Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy





Znajdziesz nas na:
FACEBOOK  |   TWITTER  |   YOUTUBE


Ogłoszenie

Drogi Użytkowniku!

W związku z rozpadem ekipy forum i totalnym zlekceważeniem przez administratora powoli kończymy swoją działalność. Wszystkim stałym jak i nowym użytkownikom serdecznie dziękujemy za lata współpracy i zaangażowania w rozwój serwisu, który niestety nie podołał tak dużej transformacji na jaką liczyliśmy.

Podpisano ~Stara Gwardia LGForum aka. KP500.PL


Regulamin forum


Regulamin forum - viewtopic.php?f=22&t=580



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 290 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 27 gru 2009 15:32 

Rejestracja: 26 gru 2009 14:22
Posty: 4
no ale mniejszy ma :P :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 gru 2009 20:52 

Rejestracja: 07 lis 2009 23:07
Posty: 1
witam. Ja mam lg cookie kp500, a mój brat ma samsunga avile. Moim zdaniem avila jest o sporo lepsza. ma lepszy aparat, zdjęcia panoramiczne, nawigacje(mimo że to google maps), trzy pulpity, oraz przy robieniu zdjęć nie musi zmieniać rozdzielczości do 640x480 jak to w cookie. Ale lg ma wbudowany rysik, można również rysować. Osobiście uważam że samsung jest lepszy, ale lg daleko od niego nie odbiega.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 gru 2009 02:28 

Rejestracja: 17 wrz 2009 20:58
Posty: 27
Pochwały: 7
Wersja SW/OS: V10f_07
Oto co pisze serwis komorkomaniak.pl :
Oba telefony południowokoreańskich producentów to niezwykle popularne urządzenia. O dużym zainteresowaniu komórkami najlepiej świadczą ilości sprzedanych egzemplarzy. LG, czego mogliśmy dowiedzieć się jakiś czas temu, sprzedało ponad 5 milionów popularnych Ciasteczek. Z kolei, według analityków Samsunga, liczba osób, które kupią S5230 sięgnie pod koniec tego roku aż 10 milionów.
Czytaj dalej...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 31 gru 2009 14:07 

Rejestracja: 31 gru 2009 09:38
Posty: 1
Jak ktoś dalej nie jest pewien jaki telefon wybrac, niech sobie poczyta;
http://www.komorkomaniak.pl/16295/samsu ... 00-cookie


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 03 sty 2010 02:40 

Rejestracja: 17 wrz 2009 20:58
Posty: 27
Pochwały: 7
Wersja SW/OS: V10f_07
agnieszka23071998 pisze:
Jak ktoś dalej nie jest pewien jaki telefon wybrac, niech sobie poczyta;
http://www.komorkomaniak.pl/16295/samsu ... 00-cookie


gościu na górze dałem to samo :|


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 sty 2010 18:14 

Rejestracja: 06 gru 2009 19:43
Posty: 253
Pochwały: 38
Trzeba By podsumować wszystkie wypowiedzi <<<<<Staram się byc kompetentny i opanowany . Wychodzi mi to?
____________________________________________________
Pomogłem? Proszę!WciśnijPOMÓGŁzaraz obok >>>>


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 sty 2010 20:09 

Rejestracja: 19 gru 2009 19:31
Posty: 22
Pochwały: 7
Mowicie ze u Avilli klepiej działa ekran dotykowy ale to tylkod latego, ze avilla reaguje nie na DOTYK, a na CIEPŁO (moja kolezanka ma aville i tak slyszalem od niej). Ekran faktycznie chodzi łagodnie, ale co z zimą, na dworze, jak mamy zimne łapki? w Polszcze zima trwa pół roku ;> Nie wiem jak to wtedy działa ale skoro Avilla reaguje na ciepło to analogicznie, jak mamy zimne rece to nie bezie dzialal, lub BARDZO słabo. po drugie... Avilla wg. mnie to taka jedna wielka zabawka... nie dosc, ze wyglada jak jajko, to jeszcze ma ekran wypchany samymi bajerami jak juz ktos wspomnial. Do tego zmienno kolorowa obudowa - to wszystko buduje moja teze o tym, ze avilla to bardziej zabawka niz telefon. Nie ma QWERTY co to bardzo duzy minus przy pisaniu eskow. No i tyle wiem wiecej niz nie pisze, bo nie chce pisal glupot. Wybieraj sam, ale jednak bym wybral z tych dwoch Ciastko, mimo ze mam ciastko i chcialbym je chyba wymienic... (chociaz to forum mnie oduwa od tej mysli ^^). pozdrawiam i zebys tylko nie zalowal i przetrwa z Avilla/Ciastkiem te dwa lata, za ktore dopiero bd mogl zmienic telefon przedluzajac telefon (chyba, ze kupisz sobie jakiegos bajera za 1500zł :DD)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 16 sty 2010 23:54 

