autorotacje tak jak w cookie, takze czyta pismo reczne, ma lepszy aparat i lampe błyskową. tylko jest jeden mankament, wszedl na rynek chyba w marcu a na necie prawie nic o nim nie ma. jest w ofertach operatorow, ale na forach nic o nim nie ma. na youtube takze. (na youtube wchodze aby zobaczyc jak telefon dziala, co ma itp). widgetow tez ma sporo, a i chyba flasha posiada. ma takze funkcje polepszania dzwieku dns. co o nim sadzicie? ktory jest lepszy? prosilbym o jakas odpowiedz.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 maja 2009 20:50 

Rejestracja: 19 kwie 2009 17:08
Posty: 326
Pochwały: 41
Cytuj:
Czyżby Samsung chciał zdetronizować LG Cookie? Dość, że wprowadza właśnie telefon, który będzie jedną z najtańszych dotykowych nowości - Samsung Avila. To porządna średnia półka telefoniczna.

05_gt-s5230_front_small1

Samsung Avila S5230 niewątpliwie jest bardzo kompaktowy - zaledwie 5,3 cm szerokości i 11,9 mm grubości. To prawie tyle co Diamond! Samsung zdołał jednak upchnąć w Avili większy wyświetlacz - 3” powinny sprawić, że obsługa dotykiem będzie w miarę wygodna. Niech was jednak nie zmyli to porównanie, bowiem Avila to nie jest high-endowy smartfon, a solidna średnia półka.

Wyświetlacz ma 240×400px, zaś aparat 3,2Mpix wyposażono w lampę Dual LED i funkcję wykrywania uśmiechu. Jest oczywiście TouchWiz, radio FM, możliwość odtworzenia szeregu plików multimedialnych, akcelerometr i całkiem pojemna bateria (1000mAh). Jednak zabrakło WiFi, GPS i 3G.

Sugerowana cena wynosi 759 zł, choć można się spodziewać, że jakiś czas po premierze osiągnie poziom LG Cookie (ok. 550 zł).

źródło: samsung


Tyle co o nim znalazłam. Zapowiada się nieźle. Chociaż ja bym i tak pozostała przy LG. Ale możesz go wziąć. Napiszesz jak się sprawuje i czy się opylało... :mrgreen:


Autor postu otrzymał pochwałę

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 maja 2009 13:18 

Rejestracja: 16 maja 2009 13:27
Posty: 96
Pochwały: 20
Według mnie to są te same telefony z tą różnica, że samsung ma flesza ;]
Co do rozmiarów to cookie jest szerszy i wyższy o 2 mm, ale za to lżejszy o 5g od samsunga xD następnie tak, samsung ma baterie o 100mAh większą (ale jak ktoś cyka dużo fotek to samsung szybciej padnie bo te flesze ciągną z baterii że szok :O ). Samsung ma 100mb pamięci wbudowanej, a cookie 48 (jak ktoś dokupi kartę pamięci, to praktycznie nikt nie patrzy ile jest wew. xD ) Samsung ma edge i gprs class 12 za to ciastko class 10 (sam nie wiem czym to się różni :O ) Samsung posiada SmartMessaging za to cookie nie (w przypadku moim i mojego otoczenia to nikt z tego nie korzysta no ale jednak ;p ) No i to właściwie tyle.

P.S
Brałem te info ze strony więc nie krzyczeć na mnie jak coś jest sprzeczne z rzeczywistością :P
Lg -
Samsung -


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 maja 2009 17:05 

Rejestracja: 20 maja 2009 15:24
Posty: 11
Pochwały: 3
a jak z multimediami w samsungu? jak z jakością dzwieku/obrazu? jak z jakoscia sluchawek? czy on posiada flash (nie lampe flesh)? czy mozna zmieniac motywy?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 maja 2009 18:47 

Rejestracja: 02 maja 2009 10:59
Posty: 16
Pochwały: 1
Witam, dołączam sie do pytania poniewaz mam ten sam dylemat.