Rejestracja: 16 sty 2010 23:38
Posty: 1
Avila ma qwert'y wiem bo sam mam, a co do mrozów i zimy to telefon spisuje się doskonale i bzdurą jest to że reaguje na ciepło. Samsung moim zdaniem posiada też bardziej przejrzyste menu.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 sty 2010 12:01 

Rejestracja: 06 gru 2009 19:43
Posty: 253
Pochwały: 38
Avilla lepsza .
Przynajmniej ma gry na czujnik ruchu i gry przez Bt.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 sty 2010 21:16 

Rejestracja: 26 sty 2010 20:39
Posty: 1
Wersja SW/OS: t10
gruby!!! LG rządzi!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIE MA BATA


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 sty 2010 23:59 

Rejestracja: 24 sty 2010 11:23
Posty: 67
Pochwały: 27
Wersja SW/OS: v10e
lubię ciastko


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 sty 2010 21:02 

Rejestracja: 06 gru 2009 19:43
Posty: 253
Pochwały: 38
purchawa12 pisze:
gruby!!! LG rządzi!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIE MA BATA


CO to ma do rzezcy?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 lut 2010 12:46 

Rejestracja: 18 lut 2010 13:28
Posty: 54
Pochwały: 9
Wersja SW/OS: T 101
Witam. mam tylko jedno pytanie. W czym ciacho jest lepsze od Avili ?

-- 21 Lut 2010 02:30 --

tak jak myślałem, brak argumentów


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 lut 2010 21:06 

Rejestracja: 14 mar 2009 14:36
Posty: 184
Pochwały: 10
Wersja SW/OS: V10h
Brak, bo trudne to jednak pytanie.
Mam do czynienia i z Cookie, i z Avilą (choć na chwilę obecną używam tylko GT505). Porównanie tych telefonów wbrew pozorom nie jest łatwe, ale kilka różnic wykazać mogę.

Pojawiały się opinie, że w Avili są problemy z Javą - jest to częściowo prawdą, jednak większość rozwiązuje "aktualizacja" Javy. Wystarczy wprowadzić kod serwisowy, przejść do opcji Javy i tam dać opcję aktualizacji. Po tym zabiegu część aplikacji, które nie chciały działać przedtem, znowu działają, ba, zdarza się, że przyspieszają.
Jeśli chodzi o czujnik ruchu... Hm, ciężko, ciężko. Cookie nie ma obsługi czujnika w Javie (rozwiązane w GT505, który jest, można powiedzieć, rozszerzoną wersją KP500, jednak zubożałym KC910), Avila ma. Jest jednak coś, o czym niewielu wie - gry na czujnik ruchu na Avili działają, ale nie tak jak powinny. Najlepszy przykład - gra, w której musimy doprowadzić kulkę do otworu przez labirynt. Kulka lata, ale w odwrotnych kierunkach [sic!], czyli np. przechylamy telefon w lewo - kulka leci w prawo. Ponoć da się to rozwiązać, ale to tylko domysły niektórych osób. Akcelerometr ma jednak ciekawe zastosowanie w galerii. "Przewracając" telefon na bok możemy przeglądać zdjęcia po prostu przechylając telefon w prawo lub w lewo - ot taki bajer, ale przyspiesza przeskakiwanie między obrazkami.
Co innego jeśli chodzi o klawiaturę QWERTY i rozpoznawanie pisma. Oba mają nieco inny układ klawiatury, powiem szczerze, że ciężko pisało mi się pierwszy raz na Avili, ale łatwo byłoby się odzwyczaić od standardu LG. Jest też znacznie większe pole do pisania. Rozpoznawanie pisma ręcznego działa o wiele lepiej na Samsungu niż na Cookie - porównane również z GT505, które ma niewielką przewagę w tej dziedzinie nad KP500.
Sam aparat działa znacznie szybciej. Wszystkie pliki z karty ładowane są od razu po włączeniu, nie zaś, tak jak w Cookie, przy włączaniu poszczególnych opcji (np. Galeria, Odtwarzacz). To duży plus, choć niektórzy wolą gdy telefon od razu jest gotowy do działania, niż czekać na wczytanie.

Który z nich bym wybrał? Hmm, myślę że Avilę. Uważam, że to rozsądniejszy wybór mimo wszystko. Jest zapewne jeszcze kilka rzeczy, o których nie wspomniałem w tym poście, jeśli miał bym się jednak teraz decydować, byłaby to Avila z GPS. Byle nie z softem Orange ;)

@Tivens:
Nie słuchaj koleżanki, bo opowiada ci bzdury ;)
Ekran w Avili działa na dotyk, gdyby było tak jak ci koleżanka opowiada, to nie reagowałby na rysik. Mogę to zresztą potwierdzić.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 24 lut 2010 06:57 

Rejestracja: 16 gru 2009 10:59
Posty: 205
Pochwały: 111
Płeć: Mężczyzna
Marka telefonu: LG
Model telefonu: KP500
Wersja SW/OS: V10d zmieni się
Sieć: Plus
Mój kolega w szkole mam avile i się dowiedziałem że jak kupił to kabel usb wogóle nie chodzi jak wspomnieli koledzy wyzej lub z poprzednich stron samsung ma dużo problemy z java jak i z komputerem


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 24 lut 2010 10:40 

Rejestracja: 06 gru 2009 19:43
Posty: 253
Pochwały: 38
Może ma inną platforme java.
A w tym badziewiu LG : Dużo certyfikatów ale tylko LG.
Brak podpisanej Przeglądarki Opera


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 24 lut 2010 16:12 

Rejestracja: 24 lut 2010 15:56
Posty: 4
Ja miałem ten sam dylemat, ale w końcu zdecydowałem się na LG i nie żałuje.
Można je porównywać pod względami technicznymi, ale i tak wyjdzie na to, że są prawie identyczne.
Różnica w pamięci wewnętrznej w naszych czasach nie jest po prostu istotna.
Aparaty-Niby Avilla ma lepszy, ale robiłem zdjęcia obydwoma i nie widzę zbytnio różnicy.
LG-szybciej przewija zdjęcia w galerii, a Avilla szybciej zmienia ekrany.
W Avilli brat miał problem- Słuchał muzyki i zrobił pauze, ale znowu puścić już nie mógł.Mógł wyjść itd, ale od razu nie mógł kontynuować słuchania (choć może on miał po prostu wadę w tej konkretnej sztuce).

W kwestii gier java, to łatwiej je wgrać na LG niż na Samsunga.

Ja zdecydowałem się na LG, ponieważ nie mam zaufania do Samsungów, ale to kwestia gustu.
Ogólnie to Avilla ma może ciut więcej bajerów, ale trzeba się zastanowić, czy to nam jest w ogóle potrzebne, bo te telefony są niemal identyczne.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 24 lut 2010 20:24 

Rejestracja: 26 paź 2009 18:28
Posty: 195
Pochwały: 12
Wersja SW/OS: Co to Soft?
Flashek pisze:
Avilla lepsza .
Przynajmniej ma gry na czujnik ruchu i gry przez Bt.

LG też ma ale tracisz gwarancje


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 lut 2010 19:25 

Rejestracja: 06 gru 2009 19:43
Posty: 253
Pochwały: 38
Tak ? To przedstaw mi grę przez BT lub na czujnik ? :/


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 lut 2010 20:54 

Rejestracja: 17 paź 2009 13:33
Posty: 939
Pochwały: 137
Wersja SW/OS: V10F_07
Gdzieś pisało że avila też nie ma różowo z tym czujnikiem w grach, źle "odbiera" kierunki. Do lg można wgrać gry na czujnik ruchu ale działają odwrotnie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 290 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Powered by ® Forum Software © phpBB Group. Theme created StylerBB.net
Samsung Avila, Monte, Wave, Galaxy - LG forum - Jak usunąć Śledzika? - Centrum Nokia - Centrum Samsung Corby
Copyright © 2009-2011 by n3h