PS
Bylem dzisiaj w playu i ten samsung nie ma flesza.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 maja 2009 19:57 

Rejestracja: 16 maja 2009 13:27
Posty: 96
Pochwały: 20
a no rzeczywiście nie ma flesza


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 24 maja 2009 13:10 

Rejestracja: 24 maja 2009 12:59
Posty: 2
Bardzo proszę o doradzenie, który telefon wybrać?? Mam możliwość kupna jednego lub drugiego i sama nie wiem na który się zdecydować :D Wiem że są to telefony bardzo podobne jeśli chodzi o funkcjonalność może jednak ktoś wie o szczegółach które przesądzają na korzyść lub nie korzyść któregoś z telefonów każda wypowiedz się liczy:D i przybliża do wyboru dlatego proszę o posty z opiniami :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 24 maja 2009 19:13 

Rejestracja: 05 maja 2009 18:35
Posty: 51
Pochwały: 1
ja bym brał tego samsunga. Sam mam ten sam dylemat, bo na początku czerwca przedłużam umowę i zmieniam telefon i na początku myślałem o KP500, ale doszedłem do wniosku, że ten samsung ma wszystko to co LG plus jeszcze kilka przydatnych bajerów, które ułatwiają życie, a których LG nie posiada. Dlatego ja jestem już zdecydowany i biore Samsunga Avile :P


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 24 maja 2009 20:16 

Rejestracja: 20 maja 2009 15:24
Posty: 11
Pochwały: 3
wawmaster pisze:
ja bym brał tego samsunga. Sam mam ten sam dylemat, bo na początku czerwca przedłużam umowę i zmieniam telefon i na początku myślałem o KP500, ale doszedłem do wniosku, że ten samsung ma wszystko to co LG plus jeszcze kilka przydatnych bajerów, które ułatwiają życie, a których LG nie posiada.


a co ma samsung czego lg nie posiada?

a po drugie... słyszałem, że z samsungami jest sporo problemów. u mnie w klasie sa dwa sasmungi i niezbyt je chwala :/ do tego są jakieś problemy z java, podlanczaniem do kompa itp.

ja mam dylemat do tych fonow:
ku990 vs kp500


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 maja 2009 19:16 

Rejestracja: 24 maja 2009 12:59
Posty: 2
wawmaster pisze:
ja bym brał tego samsunga. Sam mam ten sam dylemat, bo na początku czerwca przedłużam umowę i zmieniam telefon i na początku myślałem o KP500, ale doszedłem do wniosku, że ten samsung ma wszystko to co LG plus jeszcze kilka przydatnych bajerów, które ułatwiają życie, a których LG nie posiada. Dlatego ja jestem już zdecydowany i biore Samsunga Avile :P


jakie masz na myśli bajery??? możesz je wymienić to mi troszkę rozjaśnisz wybór:D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 maja 2009 16:09 

Rejestracja: 02 maja 2009 10:59
Posty: 16
Pochwały: 1
W samsungu lepiej dziala ekran dotykowy i moim zdaniem jest ładniejszy.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 maja 2009 19:22 

Rejestracja: 25 maja 2009 19:51
Posty: 10
z tego co wyczytałem nie można zmieniać dzwięku sms a dla mnie to dużyyyyyy minus i coś piszą gdzieniegdzie że cięzko znaleźć do tych trzech pulpitów tapety a tak ogólnie to bardzo ładny fon :) można by rzec że ładniej się prezentuje od KP500


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 maja 2009 21:02 

Rejestracja: 05 maja 2009 18:35
Posty: 51
Pochwały: 1
topek13 pisze:
piszą gdzieniegdzie że cięzko znaleźć do tych trzech pulpitów tapety


czemu ciężko? rozdzielczość 240x400 i jedziesz.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 maja 2009 21:05 

Rejestracja: 25 maja 2009 19:51
Posty: 10
wlasnie nie wiem ocb xd ale z tym dzwonkiem trochę lipa o ile to prawda sam tez zaczolem sie zastanawiac nad KP500 a tym samsungiem


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 maja 2009 11:51 

Rejestracja: 16 mar 2009 20:44
Posty: 1472
Pochwały: 123
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Wersja SW/OS: V10e
Sieć: Plus
Po pierwsze nie trzy, a dwa pulpity,
po drugie tapet jest full, przynajmniej na naszym forum można znaleźć linki do ponad 1000 tapet w takiej rozdzielczości, z różnych dziedzin, wiec nie wiem czym się martwić,
a po trzecie to dźwięk wiadomości możemy zmienić na jaki tylko chcemy, nie wiem gdzie takie informacje znalazłeś, ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 maja 2009 14:09 

Rejestracja: 26 maja 2009 06:11
Posty: 6
Damon pisze:
Po pierwsze nie trzy, a dwa pulpity,
po drugie tapet jest full, przynajmniej na naszym forum można znaleźć linki do ponad 1000 tapet w takiej rozdzielczości, z różnych dziedzin, wiec nie wiem czym się martwić,
a po trzecie to dźwięk wiadomości możemy zmienić na jaki tylko chcemy, nie wiem gdzie takie informacje znalazłeś, ;)


A mu czasem nie chodziło o samsunga bo się pogubiłem !? :!: :?:

Nie widzisz że napisał :

z tego co wyczytałem nie można zmieniać dzwięku sms a dla mnie to dużyyyyyy minus i coś piszą gdzieniegdzie że cięzko znaleźć do tych trzech pulpitów tapety a tak ogólnie to bardzo ładny fon :) można by rzec że ładniej się prezentuje od KP500

*MOŻNA BY RZEC ŻE ŁADNIEJ SIĘ PREZENTUJE OD KP500*
demoratorze pomyśl !!
(chyba o mu chodziło o samsunga)

@Damon
Racja, mój błąd, sorki :P


EDYTA:

Ja myślę że ten samsung ma mały ekran i prawie cały zajęty po bokach jakimiś bajerami no ale cóż jak tam chcecie niektóży kupić to kupcie ale ja kupuje ciacho ;d ;d ;d ;d ;d ;d ;d ;d


Ostatnio zmieniony 28 maja 2009 06:46 przez tymo3, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 maja 2009 19:05 

Rejestracja: 25 maja 2009 19:51
Posty: 10
@UP
tak chodziło o samsunga

@Topic
Temat troszkę zamarł a te dwa telefony dają do myślenia i dobry powód do dylematu który znów ja posiadam

Nie widzieliście nigdy filmików o LG KP500 i Samsungu tylko specyfikacje i macie fotki który telefon wybieracie ? nie sugerujcie się tym że macie KP 500 i on jest taki słiiit :* a samsungów nie lubicie tylko tak na serio bo kurde dylemat jest a w ofercie np play różnica między samsungiem a KP500 to około 40 zł (droższy samsung) więc jak który byście wybrali zważając na to że samsung ma o wiele więcej widgetów bardzo ciekawych, 3 pulpity i inne bajery co posiada juz KP 500

więc jak ??


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 maja 2009 20:08 

Rejestracja: 28 lut 2009 23:31
Posty: 491
Pochwały: 200
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: Nokia
Model telefonu: 5530
Sieć: mBank Mobile
Medale: 1
Test (1)
BARRACUDA pisze:
W samsungu lepiej dziala ekran dotykowy
Skąd wiesz? Testowałeś już te dwa telefony?


Tak ogólnie to Avila to prezentuje się całkiem ładnie. Czy jest to telefon lepszy od Cookie? Na razie to trudno powiedzieć, bo specyfikacja to nie wszystko. Szukałem trochę w sieci i nie znalazłem ani jednej opinii dotyczącej porównania tych dwóch telefonów. Jak na razie są tylko komentarze typu LG są ble, a wszystko od Samsunga jest cacy. Jestem pewny, że w niedługim czasie pojawi się recenzja obu telefonów, bo na wielu portalach jest mowa właśnie o tych dwóch telefonach.

Na razie mam coś takiego:


The comparison between the LG Cookie and the Samsung S5230 finished quite even too. Both handsets pack similar hardware and quite optimized touch software. While the Cookie comes with a document viewer, the S5230 offers more interface features - the Gesture lock, Photo contact manager and camera Smile shot. Still, our personal subjective opinion is that the Cookie is far better looking.

At the end of the day, the choice between the two will be up to you. The retail price will surely have a saying too, but for now we don't really know what it will be.


Jeszcze porównanie specyfikacji:


PS. Poiwie mi ktoś czy Avila ma lampę błyskową? W specyfikacji pisze, że ma, ale na zdjęciu nie widać. W recenzji też chyba pisało, że nie ma autofocusa i lampy (tak jak LG Cookie).


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 maja 2009 20:14 

Rejestracja: 25 maja 2009 19:51
Posty: 10
ktoś raz pisał że avila nie ma rysika ależ owszem ma wyciągany z góry :)



Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 29 maja 2009 06:55 

Rejestracja: 05 maja 2009 18:35
Posty: 51
Pochwały: 1
n3h pisze:

PS. Poiwie mi ktoś czy Avila ma lampę błyskową? .


Nie ma lampy ani zadnej diody


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 290 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h